Son Haberler
Anasayfa » Kemalizm ve Atatürkçülük İlerlemeye Manidir; » Birazcık bilim ve teknoloji tarihi okuyan herkes bilir ki,Bizi Kemalizm geri bıraktı.

Birazcık bilim ve teknoloji tarihi okuyan herkes bilir ki,Bizi Kemalizm geri bıraktı.

 

1969355_405753412932966_8551255003221263318_n (1)

Birazcık bilim ve teknoloji tarihi okuyan herkes bilir ki, bütün dünyada otomotiv sanayii 1930’larda, elektronik sanayii ise 1960’larda kuruldu ve gelişti.1930 ‘lar da Kemalist takım fötr şapka içininsanlarımızı asmakla meşguldü. 1960’da Kemalist subaylar darbe yaptı, milletimizin sevdiği Başbakan Adanan Menderes’i ve iki bakanını astı.Kendileriyle konuşsanız ,”para mı vardı, mühendis mi vardı ki neyle otomotiv sanayii kurulacaktı” derler.Oysa parada vardı, mühendis de… Para yoktu da o gününün en pahalı yatı; kapı kolları ve muslukları altından Savarona yatı ne ile satın alındı? Beylere Çankaya dar geldi, sofrayı denizde kurmak istediler ama mümkün olmadı, Kamal Atatürk hastalandı ve öldü.

Nuri Demirağ 1934 yılında İstanbul’da uçak fabrikası kurdu,1937 de uçak üretti ve memleketi Sivas’a kadar da uçtu. İnönü hükümeti onu desteklemek yerine köstekledi, iflas ettirdi, çünkü Demirağ onların zihniyetinde değildi. [Metin Köse – Aynadaki Kemalizm]

Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;

Aynadaki Kemalizm Metin Köse ;

http://yakintarihimiz.org/aynadaki-kemalizm-metin-kose.html

Kemalizm ve Atatürkçülük İlerlemeye Manidir-Tüm Linkler;

http://yakintarihimiz.org/kemalizm-ve-ataturkculuk-ilerlemeye-manidir-tum-linkler.html

Google Aramaları

  • birazcık bilim
  • Otomotiv Teknolojisi okuyanlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*