Son Haberler
Anasayfa » 2012 » Mayıs

Aylık Arşiv: Mayıs 2012

Siyonistler, Filistin tutkusu ve Abdülhamid Han!

Siyon, Kudüs yakınlarındaki Siyon dağıyla orada bulunan kalenin adıdır, olaya çok basit bir biçimde yaklaşırsanız. Ne var ki, yaşamda hiçbir şey bu kadar basit değildir elbet. Siyon, Tevrat’ta adı geçen kutsal topraklar, vaat edilmiş diyar, Eretz Yisra’el’dir İbranice adıyla da. Kimi bunu “Tanrı’nın Evi” olarak da çevirir. Alfred Dreyfus adında Yahudi asıllı bir yüzbaşının Alman casusu olduğu gerekçesiyle, Askeri Akademinin ... Devamını Oku »

Enver Paşa’nın pişmanlığı

“Biz sultan Abdülhamid’i anlayamadık; asıl günahımız işte buradadır paşam, sultan Hamid’i anlamamak… Yazık paşam, çok yazık! Siyonistlere alet olduk ve onların hiyanetine uğradık.” Enver Paşa (Mustafa Armağan-Küller Altında Yakın Tarih) Google Aramalarıenver paşa sözlerienver paşanın hatalarıenver paşanın sözlerimustafa armağan enver paşaenver paşa pişmanlığıenver paşanın abdülhamit pişmanlığıenver paşanin hatasienver paşa\nın abdülhamit pişmanlığıenver paşa hatalarıenver paşa mustafa armağan Devamını Oku »

Sultan II.Abdülhamid Han’ın Donanmaya Verdiği Ehemmiyet

Sultan II.Abdülhamid’i donanmayı ihmal etmek ve hatta Haliç’e çekip çürütmekle itham edenlere hatırlatılacak en ehemmiyetli hususlardan biri de şudur: Dünya’da olup bitenleri günü gününe takip eden Sultan II.Abdülhamid, denizaltı icadından haberdar olur olmaz Berlin’deki Denizateşesi Binbaşı Halil Bey’i bunun 1885 yılı Ekim ayında Kopenhag’da yapılacak olan tatbikat merasimine göndermiştir. Bu ilk denizaltının Yunanlılar tarafından satın alınmış olmasından telaş eden Sultan ... Devamını Oku »

İngilizler İstanbul’dan nasıl çıktı?

Resmi tarih, İstiklal Savaşı’ndan sonra İngilizler başta olmak üzere işgal kuvvetlerini İstanbul’dan nasıl başları önlerinde çıkarttığımızı yazar. Ne de olsa fena halde yenik ve eziktirler karşımızda. Nitekim muzaffer Türk ordusu 6 Ekim 1923 günü İstanbul’a girmiş ve şehri 5 yıla yakın süren düşman işgalinden kurtarmıştır. Artık değişmesi şart olan tarih kitaplarımızda böyle yazar yazmasına ama gerçekler aynı kanaatte değildir. Aslında ... Devamını Oku »

27 Mayıs: Celladımızı alkışlama töreni

Bir zamanlar 27 Mayıs da bayramdı.. 12 Eylül’den sonra kalktı. Neyse ki Evren cuntası, 12 Eylül’ü bayram ilan etmedi. Darbecilerin hepsi diktatördür, diktatörlerin hepsi de belhum adal seviyesindeki kan içici mahlûklardır.. Bu adamlar, kemalizmi din haline getirmeye kalktılar.. Dine karşı din! Milli bayramlar bir “tapınma ayini”ne dönüştürülmeye çalışıldı.. Cellatlarımıza şükranda bulunmamızı istiyorlardı adeta.. Artık darbe günlerini bayram günü olarak değil, ... Devamını Oku »

Menderes’in asılmasına millet neden tepki göstermedi?

Kadriye Yıldırım; “Rahmetli Adnan Menderes asılırken millet neden sustu?” Korkudan Kadriye Hanım, korkudan! Yıllar boyu baskı altında tutulan ve sehpaların gölgesinde yaşam mücadelesi vermeye zorlanan bir millet tepkisizleşir. Bir de demokratik kültürümüz zayıf. Gelene “ağam”, gidene “paşam” demeye alıştırılmışız. Bu vurdumduymazlığın kırılması, demokratik kültürün yerleşmesine bağlı… Bu da eğitimle olacak. Hatırlayalım ki, eğitimin en önemli aracı olan ders kitaplarında demokratik ... Devamını Oku »

Atatürk’ü Koruma Kanunu

Sude Taşöz’ün sorusu şu: “Atatürk’ü Koruma Kananu olarak bilinen kanunun İsmet İnönü zamanında çıktığını sanıyordum. Meğer Adnan Menderes’in başbakanlığı döneminde çıkmış. Menderes buna neden gerek duydu? Siz böyle bir yasaya ihtiyaç olduğunu düşünüyor musunuz?” O zaman da böyle bir yasaya ihtiyaç yoktu Sude Hanım, bugün de yok. Cumhuriyeti kuran kişinin, cumhuriyeti armağan ettiği milletinden kanunla korunması anlaşılmaz bir durumdur. Yine ... Devamını Oku »

27 Mayıs darbesinin tüyler ürperten sırları!

27 Mayıs cuntasının idamla yargıladığı Genelkurmay Başkanı Org. Rüştü Erdelhun’un el yazısı notları ortaya çıktı. Paşa’nın, Yassıada’ya götürülürken de yanında olan ‘kırmızı valiz’de yıllarca sakladığı notlarda, darbecilerin yaptığı zulümler ve çekilen acılar ilk elden anlatılıyor. O, emrinde on binlerce askeri olan bir Genelkurmay Başkanı. 26’ı Mayıs’ı 27 Mayıs’a bağlayan geceyi bakın nasıl anlatıyor. “Saat 3.30… Çankaya’dan Cumhurbaşkanı, yaveri Yarbay M.Tayyar’ın ... Devamını Oku »

İdamı babamla öğrendim!

5 yaşındayken 27 Mayıs 1960 darbesinde babası idam edilen Nilgün Polatkan, 52 yıldır bitmeyen dramını anlattı. 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin üzerinden 52 yıl geçti. 52 yıl önce bugün gerçekleştirilen darbenin millet ruhunda açtığı yara ise kanamaya devam ediyor. Cuntanın, dönemin Başbakanı Adnan Menderes ve Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ile birlikte idam ettiği üçüncü isim olan Maliye Bakanı Hasan ... Devamını Oku »