Son Haberler
Anasayfa » Atatürk milliyetçi miydi? » İlk hedef Akdeniz? İkinci Hedef neydi?

İlk hedef Akdeniz? İkinci Hedef neydi?

1969123_710526129002968_2598794274831954605_n

 

İlk hedef Akdeniz? İkinci Hedef neydi?ikinci hedef Batı Trakyaydı? Mustafa Kemal batı trakya’yı yunanlilara peskes cekmistir. Oysa misak-i milli kararlarinda bati trakya da oylama yapilmasi öngörülüyordu. Cogunluk kimde ise o topraklar oraya ait olacakti. %80’i türk müslüman nüfusu oldugu halde ve bize gececegi garanti oldugu halde, M.kemal bati trakyayi yunanlilara “satmistir.

Ne Demiş; Mustafa Kemal İzmir’e giden askerlerine ordular ilk hedefiniz akdeniz ileri demiştir bizim nesillerimiz slogan betonlaşmasına tabi yetiştirilmektedir.hiç bir adam rastladınız mı ikincisi olmayan bir hedeften ilk diye bahsedilmez ordular ilk hedefiniz akdenizdir.sonra başka hedef söylenmedi.hani bunun ikincisi söylenmedi ikinci hedef Batı Trakyaydı ama Çanakkale boğazına oturan ingilizleri yedi düvelle harp ettik diyenler varya Antalya-ya gelen italyan kendi çekildi gitti.istanbul’a gelen ingiliz kendi çekildi gitti.eskişehir de ingiliz kuvvetleri vardı mustafa kemalin nutuk eserinde belgeler var ali fuat paşaya diyorlar ki biz burdan çekilsek memnun olursunuz diyor.Mustafa kemalde hay hay memnun oluruz diyor.Ali fuat paşanın mustafa kemale yazdığı mektup nutkun vesikalar kısmına bakın askerlerine ilk önce samsuna ordan sonra samsuna cekildiler.sen ingilize bir kurşun mu attın,sen italyana bir kursun mu attın ki yedi düvelle dövülmüş bu kadar yalanı seksen yıl nasıl yaşattınız siz siyaset adamı olacağınıza tiyatrocu olmalıydınız.yakın tarih bütün hainleri için söylüyorum tiyatro artisti olmalıydınız.hangi yunandan başka hangi devlete kurşun sıktın ki sırtını yere getirdin.

paLavralar yeter ikinci hedef trakyaydı bak en ölü zamanda bile bu millet anadalou rumeli cemiyeti vardı.trakya da müstakil bir türk hükümeti vardı trakya hükümeti mustekillezi evet hükümet bu konuya fazla girmeyelim.Konumuzu dağıtır.Ora düşman işgalinde değildi.orası türk toprağı müslümanlara mesken.peki ismet paşa batı-trakyayı istedi mi? istedi de türkiye için degil.Bulgaristan için istedi.inanmıyorsanız açın zabıtlara bakın bulgaristan için batı trakyayı istedi.yunanla mücadele ediyor ki bura sizin olmamalı bulgaristanın olmalı diye.yav insan bunları türk ve müslüman olduğuna inanamaz.sen kahraman olacaksın,sen milletinin kurtarıcısı olacaksın.melun oglu melun ermeni dölü yunandan alıp bulgara vermeye çalışıyorsun.Bulgar çünkü burayı istiyor.neden?ege denizine bir çıkış olsun.ege denizine bir çıkış olursa boğazlara muhtaç olmaktan kurtulacak.deni zolos diyor ki bu yunanlıları hiç anlamıyorum.açın zabıtlara bakın.bizle harp edip bizi yenselerdi,burayı bizden almalarını kabul ederdim.biz bulgarla harp edip yenilmedik.bulgara toprak verecez ama diyor yunan başbakanı harice vekil edeni zolos diyor.ama diyor bunların bulgarların akdenize bir çıkışları olsun.bunu bir derece anlıyorumda ismet paşanın bizden alıpta bulgarlara vermesini bir türlü anlamıyorum.bulgarın bize nazaran ne lüksü var ki bizden alıp bulgara vermeye uğraşıyor.bu lozanın bir gerçeğidir.ismet paşa bizim olacak demiyor.zabıtları belgelere kaynak gösteriyorum vesselam. [Türk,Tarihci, Şair, Hukukçu Kadir Mısıroğlu]

Ne demiş; Batı Trakya’nın geleceğine halkın karar vereceğini öngörüyordu. Üstelik Yunanlılar bile biliyordu ki, eğer bir oylama yapılsaydı, Batı Trakya kesin olarak Türkiye’ye geçecekti. Tevfik Bıyıklıoğlu’nun hesaplamalarına göre, 1923′te Batı Trakyalı Türklerin elindeki tapulu arazi miktarı, toplam tapulu arazinin yüzde 79′unu buluyordu. Sonuç: Ne oylama, ne şu, ne bu: Batı Trakya Yunanistan’ın ellerinde.

Türkiye görüşmelerden önce Batı Trakya Türkleri kendi kaderlerine kendileri karar verecek diye tutturmuşken, Lozan sürecinde bu iddiasını hafızalardan silmek için uğraşmıştı. Nitekim Mustafa Kemal Paşa, Lozan müzakereleri bütün hızıyla sürerken, 15 Ocak 1923′te İzmit’te gazetecilere sonradan sansürlenen o sözleri söylemişti. Hangi sözler mi? Buyurun beraber okuyalım:

“Bana göre Batı Trakya’nın bize geçmesi zaaftır. Orasını elde tutmak için sarf olunacak kuvvet oradan elde edilecek istifadeye tekabül etmez. Anavatanın selameti için Batı Trakya’dan vazgeçmemiz gerekir. Sorunun gerçek hal çaresi, burasını Yunanistan’a bırakmaktır.” (“Eskişehir-İzmit Konuşmaları”, Kaynak Yay., 1993, s. 90.)

Peki TBMM, Lozan’a gidecek kurula Batı Trakya için hangi talimatı vermişti? Şunu: “Batı Trakya üzerinde Misak-ı Milli’mizin kabul ettiği hüküm kullanılacak ve halk oylaması güvence altına alınacaktır.”
Nitekim Misak-ı Milli’nin 3. maddesi de Batı Trakya’nın geleceğine halkın karar vereceğini öngörüyordu. Üstelik Yunanlılar bile biliyordu ki, eğer bir oylama yapılsaydı, Batı Trakya kesin olarak Türkiye’ye geçecekti. Tevfik Bıyıklıoğlu’nun hesaplamalarına göre, 1923′te Batı Trakyalı Türklerin elindeki tapulu arazi miktarı, toplam tapulu arazinin yüzde 79′unu buluyordu. Sonuç: Ne oylama, ne şu, ne bu: Batı Trakya Yunanistan’ın ellerinde.

[Tarihçi,Türkolog ,Mustafa Armağan]

Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;

Bizim ilk cumhuriyetimiz Türkiye değildir. Türkiye cumhuriyeti kurulmadan önce ”Batı Trakya ve Güney Batı” Cumhuriyeti” kurulmuştu.http://yakintarihimiz.org/anadoluda-cumhuriyeti-ilk-kim-kurdu-gazi-mustafa-kamal-ataturk-degil-miyok-canim-o-size-okullarda-okutulan-resmi-tarih-yalaninin-bir-parcasi-adinda-turkiye-ve-cumh.html

İlk hedef Akdeniz? İkinci Hedef neydi?ikinci hedef Batı Trakyaydı? Mustafa Kemal batı trakya’yı yunanlilara peskes cekmistir. Oysa misak-i milli kararlarinda bati trakya da oylama yapilmasi öngörülüyordu. Cogunluk kimde ise o topraklar oraya ait olacakti. %80′i türk müslüman nüfusu oldugu halde ve bize gececegi garanti oldugu halde, M.kemal bati trakyayi yunanlilara “satmistir.

http://yakintarihimiz.org/mustafa-kemal-bati-trakyayi-yunanlilara-peskes-cekmistir-oysa-misak-i-milli-kararlarinda-bati-trakya-da-oylama-yapilmasi-ongoruluyordu-cogunluk-kimde-ise-o-topraklar-oraya-ait-olacakti-%80i-tur.html

M.Kemal Azerbaycan’ı(türkleri) Ruslara Para Karşılığında Sattı?

http://yakintarihimiz.org/m-kemal-azerbaycaniturkleri-ruslara-para-karsiliginda-satti.html

Musul ve Kerkük Türktür; Pkk’nın oluş sebeplerinden biride musul ve kerkük’ün M.kemal ve inönü tarafından ingilizlere verilmesidir, halbuki misak-ı milliye ye dahildi. Yabancıya arsa satıyor diye vatan satmakla suçlananlar hain;ama misak-i milli dahilinde ki toprakları satan vatansever ve kahraman oluyor. Ne çelişki ama. Bu çelişkiyi çoğu kişinin anlayamamasının nedeni de kemalist eğitim sistemidir.

http://yakintarihimiz.org/musul-ve-kerkuk-turktur.html

3 Ciltlik Lozan Zafer Mi, Hezimet Mi? Kitabının Özeti; Musul, Kerkük, Batum, Batı Trakya, Kıbrıs ve daha nice Misak-ı Milliye dahil vatan toprağı “zafer” olarak sunulan ihanet anlaşması Lozan’ın götürüleridir!..

http://yakintarihimiz.org/3-ciltlik-lozan-zafer-mi-hezimet-mi-kitabinin-ozeti.html

 İstanbul’dan dahi vazgeçmeyi düşünebilen bir (M.kemal)Paşa? Hani “Vatan toprağı kutsal” idi? Muzaffer bir devlet olarak oturduğumuz Lozan masasında bıraktığımız; Trablusgarp, Adalar, Musul, Kerkük, Batum, Batı Trakya vatan toprağına bakışlarını göstermiyor mu zaten?http://yakintarihimiz.org/istanbuldan-dahi-vazgecmeyi-dusunebilen-bir-m-kemalpasa-hani-vatan-topragi-kutsal-idi-muzaffer-bir-devlet-olarak-oturdugumuz-lozan-masasinda-biraktigimiz-trablusgarp-adalar-musul-kerkuk.html

İngiliz Valisi M.kemal ;M.kemal Anadolu’dan sorumlu (yahudi) mason (merkezli)bir askerdi .
http://yakintarihimiz.org/ingiliz-valisi-m-kemal.html

 

Google Aramaları

  • atta turk ilk hedef ak deniz deyip neden izmire gitti
  • M KEMAL İLK HEDİFİNİZ AKDENİZ DEYİP NEDEN İZMİRE GİTTİ
  • akdeniz ileri demistir
  • bati trakya ataturkten sonra mi dahil oldu
  • batı trakya verildi yalani
  • ismet pasa batı trakya hedefi
  • kadir mısıroğlu ilk hedefiniz akdenizdir
  • ordular ikinci hedefiniz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*