Son Haberler
Anasayfa » Kemalizm ve Atatürkçülük İlerlemeye Manidir; » Atatürk heykellerinin yıkılacağı gün? Türk Basınından Seçmeler?

Atatürk heykellerinin yıkılacağı gün? Türk Basınından Seçmeler?

 

1450921_785443604845539_2292862212652307099_n (1)

Atatürk heykellerinin yıkılacağı gün? Türk Basınından Seçmeler?

“Kemalist Cumhuriyetin 10 yılı kaldı”

(Ortadoğu uzmanı Prof.Bernand Lewis)

Kaynak; (Kemalist) Araştırmacı yazar Aydın Keleşoğlu -2023 Kemalist Cumhuriyet’in Sonu-Togan Yayıncılık

Artık Mustafa Kemal Devrilmeli!Sıra Mustafa Kemal’in devrilmesinde…Anıtkabir yıkılmalı, heykelleri sökülmeli, dairelerden Atatürk portreleri indirilmeli, son diktatör yerle bir edilmeli!

Gazeteci-Mustafa Önder. Haberiniz | Köşe yazıları |Mustafa_Kemal_Devrilmeli..

Demokratikleşme paketi  kemalist diktatörlüğü yıktı!

Taraf gazetesi yazarı  Sosyolog Dr. Mücahit Bilici,

Türkiye’de Kemalizm yıkıldı. Prof. Dr. Ferhat Kentel -İstanbul Şehir Üniversitesi

’Kemalizm kaybetmiştir’”Rejimin sahiplerine sesleniyoruz; Bunu itiraf edin, kabul edin, ilan edin, kaybettiniz.

Hazreti Muhammed (islam) kazandı deyin. Kaybetmenin gereklerini yerine getirin. Bu coğrafyanın taşına toprağına yazdığınız zırvaları alın götürün. Lütfen bu minik yavrularımızın beynine yerleştirdiğiniz küfür (inkar)sözlerini, saygı duruşlarını, puta tapışları alın götürün artık, istenmiyorsunuz. Peygamberle (islam) savaşanlar kaybetmişlerdir. Lütfen bunun gereğini yerine getirsinler. Peygamber kazanmıştır, Peygamber sevdalıları kazanmıştır.İskilipli Atıf Hoca (istiklal mahkemlerinda asılan binlerce alim) kazanmıştır. Şapka giymediği için idam edilen binlerce müslüman kazanmıştır. Kemalizm kaybetmiştir. Bunu lütfen resmi kurumlar kabul etsinler. Bu sevda öyle bir akıyor ve gidiyor ki bunun önünde hiç kimse duramayacaktır.”

Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş

“Anayasa ideolojilerden uzak, tüm kesimlere eşit mesafede, yani renksiz (tarafsız) olmalı. Kemalizm de bir ideoloji olduğuna göre bu ideoloji anayasadan ayıklanmalı.

”Prof. Dr. Zafer Üskül(Anayasa hukuku profesörü)

Kemalistler Diyorki; ”Fikirler Ölmez”

Cevap; Stalin[m. 1879] de Rusyada doğdu,[m. 1952] de Moskovada vefât etdi. Teflisde yetişmişdir. [m. 1920] de komünist partisinin genel sekreteri oldu. [m. 1924] de, Lenin ölünce, Rusyanın idâresini eline aldı. Ölünceye kadar Rus milletini ve hele Rusyadaki müslimânları işkence altında inletdi. Yirmisekiz sene içinde ellibeşmilyon vatandaşın cânına kıydı. Milleti kendine tapındırdı. Ölümünden sonra, heykelleri yıkıldı. Resimleri her yerden kaldırıldı. Stalingrad dediği büyük şehrin adı Volga-grad yapıldı. Rus târîhlerine kötü adam diye yazıldı.tarih kitapları yeniden yazıldı. Cugaşvilî, gürcü lisânında, yahudi oğlu demekdir.

Kaynak; Rehber Asiklopedisi

“Bu vatan bizimdir, rejim bizim değildir . Rejim (laiklik) ve Kemalizm başkalarınındır. kemalist ideoloji ve laiklik yıkılacak beyler!”

[ Türk siyasetçi.Hasan Hüseyin Ceylan]

Ben arkasında Allah’ın olduğu Devrime inanırım. “Kur’an Araplar’ın (uydurma-safsata) Saçmalığıdır” diyen M.kemal’e Ulu Önder çekenlerin değil. –[Analiz Merkezi Yayın Yönetmeni, Türk, Araştırmacı Yazar, Fatih Tezcan,]

O zalimler nasıl bir inkılab ile devrileceklerini anlayacaklar! (şuara -227)

Kemalizm Sonbaharını Yaşıyor..!”Türkiye yeniden Osmanlı zihniyetine dönerek dünya hâkimi olmaya doğru gidiyor”Artık din karşıtı hiçbir hareketin şansı yoktur… Gelecek zaman İslâm’a gebedir..!.[Türk,Tarihci, Şair, Hukukçu Kadir Mısıroğlu]

 

Atatürk’ün Kemâlizm denilen ideolojik mirası çöküyor. Atatürk’ü, bu ülkenin en büyük kazancı olarak görenlerin şok, öfke ve çaresizlik içinde olmaları şaşılacak bir şey değil. Türkiye’de kitapçılarda, Kemalistlerin en fazla satılan kitaplarında göreceksiniz; çoğunlukla İslamcılar, Kürtler ve liberaller için dedikleri, “iç düşmanlar” tarafından cumhuriyetin nasıl yıkıldığını anlattıklarını. Benim düşüncemi sorarsanız; Kemalizm-sonrası Türkiye’nin, Kemalist olandan daha özgür, demokratik ve zengin bir ülke olacağı. Fakat; politik düzenin bazı bağnaz tutumlarının devam ettiğini görüyorum dolayısıyla özgürlük çabalarının devamı gerekli.

Kemâlizm Sonrası Türkiye Tanıtımı /Türk ve yazar Mustafa Akyol

Ben Selçuklu ve Osmanlı torunuyum… Türküm , Kemalist rejiminizi ortadan kaldırıyoruz nasıl olsa O günler yakındır;

Ne demiş; Sizin nesliniz, (M.kemal) heykellerin köpek leşi gibi yerlerde süründüğünü görecek; işte o gün beni hatırlayın….[Türk,Tarihci, Şair, Hukukçu Kadir Mısıroğlu]

”O zalimler nasıl bir inkılab ile devrileceklerini anlayacaklar! (şuara -227 -hakdini kuran)

Milletin kalitesi artıkça , idrakı artıkça , bilgisi artıkça imanı artıkça, kaya bile olsa delecektir. kemalizmi ve yükselecektir. devlete dogru hiç kimsenin bundan şüphesi olmasın.(1996) Arkadaşlar bu sözümü unutmayın.

 

(Hasan Mezarcı  Devlet tarafından tele gram yoluyla delirtilen miletvekili)

Türkler Atatürk efsanesini yıkıyor;

New York Times ABD ; “Bir zamanlar Türk devlet ideolojisinin temel taşı olan Atatürk kültü yavaşca, bazen de fark edilmeyecek derecede seyreltiyor. Yerine de kısmen Osmanlı İmparatorluğu döneminden ilham alan İslamcı kökenli hükümetin modernite, ahlak ve dinin toplumdaki yeri hakkındaki düşünce sistemi geliyor. Atatürk’e hakaret hâlâ ceza yasasında olsa da yargılamalar yumuşatıldı.Hükümet, Atatürk’ün sözlerinin ve geleneksel saygı gösterilerinin dokunulmaz olduğu fikrini aşamalı olarak yok etti. ” (Akşam Gazetesi-2012 Pazartesi)

Avrupa Parlementosu üyesi Barry Modlener diyor ki .”Türkiye 20 Yıl Sonra İslâm Devleti Olacak”“Türkiye’de Atatürk devrimleri çöpe atıldı. 20 yıl sonra Türkiye İslâm cumhuriyetine dönüşecek. İslâm dini ülkeyi yönetmeye başladı. Atatürk’ün din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması ilkesi rafa kaldırıldı. Şimdi İslâm dini Türk devletine egemen olmuş durumda. (Akşam-Gazetesi-Haber Mynet)

Mustafa Kemal Devrilmeli! “Hürriyet ve adalet için ayağa kalkan Tunus’lular Mısırlılar Libyalılar Yemenliler başlarındaki diktatörleri bir bir devirirken, biz 75 sene evvel ölmüş olan bir diktatörün önünde eğilmeye devam ediyoruz. YETER!” “Kovulmuş şeytandan Allah’a sığınarak başlayalım, Rahmân Ve Rahîm Allah’ın adıyla. Esselamu Aleykum. “Atatürkçülük” yahut “Kemalizm” denilen davaya külliyen karşıyız. Bunun Arap, Kürt vs. versiyonlarına da karşıyız. “Lailaheillallah”ın gereği olarak putların yıkıldığı, diktatörlüklerin mahvolduğu ve kula kulluk dayatmalarının sona erdiği bir İslam dünyası istiyoruz.

 Eyüp Gökhan Özekin’-Sancaktar Dergisi

 Artık Mustafa Kemal Devrilmeli!Sıra Mustafa Kemal’in devrilmesinde…Anıtkabir yıkılmalı, heykelleri sökülmeli, dairelerden Atatürk portreleri indirilmeli, son diktatör yerle bir edilmeli!

Gazeteci-Mustafa Önder. Haberiniz | Köşe yazıları |Mustafa_Kemal_Devrilmeli..

Mustafa Kemal muhakkak devrilmeli!

“Mustafa Kemal henüz sağ iken, İstanbul’da heykeli dikilmişti bir yere, boğaza. Ve bu da O’nun bilgisi dâhilinde olmuştu. Yani aslında kendisi de memnundu putlaştırılmasından. Yani heykel dikmek; bir liderin, bir diktatörün heykelini dikmek O’nu putlaştırmaktır, başka hiçbir şey değildir. Bu isterse Saddam olsun, isterse Beşar Esad olsun, isterse bir başkası olsun. Her tarafa ama her tarafa O’nun resimlerini asmak; caddeye, metroya, meydana, her yere, havaalanına O’nun adını vermek O’nu putlaştırmaktır. Humeyni de olsa bu böyledir, Esad da olsa bu böyledir, Mustafa Kemal de olsa bu böyledir.. Ve bu putlaştırılma da bilinçli olarak yapılmıştır, Mustafa Kemal zamanında yapılmıştır, O’nun himayesinde yapılmıştır.” (Star gazetesi yazarı)Hakan Albayrak ve şürekâsına (yoldaşları) âit!Adam haklı beyler; Mustafa Kemal muhakkak devrilmeli!

Gazeteci-Enes ismailoğulları-yenicag gazetesi. 02 Aralık 2013

“Millete mal olmuş inkılaplarımızı saklı tutacağız”

Adnan Menderes
Ben akp li değilim fakat enteresan cümleler duymaya başladım;) Burada Lenin’i saygı ve hayranlıkla anmak durumundayım. Ne diyordu büyük lider; Devrimi halk yığınları değil ancak ve ancak profesyonel devrimciler gerçekleştirecektir. Yani sen değil halk değil .. (profesyonel devrimci;)Solcu veya Muhafazakarların anladığı; put ve ilkelerini yıkacağız!!!Atatürk kültür merkezinin çatısına çıkıyorlar yıktırmayız. Ona senin gücün yetmez (put ve ilkelerini) yıkacağız!!! (ntv;ankara mitingi r.tayyip erdoğan)

Andımızı kaldıran laik eğitimi çökerten ,Atatürk’ün emanetlerine (ilkeleri) tek tek silmeye çalışan akp iktidarı.

(sözcü gazetesi -salı12 kasım -2013)

Atatürk bir diktatördü-Tüm Linkler ;Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;

http://yakintarihimiz.org/ataturk-bir-diktatordu-tum-linkler.html

Google Aramaları

  • mustafa kemal devrilmeli
  • anit kabir yikilacakmi
  • kemalizm ne zaman yıkılacak
  • kemalizm yıkılacak mı
  • Putin\in ideolojisi kadir misiroglu
  • atatürkün heykelerinini inönü yıktı
  • atatürk heykelleri yıkılıyor
  • atatürk heykelleri gerekli mi
  • türkler atatürk\ün putlarını devirecek
  • Atatürk bediuzaman heykeller

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*