Son Haberler
Anasayfa » Genel » Hilafetin Hükûmetten Soyutlanması

Hilafetin Hükûmetten Soyutlanması

Hilafetin Hükûmetten Soyutlanması

Onların şerrinden bunca sakındırmama rağmen, hâlâ ülkemizdeki bu laiklik belasını göremeyenler, bilerek veya bilmeyerek onlara ve sapık ilkelerine destek olanların, yardım edenlerin artık hiçbir geçerli mazeretleri olamaz. Hayatımın uzun bir kısmını Türk milletini uyarmakla ve bu dinsizlik balasına dikkat çekmekle geçirdim. Fakat milletim bana kulak vermedi, söylediklerimin gerçekleşeceğine ihtimal vermedi ve gaflet uykusuna devam etti. Bir türlü gözlerini açıp gerçeği göremedi. Ve işte, bela ve musibetler, sağanak yağmurlar gibi ülkem ve halkımın üzerine yağıyor!
Şimdi de, tüm İslam alemini ve Müslümanlarını uyarmaya çalışıyorum.
İş işten geçtikten sonra uyanmanın bir faydası yoktur.
Resulullah (sav) şöyle buyuruyor: ”Hiçbir kavim kendi nefislerinden özür dilemedikçe helak olmayacaktır”.
Mustafa Kemal ve adamları, hükûmet etme yetkisini kendi adamlarından müteşekkil Millet Meclisine intikal ettirirken, İslam şeriatının uygulanmasını, yetki ve sorumlulukları elinden alınan göstermelik halifeye bırakmışlardır. Bu şekilde şeriatın uygulanması fiilen engellenmiş oldu. Zira hilafet ve hükumetin birbirinden ayrılması, her iki müessesenin meşruiyetlerini yitirmesine sebep olmuştur.
Şeyh Muhammed el-Gazali Zalam fil-Garb isimli kitabında şöyle diyor: ”İşgalcileri denize döken Türk ordusunun saflarındaki ve vicdanlarındaki yegâne unsur İslam’dı. Mustafa Kemal’i, mücahid saflarını düzenlemesi ve organize etmesi amacıyla bizzat padişah göndermişti.
Müslümanlar, Türklerin bu kurtuluş mücadelesini tüm güçleriyle desteklemişler, maddi-manevi yardımlarını esirgememişlerdi.
Örneğin, Mısır’da halk sokaklara dökülüyor, yer gök şu nidalarla inliyordu:
Ey Mısır, hilali korumak için kalk
Gazi Mustafa Kemal’in çağrısına koş!
Ama ne zaman ki mücadele başarıya ulaştı, Gazi gerçek yüzünü göstermeye başladı.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*