Son Haberler
Anasayfa » 2014 » Ağustos

Aylık Arşiv: Ağustos 2014

Ahmet Davutoğlu kimdir?

26 Şubat 1959’da Konya’da doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde tamamladı. 1983–84 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi bölümlerinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde de doktorasını yaptı. SİYASET BİLİMİ BÖLÜM KURUCUSU 1990 yılında, Malezya International Islamic University’de yardımcı doçent unvanı ile çalışmaya başladı. ... Devamını Oku »

Said Alpsoy Atatürk’ün servetinin kaynaklarını açıkladı

Video: http://www.youtube.com/watch?v=4m2PHqQXDdk Araştırmacı Yazar Said Alpsoy Mustafa Kemal Atatürk’ün doğumundan önceki ailesinin mal varlığını, sonrasında ise Atatürk’ün kendi mal varlığını ‘servet’ olarak değerlendirip bu servetin kaynaklarını belgelerle açıkladı. Araştırmacı Yazar Said Alpsoy, Kanal A’da yayınlanan Fatin Dağıstanlı’nın sunduğu ‘Türkiye’nin Seçimi’ programına katıldı. Alpsoy, Mustafa Kemal Atatürk’ün mal varlığından değil ‘servetinden’ bahsetmenin söz konusu olduğunu belireterek şöyle konuştu: Atatürk ile Recep ... Devamını Oku »

Gülse Birsel’e sigortasız işçi cezası

Sunucu, oyuncu ve metin yazarı Gülse Birsel sigortasız işçi çalıştırmaktan suçlu bulundu. 12 yıllık çalışanı Mazlume K., sigortasız çalıştırıldığı iddiasıyla, Birsel’e açtığı davayı kazandı. Gazeteci, sunucu ve oyuncu Gülse Birsel’in yanında 12 yıl çalıştıktan sonra iş akdi feshedilen Mazlume K., sigortasız çalıştırıldığı iddiasıyla iki yıl önce Birsel’e dava açtı. İstanbul 13. İş Mahkemesi’ne açılan dava geçtimiz günlerde sonuçlandı. Birsel, 12 ... Devamını Oku »