Son Haberler
Anasayfa » Genel » BEN SAPIK SULTANIN HAREMİNİ İSTİYORUM!

BEN SAPIK SULTANIN HAREMİNİ İSTİYORUM!

AH LÜTFİ AH..!

Devir Fatih Sultan Mehmed Han devriydi. O devirde yaşayan Molla Lütfi sözünü esirgemeyen bir âlimdi. Bir gün öğrencilerine medresesinde ders verirken şöyle demişti:

 

-Hazreti Ali namazını çok derin kılardı. Hatta savaşta ayağına saplanmış olan bir ok parçasını çıkaramayan cerrahlar, namazda iken çıkardılarda haberi bile olmadı. Hazreti Ali’nin namazına bakılırsa bizim namazımız sadece bir gösteriş! Biz sadece görünüşü kurtarmak için namaz kılmaktayız! Gerçek namaz için değil !..

Üç gün sonra Lütfi Molla’ya davet geldi ve derhal huzura çıktı.

-Molla Lütfi!

-Mendir sultanım.

-Şu vecizeler sana mı aittir Molla!? “Hazreti Ali na…..”

Molla Lütfi itiraz etmeden

-Evet menimdir, ama….

-Sus!

Açıklanmasına imkan verilmedi. Bu sözler Molla Lütfi’nin idam sebebiydi. Molla’nın mezarı Eyüp’te Mehmed Çelebi Mescidi avlusundadır..

ATATÜRKÜN İLK AŞKI 2,5 YILLIKMIŞ …

“Bu arada 29 Ocakta Mustafa Kemal Paşa ile Latife Hanım’ın nikâhında bulundum. Şahitlerden birisi Fevzi Paşa, diğeride bendim. Gazi’nin her iki yanında oturuyorduk. Bundan sonraki geziye Latife Hanım’da katıldılar.” (K.Karabekirin Gözüyle Kuruluş Yılları KIZIL PENÇE,sahife 68, Mustafa Armağan,Timaş Yayınları, İstanbul,2012)

29 Ocak 1923 Pazartesi günü Mustafa Kemal, İzmir’de Uşakizadelerin Göztepe semtindeki Beyaz Köşkü’nde bir çay partisi verdi. Köşkte Uşakizadelerin akrabaları, Mustafa Kemalin yakın arkadaşları ve İzmirin önde gelen isimleri vardı. Hiç kimse neden köşke çağırıldığını anlamıyordu ancak tahmin etmesi zor değildi.

Mustafa Kemal arkadaşlarıyla ilgileniyordu, Latife Hanım ise üst katta hazırlanıyordu. Mustafa Kemal kent müftüsünü değil, kadıyı çağırmıştı.

Asım Gündüz o geceyi şöyle anlatıyor:

“İki gün önce aldığım davet üzerine Fevzi Paşa’yla birlikte Beyaz Köşk’e gittik. Vali Abdülhalik(Renda) Bey ve Kazım (Karabekir) Paşa bizden önce gelmişler. Salonda bir saat kadar oturduk ve kahvelerimizi yudumladık. Ardından Seryaver Salih Bey salona girdi ve Mustafa Kemal Paşa’ya “Paşam,kadı efendi geldi.” dedi. O vakit Paşa sevinçle ayağa kalktı, Fevzi Paşa’nın önünde durdu ve “Hoca Paşam, lütfen siz benim, Kazım’da Latifenin şahidi olunuz. Şu işi bitirelim!” Sonra nikahın kıyılacağı odaya doğru yürüdüler.”

Evlendiklerinde Mustafa Kemal 42,Latife Hanım 23 yaşındaydı. 2,5 yıl evli kalıp, 12 Ağustos 1925 Çarşamba günü ayrıldılar.

BEN SAPIK SULTANIN HAREMİNİ İSTİYORUM!

20.Yüzyılın 19. yılı (1919)… New York barlarında eksik olmayan şarkıdır “Give Me The Sultan’s Harem”. Sözleri Alex Gerber’e aittir. Bir bakalım ne yazmış Alex Amca, abartarak…

”Dün muazzam bir rüya gördüm/Barış konferansındaydım/İngiltere, Fransa ve İtalya oradaydı/Hepsi Osmanlı tazminatından payını alıyordu/Ziyafeti paylaşıp bitirdikten sonra/Dönüp bana bir şey ister misin dediler/O kadar utanmıştım ki/Cevabımı verince düşüp ölürler zannettim/Bana haremini verin, sabık sultanın haremini verin tek arzum budur/Sultan çok yaşlandı 83′ü devirdi/Onun bin karısının benim gibi bir adama ihtiyacı var/Onları asla dövmem ve kibarlıkla muamele ederim hepsine/Tek isteğim bir deneme/Bir düşünün halıyla döşenmiş bir odada oturuyorum/Köleme ”94 no’lu eşimi getir diyorum/Öyle iyi bir aşık olurdum ki yetenek dolu/Sultanın haremini verir misiniz bana/Bütün arzularımı diplomatlar dinledi/Bunun ne deyip durdular/Ama ben ise sadece bir deneyeyim istedim/Buna değerdi onlara göstermeye çalıştım/Sonra bana, sen bu işin hakkını verebilir misin dediler/Merak etmeyin millet hepinizi tatmin ederim dedim/Doğruyu söylediğimi hepinize ispatlayacağım/ama önce şunu yapmalısınız/Bana haremi verin, sabık sultanın haremini, tek arzum budur/Yüzlerindeki peçeleri te tek açacağım/Gençleri tutup, yaşlı olanlara yol vereceğim/Onları azat edeceğim, onlara sarmısak yedireceğim/böylece benim için daha güçlü olacaklar/Kral Süleyman öldüğünde dört yüz yaşındaydı/Ben kırk üçüme kadar yaşarsam memnun olurum/Bir sihirbaz ve gerçek bir harem kertenkelesi olurum/Sultanın haremini verir misiniz lütfen bana.”

Sapık Sultan mı?

Birisi Alex Gerber’e yaşadığı yıllar arasında barlardan, genelevlerden çıkmadığını hatırlatabilir mi?

Padişah Hareme elini kolunu sallayıp giremezdi. Kaldı ki “94. Karım gelsin!” mi diyecek? Haremin ağası Valide Sultan’dı. Valide hangi câriyeyi padişaha uygun görürse onu hiç kimse görmeden padişaha yollardı.

+ Haremde “Canımız sıkıldı gel kız iki göbek atalım!” deme şansları yoktu câriyelerin. Haremde Enderun denen eğitim sistemi uygulanırdı.

Yani Alex Gerber eğer sapık sultanın haremini istiyorsa, rüyasına devam etsin… Ancak rüyada görür zaten.

(Enderun:Erkeklerin yetiştirildiği mektepdir, Harem ise kadınların yetiştirildiği mektep. Her ikiside aynı eğitim sistemini işliyorlardı ancak isimleri farklıydı.)

Tarık Emir TAN (20.04.2012)
http://twitter.com/tarikemirtan

Google Aramaları

  • ataturk sapikmiydi
  • atatürkün sapıklıkları
  • ataturk sapik
  • sapık padişah
  • sapik padisahlar
  • ataturk sapikliklari
  • ataturk ve sapikligi
  • sapik osmanli padisahlari
  • en sapık padişah
  • atatürkün haremi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*