Son Haberler
Anasayfa » Kemalizm ve Atatürkçülük İlerlemeye Manidir; » Solcu Ulusalcı Kemalistim Diyenler Emperyalizme Hizmet Etmek tektedir.

Solcu Ulusalcı Kemalistim Diyenler Emperyalizme Hizmet Etmek tektedir.

Solcu Ulusalcı Kemalistim Diyenler Emperyalizme Hizmet Etmek tektedir.Prof.Dr. Mehmet ÇELİK

Bunlar (kemalistler) bizi (müslüman türkler, vatanseverler) birbirimize düşürüp, bizim kanlarımız ve gözyaşlarımız üzerine kendilerine iktidar ve servet üretmek isteyen çevrelerin (yahudi,hrıstiyan, mason ortaklığı) piyonlarıdır sadece. Farklıdırlar, ya da değiller, onu bilmem ama sonuç bu. (Araştırmacı,tarihçi ,ve  gazeteci Abdurrahman Dilipak )

Geçenlerde 32. Gün’de, Bilgi Üni.’de konuşuyoruz da, gördüğüm kadarı ile Kemalist geçinenlerin çoğu eminim ne Nutku (nutuk kitabını) okumuşlardır ve ne de cumhuriyetle ilgili bir kitap.. Cumhuriyet  gazetesini almayı yeterli görüyor olsalar gerek.. Hoş, tirajlarına bakınca onu okuyan da yok ya! Laikliği de bilmiyorlar, Şeriatı da. Tarihten de haberleri yok.. Ama cahil cesurluğu ile kendilerinden çok eminler.. Öfkeleri sevgilerinden daha büyük.. Çoğunun bilgisi şifahi. Kulaktan dolma.Hani derler ya, “yarım hoca dinden, yarım doktor candan eder” diye, işte öyle bir şey..

(Araştırmacı,tarihçi ,ve  gazeteci Abdurrahman Dilipak )

Kemalistlerin hoşuna gitmese de, bilmek istemeseler de; Avrupa’nın tek laik ülkesi olan Fransa’da bile laikliğin Alsas-Loren bölgesinde, yani mesela Strasbourg’da geçerli olmadığını bile bilmezler.. Laiklikle sekülerizmin farkının bile farkında değillerdir.3 – Laikliği din-devlet ayrılığı sanırlar.. Yok böyle bir şey! Laikliğin objesi din ve devlet değildir. Ayrılığı hiç değildir!.dünyada sadece bir elin parmakları kadar ülkede laiklik olduğunu bilmezler.. Yani laikliğin Katolik teolojisindeki ikilemi (Kilise ile iktidar otoritesi sorunu) çözmeye yönelik, yine çözümün Hıristiyanlığın (dinin) temel referansına dayalı bir çözüm olduğunun farkında değillerdir.. Bugün bu anlamda AB ülkeleri içinde, bütün ülkede geçerli laiklik uygulaması olan tek ülke yoktur..Laiklik, tolerans, hoşgörü filan da değildir. Tolerans ve hoşgörü için laik olmaya da gerek yok. Laiklik daha dünkü bir durum.  (Araştırmacı,tarihçi ,ve  gazeteci Abdurrahman Dilipak )

 Türkiye laik değildir, tekrar söylüyorum.. Türkiye 46 TDK sözlüğüne göre Kemalist teokrasidir. Eğer laiklik din devlet ayrılığı ise, o zaman Kemalizmi devletten ayırmanız gerek. Çünkü o da bir dindir. Değilse devletin dine / dindarlara hakim olduğu rejimin adı Bizantinizmdir. O zaman Türkiye yine laik değil, Bizantinist bir ülkedir.(Araştırmacı,tarihçi ,ve  gazeteci Abdurrahman Dilipak )

Kemalistler; “Tek adam rejimi” bizim bildiğimiz Monarşidir (diktatör) ama, bizim Cumhuriyet`imizin de tek adamı var.. “Ulu Önder”, “Führer” demektir aslında, ama bizim Kemalistler onu “Ulu önder” olarak selamlarl(Araştırmacı,tarihçi ,ve  gazeteci Abdurrahman Dilipak )ar.. Laikçi ve Cumhuriyetçi olduğunu iddia eden, sözcü konumdaki hukukçusu ile, değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek devrim yasalarından olan belli lâkap ve unvanlara ilişkin yasada “Hacı”, “Hoca” kelimesinin de yasak kapsamında olduğundan habersizdir..(Araştırmacı,tarihçi ,ve  gazeteci Abdurrahman Dilipak )

 

 

 

 

Google Aramaları

  • solcu ulusalcı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*