Son Haberler
Anasayfa » Genel » ALLAH DEMEK YASAKTI !

ALLAH DEMEK YASAKTI !

ALLAH DEMEK YASAKTIİnsan düşündükçe deli olacağı gelir.Havsalası almaz.Müslüman memleketinde Müslüman milleti mukaddes kitabı olan Kur’an diliyle ”Allah u Ekber” diyemez.Diyecek olursa 3 ay zindana atılır.Aynı memlekette Hristiyan,Yahud.iler,mukaddes kitaplarının diliyle ibadet etmekte serbest olsunlar da memleketin sahibi olan Türkler bu haktan mahrum bulunsunlar,Kur’an diliyle ”Allahu Ekber” demek cinayet addedilsin!

Tarih böyle bir şey bilmiyor.Engizisyon devirlerinde bile böyle bir cürüm yoktu.İnsanların insan olmak itibarıyla hatırlarına böyle bir ceza gelmemişti.

Bolşevik diyarında olduğu gibi bütün dinlere karşı bir harb açılabilir.Hakim milletin kendi milletine,kendi milletinin dinine karşı böyle bir cephe açacak yabancı milletlerin dinlerini bu baskıdan azade bulundurması,onlara her türlü serbestiyeti vermesi millet ve milliyet mefhumlarıyla de kabil-i telif değildir.

Fakat oldu işte.Viyana surlarında Kur’an diliyle ezan okuyan kahraman Türk milleti kendi öz diyarında,kendi öz minaresinde,kendi öz mabedinde Kur’an diliyle ezan okuyamadı ve hala da okuyamıyor.

Niçin okuyamıyor? Çünkü Halk Partisi erkanını teşkil eden ufak bir zümre böyle istiyor.Milletin istediği değil,onun isteği olur.Çünkü millet hakim değil,o hakimdir.Anayasa istediği kadar vicdan hürriyetinden bahsetsin,hiç hükmü yoktur.Onun dediği olacaktır.Nitekim oluyor işte.

Hala buna inanmayan kimseler var.Hatta milletvekillerinden,hiç böyle şey olur mu?diyorlar.Allah u Ekber dediği için bir insan üç ay zindana atılır mı?Evet,atılmaması,böyle bir şey yapılmaması lazım gelir,ama maalesef hakikat böyledir.Türk Ceza Kanunun 526. maddesine göre bir adam minarede,yahut camide Kur’an diliyle Allah u Ekber diye ezan okursa,yahut namaza başlarken kamet getirirse zindana atılır.İnanmayan kanunun bu maddesini okur,hakikatle karşılaşır.Yahut hapishaneleri dolaşır.Allahu Ekber dediği için zindanlarda aç çıplak,tahtalar üstünde yatanları görür.Ne fecaat! Değil mi?

Kaynak:Eşref Dip – Chp Ve Din

Google Aramaları

  • allah demenin yasak olduğu dönem
  • atatürk zamanında ALLAH demek yasaktı
  • allah demenin yasak olduğu
  • allah demenin yasak olduğu trt
  • allah demenin yasak olduğu radyo
  • allah demenin yasak olduğu dönem tck 163 madde
  • türkiyede Allah demek yasaktı
  • allah demek yasak hikayesi
  • allah aşkım yasak kuran yasak
  • 1940 lı yıllarda allah demek yasakmıydı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*