Son Haberler
Anasayfa » M.kemal’e ait olmayan sözler; » Atatürk’ün Yaşamı ve İç Dünyası;

Atatürk’ün Yaşamı ve İç Dünyası;

10931370_402647923243515_9050728668913958374_n 10530742_402641469910827_5766828390683348075_n

Atatürk’ün psiko-biyografisi;Psikiyatrist Volkan Vamık ” Atatürk’ün ne kadar sıradan bir ruh hastası ” olduğunu ispatlıyor! Bu kavramlar Volkan Vamık’ın “Ölümsüz Atatürk: Yaşamı ve İç Dünyası” adlı kitabında Atatürk’ün kişiliği olarak takdim ediliyor.

Kemalistler, Psikiyatr Vamık Volkan ile Tarihçi Norman Itskowitz’in 11 yıl uğraşarak yazdığı “Ölümsüz Atatürk” adlı “Psikobiyografi’yi” okusalar, tımarhanelik olurlar herhalde. Yazarları birer Mustafa Kemal hayranı olmasına rağmen, 1984’de ABD’de yayınlanan “Immortal Atatürk” kitabının Türkiye’ye sokulması önceleri yasaktı. 1998’de Bağlam Yayınları tarafından Türkçe’ye çevrildi.Türkiye’de Mason Mustafa Kemal’i farklı anlatırlar! Türkiye’deki herkes farklı biliyor.Gerçekler bazen hayallerimizi yıkar. Yıkılsın diyorsanız devam edin okumaya.(Üstad-ı Tarih)

Mustafa belgeseli.Can Dündar’ın son yapıtı! Şimdi belgeselde verilen mesajları deşifre edelim…

Can Dündar’ın psikoloji referansı Psikiyatrist Volkan Vamık Kıbrıslı Türk bilim adamıdır.

Psikologların,Atatürk’e, koyduğu teşhisler:

1-Atatürk’ün Kürtlere özerklik sözü verildiği vurgulanıyor.2-Atatürk’ün kendi halkını aşağıladığı büyük bir özenle vurgulanıyor.3-Atatürk’ün Diktatör olduğu vurgulanıyor.Saddam gibi kendi heykellerini diktiren bir diktatör gibi 4-Ayyaş Olduğu vurgulanıyor. 5- Atatürk’ün karanlıktan korktuğu detaylandırılıp, korkak bir insan olduğu vurgulanıyor.6-Vahdettin’in Atatürk’ü Anadolu’ya, vatanı kurtarmak, cumhuriyeti kurmak için yolladığı vurgulanıyor.7;Atatürk’ün karı kız peşinde koştuğu vurgusu yapılmış.8;Atatürk’ün dinsiz ve komünist olduğu vurgulanmıştır.Özetlemek gerekirse, bu belgeselde Mustafa Kemal Atatürk; Sarhoş, içtikten sonra ağlayan, kalpsiz, herkese zarar veren, karşı gelen herkesi öldüren, dostlarını sırtından bıçaklayan, halkını aşağılayan, halkıyla dalga geçen, batıya aşık, zevk ve sefa düşkünü, karı kız düşkünü, dinsiz, intikam için bu işlere kalkışan, psikolojisi bozuk biri. Kaynak; İnkılap Gazetesi- 25.02.2014

Daha önce “Sarı Zeybek” isimli bir “Atatürk belgeseli” yapan ve “Atatürkçü çevreler”den övgüler alan Can Dündar, “Mustafa” isimli bir “Atatürk Belgeseli” daha yaptı,Mustafa’ya gittim.Atatürk’e bakış’ını apaçık yansıtıyor.

“Sarhoş… Kafayı bulunca ağlayan… Hoyrat… Soğuk… Kalpsiz… Çevresine eziyet eden… İtiraz edeni asan… Arkadaşlarını satan… Goygoycuların dolduruşuna gelen… Milletten bihaber… Hatta milleti küçümseyen… Alay eden… Hesabını kitabını bilmeyen… Batı hayranı… Sefa düşkünü… O balo senin… Bu balo benim, gezen… Zampara Cephede bile karı-kız düşünen. Devrimleri intikam için yapan… Dinsiz… Kendi heykellerini diktiren… Megaloman… Bencil… Günde 3 paket sigara içen… Usul usul intihar eden… Psikolojik bunalımda…“Yalnız… Çaresiz…. Basiretsiz… Zavallı bir adam…” Mustafa’daki (belgeseldeki) Mustafa bu.Anafartalar 1 saniye… İşgal 2 saniye.Tası tarağı toplayıp kaçmak için, sığır sürüsünün çıkardığı toz bulutundan bile tırsan… Sığır sürüsüyle düşman ordusunu ayırt etmekten aciz biri… Başkomutanlık meydan muharebesi desen… Taktiğini falan başkasından araklamış zaten.“Hak edilmiş bence Oscar… En azından Nobel. [Yavuz Bahadıroğlu Türk tarihçi ve yazar.]

”2005 Nobel Barış Ödülü”ne de aday gösterilen Prof Volkan Vamık;

Atatürk, babasını küçük yaşta kaybedip ilk bunalıma giriyor. Sonra annesi başka bir adamla evleniyor ve eve gelen bu adamla birlikte bunalım daha da derinleşiyor.

Atatürk denilen adam sözde bizim atamız, yani bir anlamda hepimizin babası ama aslında onun babası yok!

Atatürk’ün anası, yani bizim o başörtülü gülümseyen fotoğrafından hatırladığımız Zübeyde Hanım, “eve başka bir erkek getiriyor”!

Mustafa Kemal a) Narsist b) Kadınların etkisi altında c) İslam karşıtı d) Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım çektiği acılar karşısında İslam’a dönmüş ” zavallı ” bir kadın ama aynı zamanda çok sert ve ” eve erkek alan ” biri.

Atatürk babasını küçük yaşta kaybedince ilk bunalıma giriyor. Annesi Zübeyde Hanım başka birisi ile evlenince, eve gelen üvey baba ile birlikte bunalım iyice kökleşiyor.

Burada Freud’un”odipus kompleksi” olarak bilinen çocuğun anneye olan bağlılığını cinsel bağlılıkla açıklayan teoriye gönderme var.

Kaynak; 1; Prof; Volkan Vamık “Ölümsüz Atatürk: Yaşamı ve İç Dünyası” 2;, Sabah Gazetesi, 28 Aralık 2008 3; Ortadogu-Gazetesi,2009-01-16

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin hiç kuşkusuz en önemli siması olanAtatürk’ün hayatı “tam olarak” bilinsin istemiyorlar. “Bizim size anlattıklarımızla yetinin, daha fazlasını talep etmeyin” diyorlar.Her ülkenin büyük adamları, kahramanları vardır. Bu kişiler hakkında sürüyle biyografi yazılır.Bir düşünün bakalım: Nasıl oldu da, Atatürk hakkında şimdiye dek yazılmış en kapsamlı biyografileri, Türkler değil de İngilizler kaleme aldı? (İlki Lord Kinross, diğeri Andrew Mango.) Atatürk’ün psikolojik dünyasına ilişkin en ilginç çalışma ise ancak ABD’de yazıldı! (Kıbrıs doğumlu Türk psikiyatr Vamık Volkan ile tarihçi Norman Itzkowitz’in ‘Ölümsüz Atatürk’ adlı kitabı ki bir ara Türkiye’ye sokulması yasaklanmıştı!) Garip bir durum değil mi? Yatıp kalkıp Atatürk’ten söz edenler, onun hakkında kayda değer bir hayat öyküsü (biyografi) dahi kaleme almadılar bu ülkede!

Emre Aköz -Sabah-Gazetesi-2008

M.kemal kanunla korunuyor;

Gelelim bugüne…M.Kemalin manevi şahsiyeti (kim olduğu-yapıp ettikleri) günümüzde bile kalemle değil kılıçla, yasalarla, yasaklarla korunmaktadır. Aslında bu bir ayıp, ama bu ayıp M.Kemalin değil Kemalistlerin, Atatürk’ün değil Atatürkçülerin ayıbı. Atatürkçü geçinirler, Atatürk’ten geçinirler ama içlerinden, onu fikren savunacak birtek mütefekkir, bir tek sosyolog, bir tek hukukçu, bilim adamı çıkmadı.

Bu böyle devam etmeli mi, etmemeli, edemez. Şu yasakçı, zorba zihniyet yasal yollardan tasfiye edilmeli. Ülkemiz bir özgürlükler ülkesi haline getirilmeli. Atatürk bir tabu olmaktan çıkarılmalı, eleştirilmeli, artıları-eksileri, günahı-sevabıyla gerçek Atatürk ortaya konmalı ve tarihe havale edilmeli.

Olanları günümüze taşıyalım, kavga konusu yapalım istemiyoruz. Ama bilelim, sorgulayalım, vicdanımızda yargılayalım ve de affedelim istiyoruz. …[Metin Köse – Aynadaki Kemalizm]

Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;

Atatürk’ün psiko-biyografisi;.http://yakintarihimiz.org/ataturkun-yasami-ve-ic-dunyasi.html

Atatürk’ün Kişisel özellikleri;http://yakintarihimiz.org/ataturkun-kisisel-ozellikleri.html

Atatürk bir diktatördü-Tüm Linkler ;http://yakintarihimiz.org/ataturk-bir-diktatordu-tum-linkler.html

 

Google Aramaları

  • Ataturkun psıkolojısı
  • Osmanlı nın son Donem Vatan Hainleri kimle?
  • Atatürk diktatör bi kişiliksiz miydi
  • osmanlıdan cumhuriyete kalan hazine
  • mutafa kemale maal edilmiş sözler
  • atatürk psikolojisi
  • 12 yüzyılda kur an ı ilk tercüme etti?
  • atatürk narsist miydi
  • atatürk dinsiz
  • ataturk ortadogu sozu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*