Son Haberler
Anasayfa » Türkiye'deki Yahudiler ve Masonlar; » Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD-ÇEV -ÇYDD) Türkiye’de Hıristiyan Protestan misyonerliği yapmaktadır.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD-ÇEV -ÇYDD) Türkiye’de Hıristiyan Protestan misyonerliği yapmaktadır.

10399443_793257840730782_3210355804223454263_n-11

Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV-ADD,ÇYDD) hakkındaki istihbarat raporunda vakfın, “Atatürkçülük maskesi altında abd (hırıstiyan) misyonerliği yaptığı” belirtildi.

 Derneklerin yönetim kurumlarında Emekli büyük elçiler ve generaller var;

Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV-ADD,ÇYDD) hakkındaki istihbarat raporunda vakfın, “Atatürkçülük maskesi altında abd (hırıstiyan) misyonerliği yaptığı” belirtildi. Derneklerin yönetim kurumlarında Prof. Dr. Türkan Saylan’Gülseven Yaşer, Org. Şener Eruygur ,Prof. Dr. Nur Serter, Prof. Dr. Necla Ara, Pınar Tünenç, Tuğgeneral İdris Koralp, Yusuf Güsar, Leyla Pekcan, Emekli büyük elçiler ve generaller var; (1)

Mit raporunda Protestan Misyonerliği yaptığı kesinleşmiş Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD).Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Türkiye’de Hıristiyan Protestan misyonerliği yapmaktadır.

Şu üç Sivil Toplum Örgütü, Avrupa Birliği’nden ‘Hibe’ almışlardır: Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD). Şimdi bunlardan SEV’i biraz yakından tanıyalım:

SEV, Sağlık ve Eğitim Vakfı

Fahri Başkan: Şevket Sabancı; Mütevelli Heyeti: Yaşar Yaşer (Başkan), Sema Gökçen (Başkan Yardımcısı), Mete Akyol, Josef Amado, Ceyda Aydede, Prof. Dr. Mustafa Aysan, Örsçelik Balkan, Tarık Bozbey, Gülsen Çapa, Şükran Çelebi, Candan Çilingiroğlu, K. Erhan Dumanlı, Muhteşem Ekenler, Dilek Erzik, Kenneth Frank, Hasan Güleşçi, Tülay Güngen, Mehmet Gür, İlter H. Gürel, Esin Hoyi, Oktay İşcen, Bülent Kalpaklıoğlu, Feyhan Kalpaklıoğlu, Hazım Kantarcı, Prof. Dr. Ahmet N. Koç, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Prof. Dr. Zeynep İ. Önsan, İbrahim Paksoy, Yılmaz Poda, Demir Sabancı, Naci Sığın, Tamer Şahinbaş, Ejide Tanık, Prof. Dr. Aykut Toros, Sait Tosyalı, Prof. Dr. İlter Turan, Yrd. Doç. Dr. Engin Ünsal, Füsun Üstün, Dr. Warren H. Winkler, Mehmet Yaltır.

Onursal Mütevelliler: Zeliha Dural, Anna G. Edmonds, Burhan Karaçam, Johannes Meyer, Sevindik Özev, Sevim Öztahtacı, Harold Schoup, İstemihan Talay, Müjde Tekil, Berin Tümer.

Yönetim Kurulu: Tamer Şahinbaş (Başkan), Prof. Dr. Serdar Küçükoğlu Sait Tosyalı, Ceyda Aydede, Şebnem Day, Esin Hoyi, İbrahim Paksoy, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Prof. Dr. İlter Turan.

Projenin Adı: İşten Eve Sağlık: Genç İşçiler ve Eşleri İçin Cinsel Sağlık Eğitim ve Bilgilendirme Merkezi
Tarih: 03.04.2006

AB’den Aldığı Para: 191.000 Avro
Açıklama: 2005 yılının başında, Üsküdar Gazetesi sahibi Adnan Odabaş, gazetesinde, ‘Bağlarbaşı’nda Misyoner Okulu’ ve ‘Başbakan’a Misyoner Komşu’ başlıklı iki haber yazdı. Adnan Odabaş, bu haberlerinde şu bilgileri veriyordu:

* SEV (Sağlık ve Eğitim Vakfı) ile Prof. Dr. Türkan Saylan’ın başkanlığını yaptığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYD) işbirliği içindedirler.

* SEV, Dünya Kiliseler Birliği’ne bağlı Amerikan Board ile ilişkilidir, aynı binada çalışmaktadırlar. Amerikan Board’un bünyesinde bulunan Protestan Kilisesi, 1830 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermekte ve emrindeki Bible House (İncil Evi) Şirketi ile misyonerlik faaliyeti yürütmektedir.

* SEV, Türkiye’de Protestan misyonerliği yapmaktadır.

Adnan Odabaş’ın Üsküdar Gazetesi’nde çıkan bu haberleri üzerine SEV mahkemeye başvurdu ve Üsküdar 4. Hukuk Mahkemesi’nde dava açarak Adnan Odabaş’tan 30 milyar TL. manevi tazminat talep etti. Mahkeme, MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı)’den bilgi istedi. Olaylar şöyle gelişti:

* 2 Mayıs 2005 tarihinde MİT, mahkemeye gönderdiği yanıtta, Amerikan Board’un İncil Evi (Bible House) Şirketi aracılığıyla Türkiye’de Protestanlığın yayılması için uğraş verdiğini doğruladı. MİT, Mahkemeye gönderdiği raporunda; Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Lisesi, İzmir SEV İlköğretim Okulu, Tarsus Amerikan Lisesi, Tarsus SEV İlköğretim Okulu ve Gaziantep Amerikan Hastanesi’nin Amerikan Board ile bağlantılı olarak çalıştığını da bildirdi. MİT’in Mahkemeye gönderdiği raporda, son yıllarda mülk edinmeyen Amerikan Board Heyeti’nin tasarrufu altındaki mülklerini de SEV’e devrettiği ve faaliyetlerini SEV aracılığıyla yürüttüğü bilgisi de yer almaktaydı.

* MİT’ten gelen bilgileri değerlendiren Üsküdar 4. Asliye Hukuk Mahkemesi, 12 Aralık 2005 tarihinde verdiği kararda, SEV’in 30 milyar TL. tazminat talebini reddetti.

* Mahkeme kararını değerlendiren Üsküdar Gazetesi sahibi Adnan Odabaş şunları söyledi: “Gazetemizde yer alan haberlerin hepsi MİT raporuna ve Tapu Kadastro Müdürlüğü’nden aldığımız belgelere dayanmaktaydı. SEV, bunların yalan olduğunu iddia ediyordu. Haklılığımız mahkeme kararıyla ortaya çıktı.” Adnan Odabaş, SEV’in, Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile ilişkisi olduğunu da anlattı ve şu çarpıcı açıklamayı yaptı: “Bunlar hep birlikte çalışıyor. Bunlar 20 Nisan 2001 tarihli MİT Raporunda sabittir.”

* Adnan Odabaş’ın Nisan 2005’de bir kitabı çıktı: ‘Dikkat Misyoner Geliyor’. Bu kitapta şu bilgiler yer almaktaydı: 1. Yaşar Yaşer’in başkanlığını yaptığı SEV (Sağlık ve Eğitim Vakfı) ile eşi Gülseven Yaşer’in başkanlığını yaptığı ÇEV (Çağdaş Eğitim Vakfı), birlikte çalışmaktadırlar. 2. Başkanlığını Gülseven Yaşer’in yaptığı ÇEV, deprem bölgesinde eğitim ve öğretim evi projesi hazırlayarak Amerikan Board’dan parasal yardım talebinde bulunmuştur. 3. Başkanlığını Prof. Dr. Türkan Saylan’ın yaptığı ÇYDD, Atatürk ilke ve inkılaplarını kalkan olarak kullanıp, birçok kişi ve kuruluştan yardım adı altında para toplamış, ilgili bakanlıklardan izin almaksızın yurt dışından parasal yardım almıştır. ÇYDD başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, Hıristiyan kökenlidir.

Şimdi, buraya kadar anlatılanları kısaca özetleyelim:

• SEV, Türkiye’de Hıristiyan Protestan misyonerliği yapmaktadır.

• ÇYDD, SEV ile birlikte çalışmaktadır.

• ÇEV de SEV ile birlikte çalışmaktadır.

• SEV ile birlikte Türkiye’de Hıristiyan Protestan misyonerliği yapan ÇEV, aynı zamanda bir deprem projesi için de Amerikan Board’dan para yardımı istemiştir.

• ÇEV’in para yardımı istediği Amerikan Board, Dünya Kiliseler Birliği’ne bağlıdır. Amerikan Board’un bünyesinde bulunan Protestan Kilisesi, 1830 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir ve emrindeki İncil Evi (Bible House) Şirketi aracılığıyla misyonerlik faaliyeti yürütmektedir.

Şimdi, bir de ÇEV (Çağdaş Eğitim Vakfı)’nın Yönetim Kuruluna bir göz atalım:

ÇEV, Çağdaş Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu:

– Yönetim Kurulu Başkanı: Gülseven Yaşer

– 2. Başkan: (E) Org. Şener Eruygur

– Yönetim Kurulu Üyeleri: Prof. Dr. Nur Serter, Prof. Dr. Necla Ara, Pınar Tünenç, (E) Tuğgeneral İdris Koralp, Yusuf Güsar, Leyla Pekcan.

20 Nisan 2001 tarihli MİT raporunda Protestan Misyonerliği yaptığı kesinleşmiş Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV)’in 2. Başkanı (E) Org. Şener Eruygur, 25 Haziran 2006 tarihinden beri Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)’nin Genel Başkanıdır!

20 Nisan 2001 tarihli MİT raporunda Protestan Misyonerliği yaptığı kesinleşmiş Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV)’in Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Nur Serter, 25 Haziran 2006 tarihinden beri Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)’nin Genel Başkan Yardımcısıdır!

Şimdi ADD üyelerine dönüp soruyoruz:
Siz bu durumu içinize sindirebiliyor musunuz?

Kaynak;  1; ;Haberturk -26.01.2011  2;Yılmaz Dikbaş-Avrupa birliği -Tabuta Çakılan Son Çivi”, AsyaŞafak Yayınları, İstanbul Ekim 2006 7; Yılmaz Dikbaş ‘Atatürkçüler Yenildi -Enki Yayınları

Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;

T.C. kurulmadan önce itilaf devletleri ile anlaşma yapıldı. gizli antlaşmalar yapıldı. anlaşmada ; ülkenin yeraltı zenginliklerine ,100 yıl boyunca değerli yeraltı maden ve kaynaklarını kullanamayacağına ilişkin bir maddenin lozanda imzalandı. Petrol alımı ve kullanımı avrupa petrol şirketleri ile tüketilecek, araplardan direk alınmayacak (halen daha bu geçerlidir) İslami görünüm ve yaşam tarzı derhal terkedilecek, Gayri müslimler (yahudi ve ermeni kökenliler, hırıstyan , mason) devletin önemli (üst kadrolar) noktalarına görevlendirilecekler, köklü müslümanlar olanlar yönetime katiyen katılmayacak..

Nutuk’ta Mustfa kemal Diyor ki; Müslümanlığı bir yana bırakıp evrensel bir dünya dini kuralım(yahudi mason merkezli yeni dünya düzeni istiyor) diyor.

Mustafa Kamal mason localarını kapattı “yalanı; http://yakintarihimiz.org/mustafa-kamal-mason-localarini-kapatti-yalani.html

Bugünün aydın avrupasının büyük bir kısmı, yahudilerin( lenin, stalin,marx ,darwin,freud,adam smith , m.kemal vb.) etkisinin daha doğrusu büyüsü altındadır.http://yakintarihimiz.org/bugunun-aydin-avrupasinin-buyuk-bir-kismi-yahudilerin-etkisinin-daha-dogrusu-buyusu-altindadir.html

M.Kemal´e neden minnettardir ki Israil Halkı; yakintarihimiz.org/m-kemale-neden-minnettardir-ki-israil-halki.html

İngiliz Valisi M.kemal ;M.kemal Anadolu’dan sorumlu (yahudi) mason (merkezli)bir askerdi .

http://yakintarihimiz.org/ingiliz-valisi-m-kemal.html

Mustafa Kemal Türk (ve müslüman) Degil ki Atatürk Olsun-Tüm Linklerhttp://yakintarihimiz.org/mustafa-kemal-turk-ve-musluman-degil-ki-ataturk-olsun-tum-linkler.html

Türkçülük Üç Evreye Ayrılır; Türkçüler , Türkçü geçinenler, Türkçülükten geçinenler.İslâm’a düşman Türkçülüğü ve milliyetçiliği Müslüman Türkler değil, Yahudiler çıkartmıştır.http://yakintarihimiz.org/islama-dusman-turkculugu-ve-milliyetciligi-musluman-turkler-degil-yahudiler-cikartmistir.html

Gayri (yahudi,hırıstyan,mason) Müslimler Ne Zaman Devlet (ordu’da siyaset’te eğitim’de bürokrasi’de basın’da iş dünyası’nda, sivil toplum örgütleri’nde.ekonomi’de) içine sızdı!

http://yakintarihimiz.org/milli-iktisat-nasil-batirildigayri-yahudihiristyanateistmason-muslimler-ne-zaman-devlet-orduda-siyasette-egitimde-burokraside-basinda-is-dunyasinda-sivil-toplum-orgutlerinde-ekon.html

Eğitim (milli eğitim) müfredatımızı bile ABD hazırlıyor. (Fulbright Eğitim Komisyonu) Daha acısını söyleyeyim; Atatürkçü ve halkçı hükümetlerin hiçbirisi, bu anlaşmayı ortadan kaldırmayı düşünmedi.Bu tür bir uygulamayı, ancak sömürge ülkelerinde görebilirsiniz.
http://yakintarihimiz.org/egitim-milli-egitim-mufredatimizi-bile-abd-hazirliyor-fulbright-egitim-komisyonu-daha-acisini-soyleyeyim-ataturkcu-ve-halkci-hukumetlerin-hicbirisi-bu-anlasmayi-ortadan-kaldirmayi-dusunmedi-bu.html

Türkiye’de Sabetayistler listesinde siyasilerden gazetecilere, askerlerden işadamı ve sanatçılara, yazarlardan televizyonculara kadar bir çok ünlü isim yer alıyor.http://yakintarihimiz.org/turkiyede-sabetayistler-listesinde-siyasilerden-gazetecilere-askerlerden-isadami-ve-sanatcilara-yazarlardan-televizyonculara-kadar-bir-cok-unlu-isim-yer-aliyor.html

Mason: Büyük Kulübe Üye Generaller
http://yakintarihimiz.org/mason-buyuk-kulube-uye-generaller.html

TSK’nın %90’nını (üst kadroları) Yahudi veya ermeni generaller oluşturmakta.http://yakintarihimiz.org/tsknin-%90nini-ust-kadrolari-yahudi-veya-ermeni-generaller-olusturmakta.html

Bütün üst kadrolar ya gizli yahudi ya gizli ermeni çıkıyor;
http://yakintarihimiz.org/butun-ust-kadrolar-ya-gizli-yahudi-ya-gizli-ermeni-cikiyor.html

İslam ve türk düşmanı (yahudi) Orgeneralleri saymakla bitiremeyiz..
http://yakintarihimiz.org/islam-ve-turk-dusmani-yahudi-orgeneralleri-saymakla-bitiremeyiz.html

Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV-ADD,ÇYDD) hakkındaki istihbarat raporunda vakfın, “Atatürkçülük maskesi altında abd (hırıstiyan) misyonerliği yaptığı” belirtildi..http://yakintarihimiz.org/ataturkcu-dusunce-dernegi-add-cev-cydd-turkiyede-hiristiyan-protestan-misyonerligi-yapmaktadir.html

Dünyaya yön veren YAHUDİ aile Rotschild-1

 https://www.facebook.com/photo.php?v=558844734172095&set=vb.163839117005994&type=3&theater

 Dünyayı yöneten yahudi Rotschild ailesi- 2 
https://www.facebook.com/photo.php?v=558862524170316&set=vb.163839117005994&type=2&theater

Dünyayı Yöneten yahudi Rotschild ailesi- 3 
https://www.facebook.com/photo.php?v=559112744145294&set=vb.163839117005994&type=2&theater

TSK’da,(binlerce) Ermeni ajanı, çeşitli kademelerde görev yapıyor!

Ermeni görünümlü gizli Yahudiler; Pakraduniler ;

http://pakraduniler.blogspot.com.tr/

Google Aramaları

  • dünyayı yöneten yahudi ailesi kadir misirlioglu
  • emekli gülsen işcen
  • atatürkcü düsünce dernegi avrupa
  • protestanlık misyoner şirketleri
  • şükran çelebi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*