Son Haberler
Anasayfa » 2013 » Ekim

Aylık Arşiv: Ekim 2013

Kadir Gecesinde Gizli Ayin Yapa 63 Kişi Tutuklandı

Kadir Gecesinde Gizli Ayin Yapa 63 Kişi Tutuklandı

Kadir gecesinde ibadet yapmayı “ayin olarak görüp suç olarak değerlendiren” bir medya. Hangisi ilginç 63 kişinin Kadir geçesinde toplanıp ibadet etmesi mi yoksa Cumhuriyetin polisinin onları tutuklayıp yine Cumhuriyetin gazetesinin haber yapması mı? Google Aramaları63 TARİKATCI KADİR GECESİ TUTUKLANDI63 tarikatçı kadir gecesindetarihimizin sırlarla dolu ölümü Devamını Oku »

İstiklal Mahkemeleri’nde Adalet Var Mıydı?

Tarihi, özellikle de yakın tarihi tartışmaya açıyorsanız başınız belaya girmiş demektir. Kimi dost görünenlerin bıyıkaltı homurdanmalarına, ‘Keşke bu konulara hiç girmese, yazık olacak’ repliklerine, belediyelerdeki programlarınızın iptaline, ‘belli yerlerden’ bilgi alamamaya vs. razısınız da, fazlası var: Uyarılar, hakaretler, hatta açık veya örtük tehditlere de hazır olmalısınız. Bu da gösteriyor ki, Türkiye’de yakın tarih henüz ‘tarih’ olmamış, mazinin o engin ummanına ... Devamını Oku »

Kamâl Atatürk’ün nüfus cüzdanı!

Kemal’i değiştirip KAMAL yaptırmıştır. Kamal ibranice de İlah demektir. Google Aramalarıataturkun nufus cuzdanıgoogle atatürkAtatürk nüfus devrimatatürkün nüfus cüzdanı arkalı önlüatatürk\ün nüfus cüzdanı detayismet inonu nufus cuzdanikamal nüfus cüzdanınüfus cüzdanı devrimi yazı Devamını Oku »

Mimar Sinan’ın Kafa Tası Mezarından Çıkartıldı

1935 yılında sıcak bir yaz günüydü. Her şey Mimar Sinan’ın ölümünden tam 347 yıl sonra 1 Ağustos günü oldu. Tarihin yetiştirdiği en büyük mimari deha Mimar Sinan’ın kafatası mezarından çıkarıldı. Mimar Sinan’ın kafatası mezarından nasıl ve neden çıkarıldı? Kim çıkardı? Kafatası şimdi nerede? İşte Mimar Sinan’ı kayıp kafatasının sırlarla dolu hikayesi… 3 AKADEMİSYEN MEZARI KAZMAYA BAŞLIYOR “1935’te Ankara’dan İstanbul’daki Süleymaniye ... Devamını Oku »

Sultan Abdulhamid Han’ın Bazı Hizmetleri

Sultan Abdulhamid Han'ın Bazı Hizmetleri

• Osmanlı ülkesinde dünyanın ilk dişçilik okulunu kurdu. • Kudüs-Yafa Ankara-İstanbul ve Hicaz demiryollarını yaptırdı. • Hindistan, Cava, Afganistan, Çin, Malezya, Endonezya, Açe, Zengibar, Orta Asya ve Japonya’ya elçiler ve din adamları gönderdi. • Modern matbaa makinelerini Türkiye’ye getirtti, ücretsiz kitap dağıttırdı, 6 bin kitabı tercüme ettirdi. • Beyazıt kütüphanesini kurup -10 bini el yazması olmak üzere- tam 30 bin ... Devamını Oku »

Atatürkün Din Karşıtı Sözleri!!

“Suçlu Allah’ın dinidir.” Kralların ve padişahların istibdadına (baskılı yönetim), dinler mesnet olmuştur. M. Kemal Kaynak: Atatürkün El Yazmaları, Medeni Bilgiler, s 30. “Kuran’ın yasalarını Muhammed yazmıştır.” Muhammed’in koyduğu esasların toplu olduğu kitaba Kur’an denir. Kaynak: Atatürkün emriyle liselerde okutulan tarih kitabı (1938), 2. cilt “Din, körü körüne bağlanmaktır.” Gerçekte dinleri konusunda halkın hiçbir fikri yoktur, din dediği şey, bilinmeyen inanç ... Devamını Oku »

Andımız’ın mucidi kafatasçı çıktı!

Andımız’ın mucidi kafatasçı çıktı! Zaman Gazetesi yazarı tarihçi Mustafa Armağan kaleme aldığı yazıda Andımız’ın yazarı Dr. Reşit Galip hakkında birbirinden ilginç bilgilere yer verdi. 41 yaşında ölen, Andımız’ın mucidinin bilmediğimiz daha nice yönlerini aktaran Armağan, Galip’in ‘Hz. Peygamber, Türk aslındandır. Müslüman medeniyeti bir Türk medeniyetidir’ iddialarını ortaya atmasının ardından tekbir ile ezanın Türkçeleştirilmesi işine giriştiğini yazdı. GÖREV YERLERİ… Mübadele Komisyonu ... Devamını Oku »