Son Haberler
Anasayfa » 2015 » Ocak

Aylık Arşiv: Ocak 2015

Atatürk’ün Yaşamı ve İç Dünyası;

Atatürk’ün psiko-biyografisi;Psikiyatrist Volkan Vamık ” Atatürk’ün ne kadar sıradan bir ruh hastası ” olduğunu ispatlıyor! Bu kavramlar Volkan Vamık’ın “Ölümsüz Atatürk: Yaşamı ve İç Dünyası” adlı kitabında Atatürk’ün kişiliği olarak takdim ediliyor. Kemalistler, Psikiyatr Vamık Volkan ile Tarihçi Norman Itskowitz’in 11 yıl uğraşarak yazdığı “Ölümsüz Atatürk” adlı “Psikobiyografi’yi” okusalar, tımarhanelik olurlar herhalde. Yazarları birer Mustafa Kemal hayranı olmasına rağmen, 1984’de ... Devamını Oku »

Atatürk yeni bir devlet kurdu yalanı. Atatürk ne devleti..kurdu….?

1;Atatürk (hiç) yeni üniversite açmamıştır. 2;Atatürk yeni bir devlet kurdu yalanı.  Atatürk ne devleti..kurdu….? Şimdi bu başlıkları ve diğer konuları izah etmeye çalışacağım,iyi okuyun tamam mı ? Atatürk (hiç) yeni üniversite açmamıştır.mevcut üniversitelere birkaç fakülte yaptırtmakla ( sadece isim değişikliği yaptı. isim ) yetinmiş ancak yeni üniversite açmamıştır.üniversite reformu diye anlatılan şey ise rejim muhaliflerini tasfiye etmek ve üniversitelerin bilimsel ... Devamını Oku »

Milli Mücadele’ye silah, cephane ve subay yapılanmasıyla önemli rol oynayan Kara Kemal ;

Milli Mücadele’ye silah, cephane ve subay yapılanmasıyla önemli rol oynayan Kara Kemal idama mahkûm edilmiş, aranırken yakalandığı sırada (İstiklal Mahkemesinde maskara olmaktansa) saşakağına (intihar) sıkmıştır. Milletin mukaddeslerini ayaklarının altına almaya kalkan (atatürk) inkılaplar (ı) dünyanın Hiç bir yerinde başarılı olamazlar bizde hiç olamazlar. Gün gelir devran döner hesaplarını sorarlar adama.   [Kara Kemal] Kara kemal kimdir? Milli Mücadele’ye silah, cephane ... Devamını Oku »

150 likler hain değil kemal paşaya muhalefet olanlardı.

150 likler hain değil kemal paşaya muhalefet olanlardı. Lozan antlaşmasının hükümlerinden biride antlaşmayı kabul edenlerin bir genel af çıkartması yönündeydi.Ancak antlaşmayı kabul eden Ankara’nın bu affa şimdilik yanaşma derdi yoktu, çünkü içerdeki muhalifleri temizlemek amacını taşıyorlardı.İlk başlarda 600- 300 kişilik olarak çok önceleri hazırlanan hain listesi Lozan dayatması nedeniyle en az karla 150’ye indirilmiş ve bir af görüntüsü verilmeye çalışılmıştı. ... Devamını Oku »

İlim ve akıl Atatürk’ün ilkesi olabilir mi? (tabiki) Olamaz ?

İlim ve akıl Atatürk’ün ilkesi olabilir mi? (tabiki) Olamaz Yaptıklarının birçoğunun ilim ve akılla izahı mümkün değil. Evrensel Osmanlı Devletini yıktı, bir ulus devlet, kavim (küçük) cumhuriyeti kurdu.Türkleri laikleştirip yozlaştırmanın, Kürtleri asimile etmenin, Hilafeti (islam birliği-islam hukukunu)kaldırmanın, Kuran alfabesini yasaklayıp Latin (ingilizyunan)alfabesini almanın, fötr şapka için (binlerce) insanları asmanın, milletimizin gönlünde yüz yıllarca kapanmayacak derin yaralar açtığını ve açacağını düşünmedi. ... Devamını Oku »

Milletimiz K.Atatürk’ün fikirlerini,(inkilaplarını) ve partisinin politikalarını kabullenmedi.

Kemalizm,(m.kemal’in ideolojisi ,inkılapları) baştan beri sopayla dayatıldı.80 senedir sopa zoruyla, darbelerle, muhtıralarla ayakta kalabiliyor. Milletimiz K.Atatürk’ün fikirlerini,(inkilaplarını) partisinin politikalarını kabullenmedi. CHP Atatürk’ün partisi’dir.Tansel Çölaşan 1950’den bu yana bütün seçimleri güya sağcı partiler kazandı Türkiyede milletimiz , hiç bir zaman kendi oyu ile sol partileri iktidar yapmadı. durum bugunde aynıdır. Bununla birlikte ülkemizde sol 1960 darbesinden 1971 müdahalesinden ve 1974 çıkarmasından ... Devamını Oku »

İrtica (geriye dönüş) ”sosyal değişme biçimi” olmayıp başarı şansı bulamayan ”marazi” bir tepki şeklidir.

Israrla ve tekrar tekrar belirtelim ki , irtica bir ”sosyal değişme biçimi” olmayıp başarı şansı bulamayan ”marazi” bir tepki şeklidir. İrtica (geriye dönüş) olayı’nın da incelemeye ve tahlil edilmeye değer yönleri , ”psikolojik ve sosyolojik”dinamitleri vardır. İstermisiniz konuyu ”fert” ve ”toplum” açısından kısaca bir analize tabi tutalım. Psikologlar ve bilhassa Psikanalistler her insanda az veya çok bir eğilim olarak, zaman zaman ”geriye ... Devamını Oku »

Osmanlı’da ve Batı’da “kadına şiddet”

Osmanlı toplumunda kadının bir takım hukuki ve vicdani haklara sahip bulunduğunu, öyle iddia edildiği gibi “ikinci sınıf vatandaş” muamelesi görmediğini ve şiddete uğramadığını, önceki yazılarımızda örnekleriyle görmüştük… Peki köy kadınının durumu nedir?.. Köy kadını şehir kadınına nispetle daha şanslı, daha özgürdür. Çünkü doğrudan üretimin içindedir. Erkeğiyle birlikte ekim, dikim, hasat, satış konularında aynı haklara sahiptir. Kadına sorulmadan ekim-dikim yapılamadığı gibi, ürün de ... Devamını Oku »

Bugün dünyanın en demokrat ülkeleri arasında sayılan? devletleri hem krallıkla idare edilirler ve hem birer resmi dine sahip olup laik değildirler.

Bugün dünyanın en demokrat ülkeleri arasında sayılan? devletleri hem krallıkla idare edilirler ve hem birer resmi dine sahip olup laik değildirler. Osmanlı devleti laik miydi? Hayır osmanlı devleti laik değildi. Peki öyleyse teokratik miydi? Hayır osmanlı devleti teokratikte değildi. Peki ne idi? Osmanlı devleti bir islam devleti idi! Peki İslam devleti teokratik demek değilmi? Hayır değil ? O halde teokrasi ne ? ... Devamını Oku »