Son Haberler
Anasayfa » Laiklik ve Din; » Görülüyor ki, kademe kademe, İslam cumhuriyetinden, laik Cumhuriyyete geçildi.

Görülüyor ki, kademe kademe, İslam cumhuriyetinden, laik Cumhuriyyete geçildi.

Görülüyor ki, kademe kademe, İslam cumhuriyetinden, laik Cumhuriyyete geçildi.

Böylece (sözde) Cumhuriyet’in kurucuları kademe kademe İslam cumhuriyetinden Laik Cumhuriyet’e geçişi temin ederler;

23 Temmuz 1919 Erzurum ve 4 Eylül 1919 Sivas Kongreleri’nin ve TBMM açılış TÜZÜK bildirilerinde şu sözler mevcuttur:

“Osmanlı yurdunun bütünlüğü, millî istiklâlin sağlanması ve yüce Hilafet ve Saltanat makamının korunması için milli kuvvetleri harekete getirmek ve milli iradeyi hakim kılmak, esastır.”

23 Nisan 1920 de Ankarada toplanan TBMM, 20 Ocak 1921 de “Teşkilât-ı Esasiye Kanûnu”nu kabûl etti. Bu Anayasanın 7. maddesine göre: “Ahkâm-ı şer’ıyyenin (şeriat-islamiyetin) tenfîzi,(kesin,hukuki) umûmî kavânînin vaazı, tadîli, feshi ve muâhede ve sulh akti ve vatan müdafası ilânı gibi hukûk-ı esasiye Birinci Büyük Millet Meclisine âittir.

20 Nisan 1924 de, bu Anayasa değiştirildi. Din ve devlet münâsebetlerini düzenliyen 2. madde şu şekle girdi: “Türkiye Devletinin dîni islâmdır, resmî dili Türkçedir, makarrı Ankara şehridir. 10 Nisan 1928 tarihinde 1222 sayılı kanûnla, Anayasanın bu maddesi şöyle değiştirildi: “Türkiye Devletinin resmî dili Türkçedir, makarrı Ankara şehridir.” Devletin resmî dîni islâmdır ifâdesi kaldırılmıştır.

3 Şubat 1937 tarihinde, 3115 sayılı kanûnla, bu Anayasanın 2. maddesi şu şekli aldı: “Türkiye Devleti, cumhûriyyetçi, milliyyetçi, halkçı, devletçi, laik ve inkılâbçıdır.”

Görülüyor ki, Türkiye Cumhuriyetinin resmi dini yoktur kademe kademe, İslam cumhuriyetinden, laik Cumhuriyyete geçildi.

Kaynak; Hüseyin Hilmi Işık kimyadaki buluşu ve yazdığı kitaplarla tanınan yirminci yüzyıla damgasını vurmuş olan bir İslâm âlimidir.eczacı ve matematik ögretmeni ve türkiyenin ilk yüksek (profesyonel ) kimya mühendisi.Hakikat Kitapevi

Laiklik Yalanı; Cumhuriyet ilan ediyorsun ve diyorsun ki ;’Ben laik bir devlet kuruyorum’ deselerdi acaba kaç tanesi sağ kalırdı o gün?Gel ulan, derlerdi o zaman sana, gel sana göstereyim o devleti!…”

Türkiye Cumhuriyeti’ bir İslâm Cumhuriyeti (devleti) olarak teşekkül etti, Teşkilat-ı Esasiye Kanunu’na 1923’te “Devletin dini Din-i İslâm’dır” ibaresinin ilave edilmesinden de bunu görelebilirsiniz. “Yeni kurulan devlet neyin nesiydi? Bunu izah etmek lazımdı. ‘Ben laik bir devlet kuruyorum’ deselerdi acaba kaç tanesi sağ kalırdı o gün? (yani hepsi idam edilirdi) İstiklâl Harbi’nin ertesinde Cumhuriyet ilan ediyorsun ve diyorsun ki ‘Ben laik (dinsiz,dini referans almayan) demokratik insan haklarına saygılı bir devlet kurdum!’ ‘Gel ulan, derlerdi o zaman sana, gel sana göstereyim o devleti!…” Bu manada laiklik prensibinin resmiyet kazanmasının ancak 1937’de (kademe ,kademe aldatttılar bizi -buna ilmi siyaset derler) Altıok’un Teşkilat-ı Esasiye Kanunu’na sokulmasıyla birlikte vuku buldu. 1918 -1923 yılında kâfirliği belli olan kâfirlerin bize yapmak istediği şeyi bugün Müslümanmış gibi görünen kâfirler yapmak istiyor.

– “Türkiye Cumhuriyeti’nin şu anda İslam cumhuriyeti olması gerekiyordu, 86 yılımızı feda ettik. 1928 yılında İslam harflerinin değiştiği sene ‘devletin dini İslamdır’ hükmü anayasadan çıkarıldı. ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin dini İslamdır’ yazacak olduğu halde ‘Neden İslam harflerini kaldırdınız?’ sorusuna cevap verilemezdi.

Müşrik inancının modern zamanlarda yaygınlaşmasında laiklik özel bir görev üstlenmiş durumdadır.Laik Değilim Çünkü Müşrik Değilim

[İsmet Özel, Türk, şair, yazar ve düşünür- İstiklal Marşı Derneği’nin kurucusu ve hâlen genel başkanıdır.]

Laiklik ve Din-Tüm Linkler ;http://yakintarihimiz.org/laiklik-ve-din-tum-linkler.html

Anadolu’da cumhuriyeti ilk kim kurdu? “Gazi Mustafa Kamal Atatürk” değil mi?Yok canım o size okullarda okutulan resmi tarih yalanının bir parçası.. Adında “Türkiye” ve “Cumhuriyet” sözcüklerinin olduğu 2 Türk devleti.Yok Mustafa Kemal filan artık. “Mustafa Kemal Dolmabahçe Sarayı’nda kız kovalarken, sizin atalarınız burada Cumhuriyeti kurdu.

http://yakintarihimiz.org/anadoluda-cumhuriyeti-ilk-kim-kurdu-gazi-mustafa-kamal-ataturk-degil-miyok-canim-o-size-okullarda-okutulan-resmi-tarih-yalaninin-bir-parcasi-adinda-turkiye-ve-cumh.html

.Yeni (Tfc İlerici Cumhuriyet fırkası ) partinin adının “Cumhuriyet” olacağını öğrenen Halk Fırkası, (günümüzdeki -chp ) 10 Kasım 1924’te Halk Fırkası’nın başına “Cumhuriyet” kelimesini ekleyerek CHF adını almıştır.http://yakintarihimiz.org/yeni-tfc-ilerici-cumhuriyet-firkasi-partinin-adinin-cumhuriyet-olacagini-ogrenen-halk-firkasi-gunumuzdeki-chp-10-kasim-1924te-halk-firkasinin-basina.html

İlk darbe, 35 yıl önce (1925) bir grup üniformasız (m.kemal ve ismet inönü) despotun (diktatör) çıkardığı ‘Takrir-i Sükun Kanunu’dur.

Osmanlı’da.Meclisi mebusan vardı,seçimler vardı sadrazam(başbakan) vardı.. M.kemal’in kurduğu cumhuriyet ise diktatöryal bir cumhuriyetti.. içinde halk felan yoktu… tek parti(CHP) diktatörlüğü vardı..

http://yakintarihimiz.org/osmanlida-meclisi-mebusan-vardisecimler-vardi-sadrazambasbakan-vardi-m-kemalin-kurdugu-cumhuriyet-ise-diktatoryal-bir-cumhuriyetti-icinde-halk-felan-yoktu-tek-partichp-diktatorlugu-va.html

Atatürk bir diktatördü-Tüm Linkler ;

http://yakintarihimiz.org/ataturk-bir-diktatordu-tum-linkler.html

Google Aramaları

  • makarrı hilafet ve saltanatın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*