Son Haberler
Anasayfa » Tarihten ve Günümüzden Gazete Manşetleri » Atatürk’ü sevdiğini söyleyen Müslümanlar, yalancıdır.

Atatürk’ü sevdiğini söyleyen Müslümanlar, yalancıdır.

“Atatürk, Müslümanlar açısından sevilecek bir şey yapmadı. Türkiye’de yaşayan ve Atatürk’ü sevdiğini söyleyen Müslümanlar, yalancıdır.”

Aziz Nesin

Google Aramaları

 • bomonti bira fabrikası
 • ATATÜRK BİRA
 • osmanli sultanlari
 • ali ile ilgili karikaturler
 • atam izindeyiz fatih sultan mehmet
 • aziz nesin atatürk\ü seven müslüman
 • fatih sultan mehmet atam izindeyiz
 • atatürkü sevmek küfür mü
 • Atatürkü sevdiğini söyleyen müslümanlar yalancıdır
 • ataturk muslumanlar icin sevilecek

10 yorum

 1. M.Kemal Paşa islam dinine inanmayan bir pozivitisttir.Yani aydınlanmacıdır.Bunu hiç bir zaman inkar etmedi.Her ortamda rahatça söyledi.Milli mücadele öncesi bir osmanlı subayı iken yine aynı dünya görüşüne sahipti.Lakin milli mücadele denilen ve henüz kotları çözülmeyen dönemde halkı peşinde sürüklemek için taktik icabı dini kavramları kullandı.Halk zaten yorgun,bitkin ve çaresizdi.Sorgulama gücü yoktu.Birilerine bir kahraman lazımdı ve o kahramanı halka kabul ettirmek lazımdı.İngiliz malum siyasetini burada ustalıklı bir şekilde uyguladı.Yarattığı kahramanı önce halka kabul ettirdi.Nasıl mı?
  Evvela korku sonra baskı sonra yok etme.Adım adım plan uygulandı.Toplumun dünyası değişti.Ne olduğunu anlamadan halk derin bir uykuya daldı.Uyandığında artık basra harap olmuştu.Elbette ki bu da kaderi ilahi idi.
  80 yıılık uykudan uyanan halk şimdi uykudan önce nelerin olduğunu hatırlamaya çalışıyor.Hafızasını zorluyor.Yahu bana ne oldu diyor.
  Lakin durum hayli karmaşık.
  Kaderi ilahi elbette değişecek.

 2. işinize geldiği gibi yazın. Türk halkının %60ı aptaldır diyen, ve 12 eylül referandumunda “hayır” oyu verenler işte aziz nesin doğru demiş demiştir. buna karşı sizin taraf da böyle şey olur mu diyordunuz. ve artık yeter bırakın Atatürk’ü. yetti artık be. ne yaptıysa yaranamadı. bir insanın inancından size ne ya. İslama göre ölünün ardından hayırla yad edilme vardır. Burda yazayım hep Atatürk, İngilizlerin istediği şekilde devlet kurdu falan filan diyorsunjz. allah aşkına şuan can düşman İsrail’in mutluluğu için neler yapılıyor görmüyor musunuz? Malatyaya füze sistemi konuldu BOP adım adım uygulanıyor. Bunların sorumlusu da Atatürk mü?

 3. @Burak

  Onuda başımıza saran sizlersiniz, israili ilk tanıyan ülke Türkiyedir.. Bak bakalım kimin zamanında tanınmış.. Adamları içimize kadar sokun sonra, Mustafa kemal çok iyi bir insandı deyin.. Müslüman düşmanının tekiydi.. Milletin dinine karıştı.. Şapka takmadı diye, insanları katletti.. İmamları, hocaları astı, mecliste padişahlara hakaretler etti.. Peygamber efendimize hakaretler etti.. Ulan ben sizin gibi müslüman görmedim.. Sizler peygamberinize küfür eden adamı savunuyorsunuz.. Sizin Atanız bu işte! Bizim Atamız Peygamber övgüsü almış şahsiyettir.. YANİ FSM’tir..

  Allah Resulunun ve dostarıyla beraberdir.. Sizin gittiğiniz yol yol değil, dönün bu yoldan ve töbe edin.. Töbe kapıları kapanmadan dönün bu yoldan.. Zira sonunuz kötüdür.. Beton kemalden size hayır gelmez..

 4. Atatürk hiçbir şeyi milleti için falan yapmamıştır, hepsi hikayedir. Sayfalara sığmayan devasa malvarlığı mevcuttur ve bunları ölmeden bağışlamamıştır, padişahların yaptırdığı saraylarda sefa sürmüştür, dünyanın en lüks yatına sahip olmuştur, en önemlisi de tek adam olmuştur. Kendine karşı çıkanları da ya bir şekilde tasfiye etmiş, ya idam ettirmiştir. Halk bugün bunların tümünü öğrenmeye hazır değil, gerekli kişilerin elinde gerekli tarihi belgeler mevcut, hepsi yavaş yavaş, alıştıra alıştıra çıkacak piyasaya.

 5. Ulan nekadar gerizekalı adamlarsınız..Atatürk gibi bir canlı daha dünyaya gelmedi ama dua edin gelmesinde sizin gibilerinizin topuzu kuruturdu.Ama dua edinde onun kurduğu Cumhuriyette yaşıyosunuz ama az kaldı merak etmeyin ….

 6. Hadi Atatürk o dönem baskı ile muhaliflerini sindirdi. Peki bu demokrasi çağında şimdiki iktidarın yaptığı da aynı şey değil mi? Aykırı konuşanı yanlış konuşuyorsun diye susturmuyor mu? Üniversitede aykırı sesi çıkan hemen şiddete maruz kalmıyor mu? Daha geçen hafta zammı protesto eden 6 kişi Manisada tekme tokat dövülmedi mi polis tarafından.

 7. bu Atatürk düşmanlarına ben Acıyorum… okadar kalleşsiniz kii… biri şapka takmadı die Astı dio yaa Atatürkün bir sürü Resmi yokmu etrafında kapalı insanlar Başında şapka olmayan insanlarla birlikte ve aynı karede Şapkalı ve acık hanımlarla fotorafı… Ben Atatürkü Seviyorum.. Allaha şükür Müslümanım… ama Hayin Değilim…

 8. Ayrıca Atatürk sizin gibileri Padişahlara kulluk etmekten kurtardı el ayak öpmekten… 5 vakit namaz kılan insanlarızz… namazın anlamını anlamadınız Allahtan Başka kimsenin KArşında ruku ve secde ye gitmicem die… Sadece ruku ve secde Allaha dır die… Siz o hasretle baktıgınız Dönemlerde Padişahlara rukuya gitmiyodunuzmu Adamlara size Kulum demiyormuydu….

 9. gürsel başdemir

  bir şeyi bilerek konuşmak lazım ölünün arkasından konuşulmaz diye bir hadis yoktur hadis mevtaküm bilyhayr buradaki küm eki arapçada çokluk ifade eden birleşik zamirdir yani mevtaküm ölüleriniz sizde olan müslüman olan yoksa adam islam aleyhine neşriyat yapmış ölmüş gitmiş bu eleştirilemez diye birşey yoktur mustafa kemalin inancından bana ne mustafa kemalin yaptıkları benim hayatımı inancımı etkiliyor ben bunla uğraşıyorum bundan sana ne@Burak

 10. Atatürk’ için iyi adam diyen İslama göre Kafir olur…İştir kişinin ayinesi; Ezanı yasaklamış,Sarığı yasaklamış,Çarşafı yasaklamış,Ayasofya camii ibadete kapatılmış,Binlerce tarihi camii ahır yapılmış,Kur’an yasaklanmış yakılmış İslam harfleri değiştirilmiş ve yasaklanmış,Şeriat ve hilafet elden gitmiş Türkiye İngilzlerin gizli kolonisi yapılmış…Tüm bu işleri yapana iyi diyen bu işlere iyi şeyler demiş olur ki Atatürk’ü savunanlar bu milletin kafirleridir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*