Son Haberler
Anasayfa » 2014 » Aralık

Aylık Arşiv: Aralık 2014

Yavuz Bahadıroğlu -Al sana Atatürkçülük

Yavuz Bahadıroğlu -Al sana Atatürkçülük Olumlu adına ne varsa, Atatürk’e borçluyuz! demek, bazı çevrelerde moda oldu:Ezan mı? borçluyuz! Kur’an mı? borçluyuz! Camiler mi? borçluyuz! Bayramlar mı? borçluyuz!”Barajlar mı, yollar mı, hava meydanları mı? ”Yahu, cumhuriyetin 1950’ye kadarki bölümünde sadece baskı, şiddet ve sefalet var. Ankara’daki muktedirlerle İstanbul’daki karaborsacılar hariç, halkın geneli açlıkla boğuşuyor.Sanayi adına Alpulu Şeker Fabrikası, Beykoz Postal Fabrikası ... Devamını Oku »

Kemalizm, ibadetler dışındaki bütün ayet (kuran-kerim) hükümlerini kaldırmıştır.

  Atatürk’ün yakın dostu, ünlü ”Çankaya” kitabı yazarı; İslamda bütün meseleler iki büyük bölüme ayrılmıştır:Birinci bölüm, ahireti ilgilendirir ki ibadetlerdir: Oruç, namaz, hac, zekat! İkinci bölüm, dünyayı ilgilendirir ki bunlar da nikah ve aileye ait hükümlerle muamelat denen mal, borç, dava ilişkileri ve ukubat denen (şeriat) ceza hükümleridir. Kemalizm, ibadetler dışındaki bütün ayet (kuran-kerim) hükümlerini kaldırmıştır. Kaynak; Falih Rıfkı, Atay,1961, ... Devamını Oku »

Laiklik, şeriatın siyasi iktidar olmasına, direnmek anlamına gelir;Atilla İlhan-Hangi laiklik

Laiklik, şeriatın siyasi iktidar olmasına, devleti eline geçirmesine, tahakkümüne(hükmüne) direnmek anlamına gelir; Laiklik, şeriatın siyasi iktidar olmasına, devleti eline geçirmesine, tahakkümüne(hükmüne) direnmek anlamına gelir; (şeriat/kuran-ı kerim ile yönetilmek istiyorum demek suçtur) bin yıllık İslam ülkesi yurdunda Hıristiyanlığı hoş görüp, kendi dinine yasak koyamazsın; bakın ne diyorum, athee yani dinsiz bir komünist bile olsanız, eğer demokrasiye inancınız varsa, eğer demokratsanız, bu ... Devamını Oku »

M. Kemal Milli Mücadele’ye neden katıldı?

Kuvay-ı Milliye Vahdettin’in eseri midir? Milli Mücadeleyi Kim Başlattı?M. Kemal Milli Mücadele’ye neden katıldı? Şimdi bu başlıkları ve diğer konuları izah etmeye çalışacağım,iyi okuyun tamam mı ? Vahdettin, Mustafa Kemal’i müthiş yetkilerle donatarak ordu müfettişi sıfatıyla Anadolu’ya gönderir. Padişah’ın arzusu, Anadolu’da halkın başlattığı Milli Mücadele’nin düzene sokulmasıdır. Mustafa Kemal, kendisine verilen yetkilere dayanarak valilere bile emir verebilmektedir. Devletin kasasında bir ... Devamını Oku »

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Kalan Miras?

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Kalan Miras? 1;Osmanlı’dan günümüze kalan okullar? 2;Osmanlı’dan günümüze kadar gelen hastaneler? 3;Osmanlı İmparatorluğu döneminde kurulmuş ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna tanıklık etmiş şirketler (fabrikalar) bulunuyor.4; Osmanlı’dan günümüze kalan köprü, liman , istasyon ,belediye binası ve diğer binalar? Günümüzdeki birçok fakülte, yüksekokul (lise ve ilkokul) ve hastane (ve köprü liman-yol-adliye -belediye-binası) 2. Abdülhamit tarafından hizmete açıldı? Şu makalenin hacmi müsait ... Devamını Oku »

Atatürk’ün Kişisel özellikleri;

Atatürk’ün Kişisel özellikleri; Gerçekler bazen hayallerimizi yıkar. Yıkılsın diyorsanız devam edin okumaya. Sevgisiz; Atatürk annesinin cenaze törenine katılmadı. Bu sırada harp devam ediyor olsa yine anlarız. Saygı duyarız. Ama o günün programına baktığınızda, cenazeye katılmamaya neden olacak acil, hayati bir mesele yok. Düşünün bir insana annesinin ölüm haberini veriyorsunuz, verdiği tepki bu.tedfin(gömün). (1-2) “ Atatürk filmi olmaz. Olursa ya bu ... Devamını Oku »

Yılmaz Özdil’in ”Tarih Tezlerine” Cevap Veriyoruz!

Yılmaz Özdil’in ”Tarih Tezlerine” Cevap Veriyoruz! Kemalist Yılmaz Özdil’in Mustafa Ke-mal Geldi Vagon Fabrikası Kuruldu. Diye Attığı ( Daha Doğrusu Fırlattığı ) Yalan’a Ulaştırma Bakanlığın Dan  Söyle Bir Cevap Geldi ; Türkiye’de Vagon Fabrikalarının Kurulus Tarihleri İlk Vagon Fabrikası 1953 Yılında , Yolcu Vagon Fabrikası 1962 Yılında Kuruldu…. Bu Sebebden Dolayı Bu Adam’a Dikkat Edin. Yılmaz Özdil alaycı ve küçümseyici ... Devamını Oku »

Türkiye’de çok imam olmasına karşın şeriat’ı size anlatmadılar değilmi. Anlatamazlar. çünkü ?

Türkiye’de çok imam olmasına karşın şeriat’ı size anlatmadılar değilmi. Anlatamazlar. çünkü imamlar aldıkları maaş karşılığında laikliği, veya Atatürk inkılaplarını koruyacaklarına ve davranış halinde göstereceklerine dair imza atarlar. 1930 yılından beri genel evlerden (içki hane ,faiz,kerhane vb) alınan gelir vergileriyle devlet memurlarının maaşları ödeniyor. bunların içinde susturulmuş diyanet işleri de dahil. Devlet en büyük vergiyi alkolden (vesikalı orospulardan bilumum kumar oyunlarından- faiz ... Devamını Oku »

Laiklik Nedir? Avukat Faik Muzaffer Amaç Anlatıyor;

Laiklik Nedir? Avukat Faik Muzaffer Amaç Anlatıyor; Laik Türk yargıcı Allah’ın indirdiğiyle değil, aslı Italya’dan alınan ve bir çok bakımdan Kur’an’a aykırı olan Türk Ceza Kanunu’yla, gene aslı Isviçre’den alınmış olan Medeni Kanun’la hüküm veriyor.Sonuç çıkarmayı gerekli görmeden bilinenleri tekrarlıyorum:Laik Türk yargıcı, Allah’ın indirdiğiyle hükmetmiyor! Halbuki Mealen ; Allah’ın indirdikleriyle hükmetmeyenler kafirlerdir.(Maide44.) Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlettir. Bunun için Meclis’te ... Devamını Oku »