Son Haberler
Anasayfa » Kemalizm ve Atatürkçülük İlerlemeye Manidir; » Atatürkçüler ise, çok büyük bir bölümüyle katiyyen okumayan, bilmeyen, öğrenmeyen, şamatacı adamlardır.

Atatürkçüler ise, çok büyük bir bölümüyle katiyyen okumayan, bilmeyen, öğrenmeyen, şamatacı adamlardır.

Atatürkçüler ise, çok büyük bir bölümüyle katiyyen okumayan, bilmeyen, öğrenmeyen, şamatacı adamlardır.Padişah Sultan Vahdettin’in fermanıyla, Atatürk ve 18 kurmay arkadaşı İstanbul’dan Samsun’a yollanmışlardır… İnanmayanlar Sivas’ta yayımlanan Sivas Belediyesi tarafından Latin alfabesiyle tıpkıbasımı yapılan İrade-i Milliye gazetesini zahmete katlanıp okusunlar,

Atatürkçüler ise, çok büyük bir bölümüyle katiyyen okumayan, bilmeyen, öğrenmeyen, şamatacı adamlardır. Bunların bir kısmı, Atatürkçülüğü Atatürk rozeti takmak, Atatürk heykelleri dikmek, heykeller büstler önünde saygı duruşunda bulunmak, çelenk koymak ikide bir Anıtkabir’e taşınmak, “Atatürk izindeyiz!” diye bağırmak diye anlıyorlar. Biz bu beton kafalara katiyen ama katiyen anlatamayız ki her gün Atatürk için bin dakika saygı duruşunda bulunsanız bile Türkiye her mahallesine, her kasabasına, her köyüne bir Atatürk heykeli dikerek, her gün o heykellere binlerce çelenk taşısanız bile ve değil Anıtkabir’e taşınmak, yataklarınızı Anıtkabir’in içine ve dışına serip yatsanız bile Türkiye’yi bir santim ileriye götüremezsiniz. Türkiye’nin ilerlemesi, kalkınması ilimden, teknikten ve kültür temellerimize sahip çıkmaktan geçer.

Bu büstçü, heykelci, “Atam izindeyiz!” haykırışlarıyla şamatacı Atatürkçüler, yanında bir de darbeci Atatürkçülerimiz var. Şamatacı Atatürkçüler darbeci Atatürkçülerin darbe yapmalarına zemin hazırladılar. Türkiye’de 27 Mayıs darbesini de, 12 Eylül darbesini de hep bu şamatacı ve darbeci Atatürkçüler yaptılar. Ve bu darbelerle, zaman zaman verdikleri muhtıralarla, devletimizi hep geriye çektiler. Milletimize unutulmaz acılar çektirdiler.
27 Mayıs darbesini yapanlar arasında okuyan, araştıran, bilen küçük bir grup vardı. Cumhuriyet gazetesine yaptıkları açıklamalarda Dimitri Petrov’un Beyaz Zambaklar Ülkesi isimli kitabından başka hiçbir eser okumayan o heykel ve çelenk Atatürkçüleri, okuyan, araştıran, bilen arkadaşlarını derhal tasfiye ettiler ve onları yurt dışına sürdüler.
Cemal Gürsel de, Kenan Evren de çok ama çok Atatürkçü darbecilerdi. Cemal Gürsel’in ve Kenan Evren’in Atatürk sevgileri maddileştirilmiş olsaydı, onların Atatürk sevgilerini ölçecek kantarlar Türkiye’de bulunamazdı. Çünkü hazretlerin maddileştirilmiş Atatürk sevgileri bütün kantarlarımızı paramparça ederdi. Ama Cemal Gürsel’in de, Kenan Evren’in de Atatürk’ü ve Türkiye meselelerini, okuma, bilme, araştırma özelliklerini ölçmek için, çok hassas kuyumcu terazilerine yönelmemiz gerekirdi…
Biz daha 5-10 yıl öncesine kadar, Atatürk’ün pusulasız ve derme çatma bir gemiyle tek başına ve gizlice Samsun’a çıktığından (palavrasından)bahsediyorduk.

Biz daha 5-10 yıl öncesine kadar, Atatürk’ün pusulasız ve derme çatma bir gemiyle tek başına ve gizlice Samsun’a çıktığından bahsediyorduk. İnanmayanlar gitsinler ve görsünler Samsun Belediyesi, Atatürk’ün Samsun’a çıktığı Bandırma Vapurunun bir benzerini tıpatıp yaptırarak Samsun kıyısına yerleştirmiştir. Ve Samsun’da İlk Adım iskelesinde, Atatürk’le birlikte 18 kurmay subayımızın heykelleri de vardır. İnanmayanlar Resmî Gazete’mizi açsınlar ve okusunlar. Padişah Sultan Vahdettin’in fermanıyla, Atatürk ve 18 kurmay arkadaşı İstanbul’dan Samsun’a yollanmışlardır… İnanmayanlar Sivas’ta yayımlanan Sivas Belediyesi tarafından Latin alfabesiyle tıpkıbasımı yapılan İrade-i Milliye gazetesini zahmete katlanıp okusunlar, Atatürk Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919 yılından Cumhuriyeti İlân ettiğimiz tarihe kadar, hemen her vesile ile “Padişah efendimizi ve payitahtımızı düşman esaretinden kurtarmak için” Millî Mücadeleye atıldığını ifade etmektedir.
Gençlerimiz, öğretmenlerimiz, yüksek tahsilden geçen aydınlarımız, maalesef büyük bir ekseriyetle Atatürk’ü hiç okumamışlardır. Şuraya buraya çelenk koymakla, ikide bir Anıtkabir’e koşup saygı duruşunda bulunmakla, Atatürkçülük olmaz. Atatürk’ü Atatürk devrini, içeride ve dışarıda Türkiye üzerinde oynanan oyunları çok iyi bilmek, okumak, araştırmak lâzım… Geçen yazılarımdan birinde belirtmiştim. Ben Atatürk üzerine yazılan kitaplardan 90 tanesini okuyabildim. 10 kitap daha okuduktan sonra, başkaca okumayacağım demiştim. Atatürkçü bir kadın okurumuz bana cevap vermişti: “Siz Atatürk düşmanısınız!” demişti. Atatürkçülerimizin çapını bir kere daha göstermişti… İşte böyledir hâl-i pür melâlimiz!
Türk yazar,gazeteci,avukat; Yavuz Bülent Bâkiler (türkiye gazetesi)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*