Son Haberler
Anasayfa » Güncel Haberler » CHP İzmir Vekili Güler: Dinimizde başörtüsü yok

CHP İzmir Vekili Güler: Dinimizde başörtüsü yok

CHP İzmir Vekili Güler: Dinimizde başörtüsü yok

CHP İzmir Vekili Güler: Dinimizde başörtüsü yok

CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Birgül Ayman Güler, Menemen’de partililere yaptığıkonuşmada , TBMM’ye milletvekillerinin türbanla girmesi konusunda sert açıklamalar yaptı.

31 EKİM KARA BİR GÜNDÜR

TBMM Genel Kurulu’na türban ile girilmesini değerlendiren Birgül Ayman Güler, “31 Ekim günü Meclis’te tarihi bir gün yaşadık. O tarihi gün Türkiye’yi karanlığa boğan AKP” title=”AKP”>AKP için ak günlerden, Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti için ne yazık ki en kara günlerden biri oldu. Herkes tarafından bilinir; bizim başörtüsü sorunumuz hiç olmadı, bizim türbanla sorunumuz oldu. Çünkü bizim geleneklerimizin ve inancımızın gereğidir. Hepimiz başörtüsünü takan annelerin , ninelerin çocuklarıyız. İçimizden, arkadaşlarımızdan o geleneğe uyup başörtüsü kullananlar her zaman olmuştur” diye konuştu.

DİNİMİZDE BAŞÖRTÜSÜ DİYE BİR ŞEY YOK

Devletin tüm inançlara eşit mesafede ve ayırım gözetmeksizin durması gerektiğini belirten Güler sözlerini şöyle tamamladı: Sünni Hanefi inancına sahip olanlardan biri olarak, dinimizin kadınların başını örtmeyi emrettiğine inanmıyorum. Bu bir mezhebin, birkaç tarikatın Arap geleneklerinden Türkiye’ye taşıdıkları bir olay. Dini kendi isteklerine alet etmek çabasından başka hiçbir şey değildir. Beni dinin emridir diyerek kendi yorumuna tabi tutamazsın.

MUCADELE ETMEK BOYNUMUZUN BORCU

Ben bunun yanlış yorum olduğunu düşünüyorum. Ama ben bunu söylediğimde, sen iktidarda olduğun için dönüyorsun bana ‘sen dinsizsin’ diyorsun. Bütün Cumhuriyet Halk Partililer olarak bu ülkede AKP” title=”AKP”>AKP’ye oy vermemiş her kesimden insan adına söylüyorum; dinsiz sizsiniz. ‘İnanç gereği baş örtülür’ sözü laik devletin tasfiye sözüdür ve bununla mücadele etmek boynumuzun borcudur.

‘BAŞÖRTÜSÜ DİNİMİZİN EMRİ’ SÖZÜ YALAN

Bu ‘bizim dinimizin emridir’ sözü aydın din adamlarımdan alacağımız yardımlarla berabermücadele etmek zorunda olduğumuz çok büyük bir yalandır. Türkiye’de kadın erkek eşitliğinin ortadan kaldırmasından başka sonucu olmadığını haykırmak bundan sonra bizim yaşam amacımız halindedir. Daha ben şimdiden diyorum; 31 Ekim 2013 günü laik Türkiyemücadelemizin yeni başlangıç tarihidir. Başarı bizimdir. Başarabileceğimizden hiç kuşku duymuyorum. Gazamız mübarek olsun.”

Google Aramaları

 • din düşmanı chp liler
 • chpliler turban dusmanimi
 • başörtüsü olmasın diyen chp
 • dinimizde basörtüsü
 • din düşmanı chp milletvekilleri
 • chp ve din
 • chp nin başörtüsü düşüncesi
 • chp nin azılı din düsmanı millet vekilleri
 • chp din düşmanları
 • Cehepe din düşmanımı

2 yorum

 1. Senin dinine başlattırma şimdi senin dininin ne olduğu belli ahmak!
  Git başka yerde yaşa! kafir!

 2. Bu arkadaş din hakkında pek bilgisi olmadan konuşuyor bence 🙂 Kimse ona laik olmasın demiyor ki isteyen olsun isteyen olmasın diyoruz biz sadece Müslüman kapalı olmalıdır evet. Bu kaideyi çok şükür Hristiyanlık ve Yahudilik gibi dinlerin bozulmuş kitaplarının değiştirdiği gibi değiştiremez siyonist-emperyalist güç. Biz bu ülkede Müslümanların ve diğer inananların da özgürce yaşamasını istiyoruz sadece bunu anlamak neden diğer düşünce gurupları için bu kadar zor. Diyanet İşleri Başkanlığı dini insanlarda daha güçlü bir şekilde halka yaya bilmek için var. Ben şu andaki hükümetimizin dahi Müslümanlığın şu anda ülkemizdeki mücadelesini cihad uğrunda vermediklerini düşünüyorum. Çok daha net ve çok daha güçlü ideolojik düşünceler ile İslam’ın arkasında durmalılar. Sonuçta demokrasi kendi ülkende sana Cihad etme hakkı veriyor. Cihad demek yalnızca savaşarak olmayacaktır. Ancak sanıyorum ki belirli aşamalara gelene kadar bu yolda devam etmek zorundalar.

  Yoksa bu baskı altında dayanılamaz 🙂 Sonuçta para babaları yıllarca diğer düşünce akımları ile iş birlikteliği yapmış. Rızk’ın 10 da 9 u ticarette hadisini ne olur hiç bir zaman unutmayın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*