Son Haberler
Anasayfa » Kemalizm ve Atatürkçülük İlerlemeye Manidir; » Ben Mustafa Kemal’im Çağın gerisinde kaldıysa fikirlerim, (yapıp ettiklerim) Unutun tüm dediklerimi (ideolojimi)Yıkın Heykellerimi .Mustafa .kemal Cevap veriyoruz : Paşam Sözde “Aklın ve bilimin ışığına” çağırdığınız (kandırdığınız ) gençlik, ne yazık ki, bilimsel bir analize bile, tabi tutmadan kapalı kutsallaştırdıkları ideolojik ezberlerle, hatta küfür, hakaret ve tehditlerle (ve askeri ,diktatör darbelerle )cevap veriyor.

Ben Mustafa Kemal’im Çağın gerisinde kaldıysa fikirlerim, (yapıp ettiklerim) Unutun tüm dediklerimi (ideolojimi)Yıkın Heykellerimi .Mustafa .kemal Cevap veriyoruz : Paşam Sözde “Aklın ve bilimin ışığına” çağırdığınız (kandırdığınız ) gençlik, ne yazık ki, bilimsel bir analize bile, tabi tutmadan kapalı kutsallaştırdıkları ideolojik ezberlerle, hatta küfür, hakaret ve tehditlerle (ve askeri ,diktatör darbelerle )cevap veriyor.

Ben Mustafa Kemal’im Çağın gerisinde kaldıysa fikirlerim, (yapıp ettiklerim) Unutun tüm dediklerimi (ideolojimi)Yıkın Heykellerimi . (Mustafa kemal)

(M.kemal böyle bir söz söyledi mi?”  tabi ki hayır Süleyman Apaydın bu şiirin yazarıdır.)

Cevap veriyoruz : Paşam Sözde “Aklın ve bilimin ışığına” çağırdığınız (kandırdığınız ) gençlik, ne yazık ki, bilimsel bir analize bile, tabi tutmadan kapalı kutsallaştırdıkları ideolojik ezberlerle, hatta küfür, hakaret ve tehditlerle (ve askeri ,diktatör darbelerle )cevap veriyor.

Sizin (Kemalist ideoloji ) yüzünüzden Başbakanlar, bakanlar ve gencecik fidanlar darağacına gönderildi. (1980) Darbeyi yapanlar, tutukladıkları binlerce genci işkencelerden geçirdi, dayakla “Gençliğe Hitabe”yi ezberletti.kanun zoruyla ideolojik eğitim verdi Çok şükür artık (admin: (çok) azda olsa )Türkiye normalleşiyor. 27 Mayıs ve 12 Mart darbesini (1923-1960 -1971 -1980 -bunlar ahirete kaldı ) yapanlar artık hayatta değil ama,  12 Eylül ve 28 Şubat darbesini yapanlar (kemalist -yahudi -mason merkezli)  mahkemede hesap verecekleri günü bekliyor.

MENEMEN’DE , DERSİMDE , 27 MAYISTA 12 EYLÜL DE 28 ŞUBATT’TA 27 NİSANDA (1923-1960 -1971 -1980 1998) YAPTIKLARINIZI BU MİLLET UNUTMADI ! VE ASLA UNUTMAYACAK!

Balyoz, Sarıkız, Ayışığı, Yakamoz ve Eldiven darbe planlarını yapanlar ise çoktan hesap vermeye başladılar bile…

Atam “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” bir nesil bekliyordunuz ama, günümüzde ne yazık ki farklı dünya görüşlerine tahammülsüz, fikre karşı küfürle karşılık veren, bilgiye kapalı bir Kemalist gençlikle karşı karşıyayız.  ( İlginç olan diger bir konu ise sizi ( M, kemal’i ) benimseyen, destekleyenler ise Türk İslam dúşmanliginda ortak, (din eğitimi almamış yada aldırlmamış) hep ecnebiler ve azınlıklar olmuştur; ermeniler, yahudiler (birçoğu gizlidir), süryaniler aleviler, ve dinden uzak macir/göçmenler; bu da Türk İslam dúşmanliginda ortak olduklarındandır,..)

Mustafa Akyol isimli genç bir (araştırmacı-tarihçi) türk, yazar “Gençliğe Hitabe, Atatürk’ün kendi siyasi şartlarını yansıtan ama bugüne yol gösteremeyecek tarihsel bir metin olarak kabul edilmeli, okullardan ve ders kitaplarından kaldırılmalıdır” demişti.

Akyol, Kemalizm’in nasıl tutucu ve gerici bir ideoloji haline getirildiği sorusuna cevap arıyordu.
Ancak küfürden başka bir cevap alamadı.

Sözde “Aklın ve bilimin ışığına” (M.kemal ) çağırdığınız (kandırdığınız ) gençlik, ne yazık ki, bilimsel bir analize bile, tabi tutmadan kapalı kutsallaştırdıkları ideolojik ezberlerle, hatta küfür, hakaret ve tehditlerle (askeri,diktatör, darbelerle )cevap veriyor.

Aslında bu gençlere (ideoloji eğitim ve yalan tarih kurbanı, )de kızmamak gerekir. 900 kişiye bir doktorun düştüğü bir ülkede, 800 kişiye bir Atatürk heykeli düşüyorsa, ideolojik (eğitim) bağnazlığın tüm sorumluluğunu bu (kemalist ) gençlere yüklemek haksızlık olur.

,(İdeolojik -koyun sürüsü ) Kemalizm adına militarist ve ırkçı ( laik / dinsiz -din düşmanı-dini referans almayan ) duyguları çok fazla okşandı. Bu gençlerden elbette farklı bir tepki bekleyemeyiz.

Gençliğe Hitabe tartışmalarının seviyesinden anladık ki, son 10 yıldır, kurucusu olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan zihinsel dönüşümün, toplumun bütün katmanlarına yayılması biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Bu topraklardan yaşayan insanlar, Cumhuriyet tarihi boyunca çok acılar çekti…İslamcılar, Kürtler, Aleviler, Sosyalistler, diğer azınlıklar bu acılardan nasibini aldı.

Keşke (istiklal mahkemelerinde binlerce alim ve halk ,ve komutanlar) İskilipli Atıf Hoca, Seyit Rıza ve birçok masum insan asılmasaydı. Keşke, Dersim katliamı dramlar hiç yaşanmasaydı. Keşke kültür (atatürk) inkılapları yapılmasaydı Keşke Türkiye Cumhuriyetini emanet ettiğiniz Türk Gençliği, tüm dünyanın gözleri önünde (sizin yapıp ettikleriniz ) bu utanç sayfaları (ihanetleri) ile yüzleşmek zorunda kalmasaydı…

Bu acıların ne kadarının sizin  (1923-1938) döneminizde yaşandığını tartışmanın bugün için çok anlamlı olduğunu düşünmüyorum. Ancak, Kemalist gençliğin, Cumhuriyetin – geçmişi ile yüzleşmekten kaçınmasını, (kör olması)  hatta bu acılara neden olan olayların arkasında durmasını dehşetle izliyorum.

90 yıl boyunca yaşadığımız tüm acılar bize şunu öğretti:

Muhtaç olduğumuz kudret “damarlarımızdaki asil kanda” değil (onurlu -dürüst )“vicdanlı bir insan” olmaktaymış.(Prodüksiyon, Belgesel Yapımcı, gazeteci -İSA Tatlıcan)

Google Aramaları

  • atatürk neden heykellerimi yakın demiş
  • çağın gerisinde kaldıysa
  • veriyoruz paşam

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*