Son Haberler
Anasayfa » Atatürk devrimleri dine karşı yaptı ; » Atatürk’ün Kurduğu Kurum ve Kuruluşlar ve Bunların Listesi;

Atatürk’ün Kurduğu Kurum ve Kuruluşlar ve Bunların Listesi;

1506968_806414446081788_2661199783953058428_n

Atatürk’ün Kurduğu Kurum ve Kuruluşlar ve Bunların Listesi;

Atatürk İşte Bunu yaptı!!

M.kemal kadınlar kerhanelerde devlet eliyle satılsın diye kanun çıkartmıştır. (1930)

Laiklik kadını erkeğin eğlence (zevk) aracı (sekskölesi ) yapmıştır. (1928-1930)

Laiklik, çocuklarınızı suç makinesi haline dönüştüren sistemdir. (1928)

Mustafa Kemal Atatürk’ün yönergeleriyle Türkiye faiz sistemi üzerine kurulmuştur. (1924)

Atatürk’ün ilk açtığı fabrika içki fabrikasıdır.(1935)

Atatürk’ün Din Eğitimini Yasaklayan Kanunu Tevhid-i Tedrisat(1924)

Atatürk İşte Bunu yaptı!!Yani;1 – içki, 2 – kumar, 3 – dikili taşlar (putlar) 4- Zina(genelevler) 5-faiz kurtuluşa ermemizi (ilerlememize) engeller. Peki siyonistlerin kuklası kemalistler ne yaptı? Ben söyleyeyim… Müslüman millete;

O kadar İlerledikki Kerhaneler meyhaneler fuhuş zinada İçki kumar Hırsızlık namusuzlukta dinsizlik imansızlıkta Bütün İslam Ülkeleri arasında Birinci olduk .Atatürk İşte Bunu yaptı!!

Mustafa kemal olmasaydı şuan Türkiye’de alkol satan binlerce “birahane” olmazdı. , Mustafa kemal olmasaydı Türkiye’de devletin eliyle zinaya teşvik eden resmi bir “genel ev”açılmazdı. Mustafa kemal olmasaydı şuan Türkiyede ’de binlerce “faizli banka” bulunmazdı. Zaten bir hastayı uyuşturucu ve narkozla uyuttuktan sonra artık o hasta üzerinde her türlü ameliyatı yapabilirsiniz.

Anlayacağınız:Uyut, böl, parçala, yut projesi.Ülkemizde alkol tüketimi arttı. Alkol tüketim oranı arttıkça arttı. Bu ise toplumda bir çok huzursuzluklara neden oldu. Alkol satan dükkanların, mağazaların sayısı arttı. şuan 150 binden fazla alkol satan dükkan mağaza var. Demekki tüketiliyor ki satılıyor. Alkol nedeniyle bir çok trafik kazası olmakta, yuvalar yıkılmakta, kadına şiddet uygulanmakta, boşanmalar olmaktadır.Bildiğiniz gibi yüzümüzü Batı’ya çevirdikten sonra yaşantımız şeklimiz tamamen onlara benzemeye başladı. Daha doğrusu Laik gömlek bu halka zorla giydirildi desek daha doğru olur. Eğitim ve kanunlarla bunu zorla oturttular. Daha sonra yetişen nesil haram ve helalleri dikkate almamaya başladı. Ahlaksızlıklar arttı. Günümüze kadar Türkiye’nin bir çok yerinde devlet eliyle “resmi genelevler” açıldı.,

İnsan Hakları Derneği (Şefkat-Der) yayınladığı raporda ülkedeki fuhuş gerçeğini ortaya koydu. ‘Hayatı Çalınan Hayatsız Kadın’ konulu rapora göre, 55 ilde bulunan genelevlerde, “vesikalı (izin belgeli) 3 bin kadın”, genelev dışında ise “vesikalı 15 bin kadın” çalıştırılıyor. 100 bin kadının da kayıt dışı olarak çalıştırıldığının belirtildiği raporda bu rakamın 50 bininin çocuk olduğu dile getiriliyor… Gayri resmi genelevlerinde, randevu evlerinde, otellerde, çeşitli mekanlarda, sokaklarda kayıtdışı olarak çalıştırılan seks kölesi kadınlarının sayısınınsa 100 binden fazla olduğu raporda vurgulanıyor. Bu sayının 50 bininin 18 yaşından küçük çocuk olduğu dile getirilirken 60 yaşındaki kadınların bile çalıştırıldığı aktarılıyor. Düzenli olarak hayat kadınları ile beraber olan erkek sayısının “1 milyonu” geçtiği belirtilen raporda, Türkiye’deki bazı genelevlerin bedelinin 300 bin TL’den 3 milyon TL’ye kadar çıktığı kaydediliyor. Yerli ve yabancı binlerce kadının fuhuş tuzağına düşürüldüğünün açıklandığı raporda, Türkiye’deki seks köleliği ticaretinde dönen rantın 5 milyardoları bulduğu vurgulanıyor.

O kadar İlerledikki Kerhaneler meyhaneler fuhuş zinada İçki kumar Hırsızlık namusuzlukta dinsizlik imansızlıkta Bütün İslam Ülkeleri arasında Birinci olduk .Atatürk İşte Bunu yaptı!!

Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra kurulan ilk fabrika içki fabrikasıdır.

Atatürk’ün ilk açtığı fabrika içki fabrikasıdır.

Ankara’nın başkent olmasından sonra, bugün Atatürk Orman Çiftliği ( o zamanki adı Gazi Orman Çiftliği)’nin bulunduğu araziye bira fabrikası kurdurmuştu.Gazi Orman Çiftliği’ndeki bira fabrikasını genişleterek bu birayı tüm Türkiye’ye dağıtmak düşüncesindeydi. 1935, Başkent Ankara. Tekel Bira Fabrikası’nın ( Yılda 7 bin hektolitre üretme kapasitesine sahip.) açılışında, Mustafa Kemal Atatürk Kucağında manevi kızı Ülkü, Arjantin bira bardağıyla bol köpüklü, Buz gibi birasını yudumlamakta.Kaynak; 1;Fethi Naci’nin 1968 tarihli “100 Soruda Atatürk’ün Temel Görüşleri”2; İsmail Cem. Adı: “Türkiye’de Geri Kalmışlığın Tarihi”.3; Doğan Avcıoğlu “Türkiye’nin Düzeni”nde özet 4;Vatan (16.05.2005 ) 5; Milliyet -29 Ağustos ’12

Allahu Teala Kuran da; “Ey iman edenler! Içki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz.” (Maide Suresi 90) buyuruyor.

M.kemal kadınlar kerhanelerde devlet eliyle satılsın diye kanun çıkartmıştır. Olmasaydın.Olmazdık!!!

Kaynak: (Dayandığı Kanun Tarihi – No: 24/04/1930) (M.Kemal Cumhurbaşkanı)

Genelevlerinin açılmasını yasalaştırılması kadına verilen özğürlük.Bu kanun ile birilerinin annesi, ablası, kardeşi, teyzesi, hala’sı, gibi yakınları erkeklere peş keş çekiliyor.Genel ev kanunu:

Kaynak: Dayandığı Kanun Tarihi – No: 24/04/1930 (M.Kemal Cumhurbaşkanı)

Allahu Teala Kuran da; Zinaya yaklaşmayın. Zira o, bir hayâsızlıktır ve çok kötü bir yoldur. (İsra 32) buyuruyor.Ya Zina’nın haram olduğu ve yasaklanması gerektiğini savunacaksınız ya da devletin kadınları para ile satmasına destek vereceksiniz.İkisinden biri arasında seçim yapmak zorundasınız.Ya Allah’ı seçiceksiniz ya da bu iğrenç kamal’ın laik düzenini Hem Allah’ı hemde bu iğrenç düzeni kabul ediyorum diyenler hayır siz aslında (kuranı kerimde ) Allah’ı kabul etmiyorsunuz.

Siz zaten müşriksiniz;

Onlara (müşriklere) Gökleri ve Yeri (Evreni ) Kim yarattı? Diye Sorsan, Elbette ALLAH,’ Diyecekler. De ki, Allah Otoritesinden Başka Taptıklarınız İtaat Ettiklerinize ne Dersiniz? (Ankebut 61- Zümer 38)

Daracık pantolonuyla sevgilisiyle öpüşen kız bunu Mustafa Kemal’e borçlu.

[Chp’li Şafak Pavey -Haber Türk -03-11-2013]

Atam izindeyiz; Sevişirim evlenmem hamile kalırım dogurmam.diyen laik anneler.

[Dünya Kadınlar Günü -Mersin, 8 Mart 2013-Aktifhaber]

Sevişti bir bakir ile bakire, Erkeğe ‘milli’(çapkın) dediler, kadına ‘fahişe’ [Cemal Süreya -Şair]

Atatürk inkılapları köpekleştirmedir! “Hem evlenmem hem hamile kalırım” diyenler var. Hürriyetmiş! Or…luğun adının hürriyet olduğu dünyaya tükürürüm. Bunun adı or….luktur. İçine tüküreyim öyle ileriliğin ben! [Tuğrul İnançer -Avukat-Haber Türk-14.12.2014]

Birinci Cumhur reisi /m kemal memlekette saçtığı ahlaksızlıkla. [Nihal Atsız’ Türkiye büyük millet meclisi 3 Mart 1962] Mustafa kemal ; ne yaptı? Soruyorum. Sade hüneri, gayreti, milleti baştan aşağı, fahişe, meful,(yapılmış) sarhoş ve mürtekip(kötü kişiler veya işler) soyguncu yapmaktır.[Türkiye’nin İlk Milli Eğitim Bakanı Doktor Rıza Nur, Hayatım ve Hatıratım Cil.4] Halk Atatürk ilkelerini ciddiye almadı, bu ilkeler halka karşı oldu, bu ilkelerin arkasına saklanarak namussuz dolaplar çevrildi.[Kemal Tahir,Notlar Çöküntü. Bağlam yayınları.]

Doğrudur O kadar İlerledikki Kerhaneler meyhaneler fuhuş zinada İçki kumar Hırsızlık namusuzlukta dinsizlik imansızlıkta Bütün İslam Ülkeleri arasında Birinci olduk .Atatürk İşte Bunu yaptı!!

1924’te Mustafa Kemal Atatürk’ün yönergeleriyle kurulan İş Bankası, cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankasıdır.Kaynak;O Günlerden Bugünlere Türkiye İş Bankası A.Ş.

Türkiye İş Bankası’nın kurulmasıyla Türkiye’ye faiz sistemi getirilmiş ve ülke ekonomisi faiz sistemi üzerine kurulmuştur.

Faiz ve Ticaret Kanunu; Allah ticareti helal faizi haram kılmıştır. [Bakara 275 ]Faiz hesabını bırakmayan Allah’a ve Resulune savaş açmıştır..[Bakara 278-279] Resulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) buyurdular ki: Faiz alana da verene de lanet olsun! [Müslim] Resulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) buyurdular ki: Faiz 73 kısımdır. En aşağısı, kişinin anası ile zina etmesi gibidir. [Hakim]

Atatürkün Din Eğitimini Yasaklayan Kanunu:

Dini eğitimin önünü kapatan o meşhur kanun orjinal metniyle aşağıda verilmiştir.

Tevhidi tedrisat kanunu;Kanun Numarası : 430 Kabul Tarihi : 3/3/1340 Yayımlandığı R. Gazete : Tarih: 6/3/1340 Sayı: 63.Günümüzdeki din özgürlüklerinin temeli 1950 tek parti iktidarı sonrası Adnan Menderes partisi sağlamıştır vs. ..

1928-1950 yılları arasındaki eğitim kitaplarından Allah, …Kur’an ve Peygamber kelimeleri dâhi çıkarılmıştı! din eğitimi yasaklanmıştı ..

Ele geçen ve M. Kemal’in döneminde “suç” teşkil eden kitaplar ve bazı eşyalar ise şunlardır:

3 adet Mevlüt, 5 Tebareke Cüz’ü,(namaz sureleri kuran ayeti) 25 Amme Cüz’ü, (namaz sureleri -kuran ayeti) 1 Kadesemiallah, 7 Kur’an-ı Kerim, 10 Elif Cüz’ü, 2 Minder, 1 sıra, 1 sopa.Kaynak; Emniyet Genel Müdürlüğü Arşivleri (EGMA), Dosya 13217–3, Kardeks 596; Gaziantep Valiliğinin Dâhiliye Vekâletine (İçişleri Bakanlığına) yazdığı 31.12.1937 tarih ve 1481 sayılı yazı.

Laikler “Din eğitimine karşı?

İnsanlardan öyleleri vardır ki, dünya hayatı hakkında söyledikleri senin hoşuna gider. Hatta böylesi kalbinde olana (samimi olduğuna) Allah’ı şahit tutar. Halbuki o, düşmanların en yamanıdır.“O yeryüzünde işbaşına geçti mi, orada fesat (bozukluk-suç) çıkarmaya, ürünleri (kapitalist kültür) ve nesli kökünden kurutmaya çalışır. Allah fesadı (huzur bozuculuğu-anarşizmi-terörü,suçları-haramları ) sevmez ‘[Bakara 204 – 205]

Ey münafıklar;(iki yüzlüler müslüman görünen islam düşmanları) Demek, ‘iş başına gelip yönetimi ele alırsanız’ hemen yeryüzünde bozgunculuk(suç,içki fuhuş ,zina ,yoluyla bozgunculuk) çıkaracak ve yakınlık (islam birliği-hilafet) bağlarınızı koparıp parçalayacaksınız, öyle mi? [Muhammed 22-23]

Münafıkların erkekleri de kadınları da birbirlerine benzerler. .Münkeri (kötülüğü-haramları) emrederler ve ma’ruftan (iyilikten-sevap-helal) nehyederler (yasaklarlar) -Allah’ı unuttular da , Allah da onları unuttu. Gerçekten de münafıklar hep fâsık (haramları yayan propagandasını yapan) kimselerdir [Tevbe -67 ]

Ey Müslümanlar! laiklik, çocuklarınızı suç makinesi haline dönüştüren sistemdir. Bu topraklarda bin yıldır kardeşçe yaşadığınız halde, uyguladığı milliyetçi politikalarla bugün sizleri birbirinize düşman eden sistemdir. Uyuşturucunun, fuhşun, içkinin, cinayetlerin, faizin, fakirliğin ve gelir dağılımındaki adaletsizliğin kaynağı olan sistemdir. O halde bu kokuşmuş sisteme ve onu restore ederek yeni yüzüyle sizlere pazarlamaya çalışanlara destek vermeyin. Allah’ın [Subhanehu ve Teâlâ] sizden razı olacağı, uygulandığında huzur ve sükûn bulacağınız İslam’ın yönetim sistemi olan Şeriat /Hilafet Devleti’nin ikamesi (canlanması)için çalışın ve bu uğurda çalışanlara destek verin. İslam’ın yönetim şekli varken, Batı’dan ithal yönetimlerden yüz çevirin ve Rabbinizin şu sözüne kulak verin:

Yoksa onlar cahiliye idaresini mi arıyorlar? İyi anlayan bir topluma göre, hükümranlığı Allah’tan daha güzel kim vardır? [Maide 50 ]Din hususunda apaçık bir Şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy, bilmeyenlerin hevâ ve heveslerine (duygu,düşünce) uyma. [Casiye -18.]

Modern bir cahiliye devri : Alkol (düşünmeyi engellemek -cinayet veya trafik kazaların temeli) , zina ( ahlaki sınırları çiğnemek ile sosyolojik sorunlara sebep vermek ) , kumar ( şeytanın pisliği olan haksız kazanç ile , emeksiz maddiyat peşinde koşmak ), faiz ( hak yemenin ekonomik sistem adı alınta işlemesi ) vsvs etik hiç bir kuralın söz konusu olmaması, laik-kapital düzen, dünya standartında çağdaş adı altında suni insan modeli hepsi birer modern cahiliye kriteridir..Laiklik kadını erkeğin eğlence (zevk) aracı (meze – sekskölesi ) yapmıştır (!)

Bknz: Genelev ,Barlar,pavyonlar,gece kulüpleri,içkihaneler bunların örneklerini çoğaltabiliriz bunun sebebi ” Müslüman toplumuna laikliği getiren şahıstır” paylaşımlarımızdan rahatsız olanlar onu “ata”kabul ederler ama böyle Allah’ın haram kıldığı bir düzenin temelini atanların zihniyetinden heralde helal düşünceler çıkması beklemek doğru olmaz

Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz ;

Verdiğim linkleri takip ederseniz daha mantıklı olur…Çünkü çoğu kişi araştırmayı bilmiyor; mecburen link vermek zorunda kalıyoruz..

Atatürk’ün Kurduğu Kurum ve Kuruluşlar ve Bunların Listesi;http://yakintarihimiz.org/ataturkun-kurdugu-kurum-ve-kuruluslar-ve-bunlarin-listesi.html

Bir insan hem Müslüman, hemde Atatürkçü neden olamaz?Ayetler Eşliğinde Okumanız yeterli (okuduğunda ne demek istediğimi anlayacaksın).Bizim ülkemizin kanunları (hakimleri) Allah’ın indirdiği ile mi hükmediliyor? Hayır!Allah’ın indirdiği ile hükmedilmemize engel olan şey nedir? Laiklik! Laikliği kim getirdi? Atatürk!Sonuç:http://yakintarihimiz.org/bir-insan-hem-musluman-hemde-ataturkcu-neden-olamazayetler-esliginde-okumaniz-yeterli-okudugunda-ne-demek-istedigimi-anlayacaksin.html

Din ve Devletin ayrılması Müslümanlıkta imkansızdır Çünkü ;(okuduğunda ne demek istediğimi anlayacaksın).

http://yakintarihimiz.org/din-ve-devletin-ayrilmasi-muslumanlikta-imkansizdir-cunku.html

Laikler Konferansta Şeriatı Eleştirirken:

http://yakintarihimiz.org/laikler-konferansta-seriati-elestirirken.html

Bizde laiklik; din-devlet ayrışması değil, devletin dini kontrol etmesidir.Peki, ’Türkiye laiktir, laik kalacak’ diyenler laikliğin anlamını biliyorlar mı?Bilgi diyorsanız… Bilmezler! Ne tarihi bilirler, ne toplumu tanırlar? din hakkında yorum yapmak isteyen laik ‘aydın’lara biraz Kuran.,Kelam, (teoloji) Hadis, Siyer, Fıkıh (islam hukuku) okumalarını salık vermek durumundayız.?http://yakintarihimiz.org/bizde-laiklik-din-devlet-ayrismasi-degil-devletin-dini-kontrol-etmesidir-peki-turkiye-laiktir-laik-kalacak-diyenler-laikligin-anlamini-biliyorlar-mibilgi-diyorsaniz-bil.html

Bazılarına Şeriat Denildiğinde Tavana Vururlar, Kesin Bir Ön Yargı İle Asla Derler. Gerçekten Nedir Bu Şeriat? Eklemek Gerekir ki; Bazıları Şeriatı Temsil Eden Ülke Olarak,Çoğunlukla İranı Gösterir?http://yakintarihimiz.org/bazilarina-seriat-denildiginde-tavana-vururlar-kesin-bir-on-yargi-ile-asla-derler-gercekten-nedir-bu-seriat-seriat-gelirse-bizi-kesicekmi-ozgurlugumuze-hakkimiza-kilitmi-vuracak.html

Halifeye itaat etmek farzdır. Allaha ve Peygambere itaat etmek farz olduğu gibi;

http://yakintarihimiz.org/m-kemal-pasa-hilafet-ve-saltanata-islam-devletine-islam-birligi-islamiyete-seriata-devlete-bagli-kalacagina-kuran-i-kerim-uzerine-ettigi-yemine-ihanet-etti.html

“Laiklik için kemalistler 600.000 (altı yüz bin) ilim (islam alimi) ehlini öldürdüler.”

http://yakintarihimiz.org/laiklik-icin-kemalistler-600-000-alti-yuz-bin-ilim-islam-alimi-ehlini-oldurduler-m-akif-ersoy.html

Türkiye’de katı laiklik ve ateizmden kaynaklanan sözde “Atatürkcülük” söylemlerinin arkasında “Mason çevreleri”nin rolü vardır.Türkiye’de görünüşte Müslüman ama gerçekte gizli Yahudi olan Sabetaycılar’ın yönetimdeki etkinlikleridir. http://yakintarihimiz.org/turkiyedeki-yahudiler-ve-masonlar-tum-linkler-2.html

Atatürk İnkılaplarının Amaçları;

Atatürk İnkılapları Çağdaşlaşma Değil İslam Düşmanlığıdır.

http://yakintarihimiz.org/ataturk-inkilaplari-cagdaslasma-degil-islam-dusmanligidir.html

Atatürk devrimleri dine karşı yaptı ;

http://yakintarihimiz.org/ataturk-devrimleri-dine-karsi-yapti-ataturk-islami-yok-etmek-istedi-ama-basaramadi.html

Mustafa Kemal Türk Milletinin düşmanıdır.

http://yakintarihimiz.org/mustafa-kemal-turk-milletinin-dusmanidir.html

Mustafa Kemal Türk (ve müslüman) Degil ki Atatürk Olsun-Tüm LinklerDaha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;http://yakintarihimiz.org/mustafa-kemal-turk-ve-musluman-degil-ki-ataturk-olsun-tum-linkler.html

Atatürk inkılâplarının ne derece millî olduğunu sorgulamak istiyoruz-Tüm Linkler ;

http://yakintarihimiz.org/ataturk-inkilaplari-ne-kadar-milli-idi-tum-linkler.html

Atatürkün Din Eğitimini Yasaklayan Kanunu Tevhid-i Tedrisat ;1928-1950 yılları arasındaki eğitim kitaplarından Allah, …Kur’an ve Peygamber kelimeleri dâhi çıkarılmıştı!din eğitimi yasaklanmıştı ..http://yakintarihimiz.org/ataturkun-din-egitimini-yasaklayan-kanunu-tevhid-i-tedrisat-1928-1950-yillari-arasindaki-egitim-kitaplarindan-allah-kuran-ve-peygamber-kelimeleri-dahi-cikarilmistidin-egitimi-yasaklanmisti.html

M.kemal kadına çok önem verirdi.Hatta Kadınlara Özgürlük verdiği söylenir 24/ 04 / 1930 yılı 1593 sayılı kanunla (M.Kemal Cumhurbaşkanı) Genelevlerinin açılmasını yasalaştırılması kadına verilen özgürlüktür.http://yakintarihimiz.org/m-kemal-kadina-cok-onem-verirdi-hatta-kadinlara-ozgurluk-verdigi-soylenir-24-04-1930-yili-1593-sayili-kanunla-m-kemal-cumhurbaskani-genelevlerinin-acilmasini-yasalastirilmasi-kadina-verilen-ozgur.html

Atatürk’ün Kişisel özellikleri;http://yakintarihimiz.org/ataturkun-kisisel-ozellikleri.html

 

Google Aramaları

  • türkiyede ilk genelevi açan kimdir
  • türkiyede ilk genelevini kim açtı
  • ilk genelevi ne zaman açıldı
  • türkiyede ilk genelevi ne zaman açıldı
  • ilk genelevini kim açtı
  • Atatürk hangi geneleviaçtı
  • türkiyede ilk genelevi kim açtı
  • türkiye\nin ilk genelevi nerede açıldı
  • ilk genelevi kim açmıştır
  • ilk genelevi kim açtı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*