Son Haberler
Anasayfa » Siyasi Tarih » Derin ilişkiler

Derin ilişkiler

Koç ve Doğramacı ailesini yakın izlemeye almak gerek.. Vehbi Koç kimdir? Bakarsınız ipin ucu Bandırma vapuruna kadar gider.. Bernard Nahum da çok önemli bir isim ve tabii Hayim Nahum Efendi de öyle.. Koç deyince bugün akla Mustafa Koç, Rahmi Koç gelse de, aslında Koç ailesinin asıl önemli isimleri Kıraçlar. İnan Kıraç da damadı.

Aydın Doğan da aileden biri sayılır..

Türkiye’nin derin gerçeği çözülmeden Koç ailesinin derin sırrı da çözülmez gibi..

Koç’un devlet içindeki önem ve ağırlığını biliyoruz. Adam “Amiral gemisi”nde oturuyor.. Doğan’ın Hürriyet’inde Özkök “Topyekun savaş” manşetini atarken de herhalde “Derin Karanlıkların Gücü Adına” yapıyordu bu işi.

Bu Hayim Nahum adı önemli.. Lozan’ın perde gerisindeki Siyonist o.. Türkiye’deki Arap düşmanı Kemalist milliyetçiliğin sponsoru da o. Daha sonra gitti Nasır’a danışman oldu. Arap Yahudilerini örgütledi ve Türk düşmanı Arap milliyetçiliğinin liderliğini üslendi..

Arap düşmanı Kemalist Türk milliyetçiliği fikrinin arkasında kimler vardı bakın bakalım. Kod adı Tekinalp olan Moiz Kohen ve daha sonra dinde reform bayraktarlığı yapan “Türk’ün dini Kemalizmdir” diye kampanyalar yürüten Osman Nuri Çerman..

Çetin Altan bir gün, hem komünistlik yapıp, hem de İstanbul’daki sermaye çevrelerince nasıl desteklendiğini bir anlatsa aslında.. Hani Ticaret Odası, Çiftçi Birlikleri filan.. TÜSİAD’ın ilk günleri.. Adamlar resmen “Konsey” kurmuşlardı..

Komünist bildiriler yayınlayıp, sonra da NATO broşürlerini tercüme edip belli yayınevlerinde yayınlayarak geçimini sağlayan Amerikancı – sol / sosyalist aydınlarımız da oldu zamanında.. Hani şu kontrollü bunalım stratejisi dedikleri şey! Mesela birçok ülkede Siyonistler, bizzat anti Siyonist hareketleri kendileri örgütlerler ve kontrol ederler.. Zaten Yahudileri göçe zorlayan soykırım meselesi de böyle bir şey değil mi idi? En azından biri bunu kullandı.. Baksanıza Lenin de Yahudi imiş. Hitler için de aynı şey söylenir.. Şimon Zwi oluyor Şemsi Efendi, Moiz Kohen oluyor Tekinalp! Türk Ocakları’nın kuruluşundaki en büyük maddi desteği kim sağlamıştı, hatırlayın: Lazaro Franco!

Abdurrahman Dilipak – Yeni Akit (2011-05-29)

Google Aramaları

  • hayım naum
  • Bernar nahum
  • Türkün yeni amentüsü
  • hayim kohen yahudi
  • hayim kohen yahudi mi
  • doğramacı ailesi
  • hayim kohen müslüman mı
  • hayim kohen ailesi
  • nahum ailesi
  • kohen ailesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*