Son Haberler
Anasayfa » 2014 » Ekim

Aylık Arşiv: Ekim 2014

Mustafa Kemal Paşa kadar zalim ve haris bir asker görülmemiştir.

Mustafa Kemal Paşa kadar zalim ve haris bir asker görülmemiştir. ,laiklik namı altında din düşmanlığına ve diktatörlüğe yürüdü.İsmi Cumhuriyetti ama, yönetim tam şekli ile diktatördü.Tam diktatörlüktü. Bu adamlar (ismet inönü ve m.kemal) iktidarı ele geçirmişler ve diledikleri gibi herşeyi yapma sevdasında olan insanlardı.Ne yapacaklarını da doğru dürüst bilmiyorlardı.Kimisi kominist olalım peşindeydi, kimisi bilmem ne? Sonunda tabii bu güçlü grup ,laiklik ... Devamını Oku »

İlk darbe, 35 yıl önce (1925) bir grup üniformasız (m.kemal ve ismet inönü) despotun (diktatör) çıkardığı ‘Takrir-i Sükun Kanunu’dur.

  Yabancı gazeteciler Atatürk’e “Sizde niye birden fazla parti yok? Siz diktatörsünüz” diyorlar.Kazım Karabekir, “Biz cumhuriyet kurmadık mı? Partisiz (seçimsiz) cumhuriyet mi olur?”diyor.ilk darbe, sanıldığı gibi 27 Mayıs (1960) darbesi değil, ondan 35 yıl önce (1925) bir grup üniformasız (m.kemal ve ismet inönü) despotun (diktatör) çıkardığı ‘Takrir-i Sükun Kanunu’dur.Bu zorbalık yasası ile suçsuz insanlar fikirleri yüzünden idam edilmiş,Terakkiperver Fırka (ilerici ... Devamını Oku »

Bu kadar farklı (ülkücü, dindar, komünist , ateist) eğilimden insan, aynı liderden “Bizim önderimiz” diye söz ediyorsa bu işte bir yanlışlık olmalı. O zaman da sormak gerekiyor:Kaç farklı Atatürk var?

Her biri gerçek (bilimsel) belgelere, tanıklıklara, konuşmalara dayandırılan bu politik kimliklerin hangisi gerçek Atatürk? Bir insan aynı anda hem komünist hem ülkücü, hem ‘Kürtler’in özerkliğinden yana’,hem dindar hem ateist, hem otoriter (diktatör) hem demokrat olamayacağına göre bu iddia sahiplerinden biri yalan söylüyor olmalı…Hangisi doğru bunların? Bu kadar farklı (ülkücü, dindar, komünist , ateist) eğilimden insan, aynı liderden “Bizim önderimiz” diye söz ... Devamını Oku »

“Memlekette herkes şapka giymeye zorlanıyor. Giymeyenler hapisten idama kadar cezalara çarpılıyor.

Şapka Kanununla beraber yaşananlar tarihimizde utanç lekesi olarak kalacaktı. Şapka giymeyenlere karşı baskı uygulanacak gerekirse asılacaktı.“Memlekette herkes şapka giymeye zorlanıyor. Giymeyenler hapisten idama kadar cezalara çarpılıyor. 5 Kasım 1925’te TBMM, meşhur Şapka Kanununu kabul etti. İşte bu Kanunla beraber yaşananlar tarihimizde utanç lekesi olarak kalacaktı. Şapka giymeyenlere karşı baskı uygulanacak gerekirse asılacaktı. Yaşanan şu olay durumu en güzel şekilde özetliyor:Rize ... Devamını Oku »

Atatürkün Din Eğitimini Yasaklayan Kanunu Tevhid-i Tedrisat ;

Atatürkün Din Eğitimini Yasaklayan Kanunu Tevhid-i Tedrisat ;1928-1950 yılları arasındaki eğitim kitaplarından Allah, …Kur’an ve Peygamber kelimeleri dâhi çıkarılmıştı!din eğitimi yasaklanmıştı .. Başlangıçta isteğe bağlı bir ders haline getirilmiş olan din dersi; ortaokullarda 1930’da, öğretmen okullarında 1931’de, şehir ilkokullarında 1933’de, köy ilkokullarında 1939’da tamamen müfredettan çıkarıldı. Tüm bu gelişmeler sonucu 1939-1948 yılları arasında din derslerinin hiç yer almadığı bir örgün ... Devamını Oku »

Atatürk İnkilapları Devrim Değil Darbedir.

Atatürk İnkilapları Devrim Değil Darbedir. koyu bir tek parti diktatörlüğü,‘orijinal bir otokrasiydi.  Harpten (1923) sonra ise geride kalanlar Vatanı Mehmetçiğin ideallerine değil, düşmanın zihniyetine göre şekillendirdi demiş idik devam edelim. Türkleştirmek; Türkleri laikleştirip (dinsiz) yozlaştırmak istedi. Asimilasyon ve yozlaştırma insani değildir, İslami değildir, zulümdür.Milletimizin bin yıldır kullandığı”Kur’an alfabesini”yasakladı. Latin alfabesini kabul etti.Güya okuma yazma oranı artacak, kalkınacak idik. Alakası yok. ... Devamını Oku »

Biz Türkler “milli eğitimimiz” boyunca “Şeyh Said’i İngilizlerin kışkırttığı”nı okur dururuz. Gelgelelim, bu efsanenin pek bir temeli yoktur.

Biz Türkler “milli eğitimimiz” boyunca “Şeyh Said’i İngilizlerin kışkırttığı”nı okur dururuz. Bu, bize yine devlet tarafından belletilen “iç düşmanları kullanan dış mihraklar” ezberinin “kurucu efsane”sidir. Gelgelelim, bu efsanenin pek bir temeli yoktur. Biz Türkler “milli eğitimimiz” boyunca “Şeyh Said’i İngilizlerin kışkırttığı”nı okur dururuz. Bu, bize yine devlet tarafından belletilen “iç düşmanları kullanan dış mihraklar” ezberinin “kurucu efsane”sidir. Gelgelelim, bu efsanenin ... Devamını Oku »

Necip Fazıl (kısakürek) ile Tarih Dersleri;

  Necip Fazıl (kısakürek) ile Tarih Dersleri; Sen, düşünmeyi düşünmekten başlayarak düşün, yeter! Seni karartmak isteyen tesirler evvela sende fikir istidadını(anlayışını) körletmekle işe girişti. Bunu düşün!Hiç bir kaptan haritadan, hiç bir şoför kilometre işaretinden, hiç bir doktor röntgen camından şüphe edemez. Fakat sen, Tanzimattan( 1839 -1908-1938-1950) bu yana, önüne sürülen bilgi ve hakikat unsurlarından şüphe edebilirsin!.. İlimde bile dolandırıldın? Bunu ... Devamını Oku »

Ama Hangi Atatürk, Kitabının Özeti;

Ama Hangi Atatürk, Kitabının Özeti; Taha Akyol bir ilki gerçekleştirdi ve Atatürk’ün resmî kaynaklarda yer almayan konuşmalarını arşivlere ve belgelere inerek ortaya çıkardı. Atatürk’ün din, demokrasi, ve yargıyla ilişkisini ve bunun günümüz Türkiye’sine etkisini bütün berraklığıyla gözler önüne serdi. Anadolu’da milli mucadele başlatma fikrinin ataturk’den degil, Ali fuat ve Kazim karabekir paşalardan çiktıgıdır.Kazim karabekir bu konuyu Ataturk’e açtiginda şoyle bir ... Devamını Oku »