Son Haberler
Anasayfa » Atatürk milliyetçi miydi? » Güneş dil ve tarih teorisi denilen görüşlerin kanıtlanması için Türk Tarih ve Dil kurumları kuruldu. Bu hayali düşünceler Atatürk’ü derinden etkiledi.

Güneş dil ve tarih teorisi denilen görüşlerin kanıtlanması için Türk Tarih ve Dil kurumları kuruldu. Bu hayali düşünceler Atatürk’ü derinden etkiledi.

Güneş dil ve tarih teorisi denilen görüşlerin kanıtlanması için Türk Tarih ve Dil kurumları kuruldu. Bu hayali düşünceler Atatürk’ü derinden etkiledi.

-Atatürk’e Mu kıtsı hakkında bilgi ve raporlar sunan Tahsin bey, Uygurların Mu kıtasından Ortaasya’ya gelen Türklerin ataları olduklarını

-Dünyaya medeniyetin Ortaasya’dan Uygurlardan dağıldığı görüşleri açıklandı.

-Bu görüşleri savunmak üzere Türk Tarih ve Dil Kurumu kuruldu.

– Churchwood bir mason idi. V çalışmalarının kaynağı masonik esoterizme (sırlara) ve sembollere dayanıyordu.

-Atatürk masonların yörüngesine girdi.  yanıltıldı!

Atatürk” ömrü hayatının son yıllarında hayali bir düşüncenin peşinde idi.

Kendisine sunulan görüşler çerçevesinde bütün dünya dillerinin Türkçe’den doğduğu, ilk uygarlığın Ortaasya’da geliştiği ve yayıldığı..Medeniyet kuran beyaz ırkın temsilcisi “Ari” lerin ilk vatanının Ortaasya olduğu…. Mısır, Sümer, Roma, Yunan medeniyetlerinin temellerini Ortaasya’dan göç eden Türkler tarafından atıldığı… Amerikan yerlilerinin Türk asıllı olduğu görüşleri bunlardan bazılarıdır. Kısaca ismine Güneş dil ve tarih teorisi denilen bu görüşlerin kanıtlanması için Türk Tarih ve Dil kurumları kuruldu.

Ve bu yılarda (1930’lar) İngiliz asılı albay ve gezgin James Churchwood’un kayıp mu kıtası görüşleri Mustafa Kemal’e iletildi. Tahsin Bey, 1935 yılında Meksika Büyükelçisi ve araştırmacı olarak görevlendirildi. Ve aynı kişiye Atatürk “Mayatepek” soy adını verdi.

Tahsin Bey, Mu kutası hakkındaki bilgileri, Churcwood’un proje ürünü olan kitapları Türkiyeye gönderdi. Atatürk adı geçen projeleri Türkçeye çevirtti.

Churcwood, 70 bin sene önce Pasifik Okyanusu içinde “Ra-Mu” adında bir kıta ve uygarlığın geliştiğini ileri sürüyordu. Bahsi geçen kıta 14 bin sene önce battı. Ve Doğu Asya sahillerine gelen Ra-Mu kıtasının Uygur halkı Tibet dağlarının eteklerinde Uygur Medeniyetini kurdular. Ve Uygurlar (Türkler) dünyaya dağılarak medeniyetlerin gelişmesine öncülük ettiler.

Bu hayali düşünceler Atatürk’ü derinden etkiledi. Ve o dönem 1930’lu yıllarda basılan tarih kitaplarında Sümer, Mısır, Çinliler, Romalılar, Sümerler, Hintliler, Yunanlıların Türk asıllı oldukları görüşlerine yer verildi.

Aslında İngiliz asıllı Churchwood, görüşlerini Tevrat’a ve masonluk düşüncesinden kaynaklanan gizemli sembollere dayandırıyordu. Özetle o bir mason idi. O’nun düşüncelerini kabul ve uygulayan Atatürk de masonların yörüngesine girdi. “Yanıldı ve yanıltıldı”!…

Araştırmacı, tarihçi, yazar. Cezmi Yurtsever

Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;

1944 yılında Alparslan Türkeş, Nihâl Atsız ve Remzi Oğuz Arik üçlü beyanname diye bir kitapçık yayınlamışlar. Bu beyannamede Türklerin anayurtlarının Anadolu olmayıp Orta Asya olduğunu, Sümerler’in (güneş dil teorisi) de Türk devleti değil, bir Yahudi devleti olduğunu beyan ettikleri için tutuklanıp tırnakları sökülmüştür. Kendilerini “Beyaz Türkler” olarak lanse eden Sabetayların(yahudilerin) Türklükle hiçbir alâkaları olmadığı hâlde Türkçülüklerinin aslı Yahudiliktir.

http://yakintarihimiz.org/1944-yilinda-alparslan-turkes-nihal-atsiz-ve-remzi-oguz-arik-uclu-beyanname-diye-bir-kitapcik-yayinlamislar-bu-beyannamede-turklerin-anayurtlarinin-anadolu-olmayip-orta-asya-oldugunu-sumerlerin-d.html

Atatürk’ün ‘Türkçü’ fikirlerinin temelini nelerin oluşturduğu ve bu fikirlerin ‘kimlerin’ isteklerine göre şekillendiği. 1923’e kadar Mustafa Kemal’in –Atatürk’ü bilerek kullanmıyorum- Türkçü söylemleri hiç yok. Aksine tüm coğrafyayı kapsayıcı bir söylem içinde. 1923’ten sonra Atatürk ise aksine tektipleştirici ve Türkçü bir görünüm izledi. Ancak ben gerçek anlamda Türkçü olduğunu sanmıyorum. Bir bilim adamı edasıyla inceleme ve zamanın şartları söz konusu. Mu kıtası, Güneş Dil Teorisi gibi aslında kendisinin inanmadığı ama etraftan destek görmek adına geliştirdiği söylemleri mevcut. Türkçü subayları yanına çekmek için başka yol düşünülemezdi.Türkçü söylemden uzak durdu.Mustafa Kemal Türk Degil ki Atatürk Olsun! Acaba bu, bir şuur altı boşalması mıdır?!Örnekle anlatmak isteriz;http://yakintarihimiz.org/mustafa-kemal-turk-degil-ki-ataturk-olsun-acaba-bu-bir-suur-alti-bosalmasi-midirornekle-anlatmak-isteriz.html

Güneş dil ve tarih teorisi denilen görüşlerin kanıtlanması için Türk Tarih ve Dil kurumları kuruldu. Bu hayali düşünceler Atatürk’ü derinden etkiledi.http://yakintarihimiz.org/gunes-dil-ve-tarih-teorisi-denilen-goruslerin-kanitlanmasi-icin-turk-tarih-ve-dil-kurumlari-kuruldu-bu-hayali-dusunceler-ataturku-derinden-etkiledi.html

M.kemal paşa tarih tezinde (güneş dil teorisi) öyle hatalar yapmışdır ki, onun emri olduğu için kitaplara geçen, üniversitelerde okutulmuş olan bu teori, bugün bir ilk ögretim talebesi söylerse, sınıfda bırakılır. M.kemal paşa hurafelere inanıyordu.http://yakintarihimiz.org/m-kemal-pasa-tarih-tezinde-gunes-dil-teorisi-oyle-hatalar-yapmisdir-ki-onun-emri-oldugu-icin-kitaplara-gecen-universitelerde-okutulmus-olan-bu-teori-bugun-bir-ilk-ogretim-talebesi-soylerse-sinif.html

 

 

Google Aramaları

  • güneş dil teorisi derin tarih

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*