Son Haberler
Anasayfa » Genel » CHP’yi tarihiyle yüzleştirdi

CHP’yi tarihiyle yüzleştirdi


CHP’nin kendisine Nazi, Hitler benzetmesi yaptığını belirten Erdoğan, Cumhuriyet gazetesinin Hitler’le ilişkilere yönelik 1932 ve 1941 tarihli iki nüshasını göstererek “Nasıl? İşte CHP budur” dedi.

nda  Kemal Kılıçdaroğlu’na Cumhuriyet gazeteleriyle yüklendi. Erdoğan, CHP’nin kendisine Nazi, Hitler benzetmesi yaptığını belirterek “Şimdi ben ona gurur duyduğu CHP tarihinden ibretlik bir vesika göstereceğim” dedi. 11 Nisan 1939 tarihli Hitler için düzenlenen bir törene gönderilecek isimlerin yer aldığı ve altında İsmet İnönü’yle birlikte kabine üyelerinin imzasının yer aldığı bir kararnameyi kürsüden gösterdi. Erdoğan ayrıca dönemin Cumhuriyet gazetesinin 1932 ve 1941 tarihli iki nüshasının üzerinde “Milli Şefimiz ile Führer arasında samimi tebrikler” ile “Kemalist Türkiye’den Faşist İtalya’ya selam” başlıklarının yer aldığı birinci sayfalarını gösterdi. Erdoğan “Nasıl? İşte CHP, budur. CHP Genel Başkanı eğer Hitler sevdalısı arıyorsa o gurur duyacağı CHP tarihine baksın, orada bulur” dedi.

       

 

Erdoğan’ın verdiği diğer mesajlar ise şöyle:
 O SULARDA BOĞULURSUNUZ: Kesintisiz eğitim konusunda CHP’nin ortaya koyduğu tavır, bugüne kadar Kılıçdaroğlu’nun yaptığı en büyük manevra, en büyük çark hareketidir. CHP Genel Başkanı kalkmış bize, oyalı kılıfı içinde Kuran-ı Kerim’den bahsediyor. Ya bize bunu söyleme. En güzel kılıflarda süsleyerek, püsleyerek vitrine konulacak bir obje değil, O bir ilham kaynağıdır. Sen şecaat arz ederken, sirkatin söylüyorsun. Sana bu akıl daneliği kimler yapıyorsa, bunları iyi seç. Yanlış yoldasın. Çıkmış Sıffin savaşından bahsediyor. Bir kere, bu sular sizin boyunuzu aşar. Siz hiç bu sulara girmeyin boğulursunuz, boğulursunuz.
 “ÖLÜ YIKAYACAKSINIZ” DİYORLARDI: 1950 başında bir İngiliz Gazetesi, ‘Türkiye’de cenazelerine namaz kıldıracak bir kişi bile bulamayan zavallı köylüler, ölüyü, namaz kılınmadığı için defnetmemiştir’ diyor. Ben bunu, Tahsin Banguoğlu’ndan dinledim. İsmet İnönü, kendisine, ‘Zor durumdayız hiç olmazsa cenazeleri yıkayacak, yani gassal yetiştirme kursları açalım’ diyor. Yani ne demek, ölü yıkayıcısı… İmam hatipler böyle kuruldu. Bize, imam hatipte öğretmenlerimizin çoğu ölü mü yıkayacaksın diyorlardı. İşte oradan yola çıktık buraya geldik. Siz bu ülkede bırakın Kur’an okunmasını, Kuran-ı Kerim’in duvarlara asılmasını bile yasakladınız. Jandarma gelip evlerden Kuran-ı Kerim’leri, Elifba cüzlerini, hatta duvara asılı levhaları toplattınız. Bu da babamdan dinlediklerimdir ve ’13 yaşında bunun için köyden kaçtım’ diyor.

Sabah Gazetesi (04.04.2012)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*