Son Haberler
Anasayfa » Genel » İmparatorluğumuz din, îmân ülkesidir ve öyle kalacaktır !

İmparatorluğumuz din, îmân ülkesidir ve öyle kalacaktır !

 İmparatorluğumuz din, îmân ülkesidir ve öyle kalacaktırİmparatorluğumuz din, îmân ülkesidir ve öyle kalacaktır. Eğer din anlayışı yıkılırsa, imparatorluğumuzun sonu gelmiş demektir. Dindaşlarımızın oturduğu memleketlerin, büyük devletlerin elinde olması pek acıdır. Osmanlı İmparatorluğuna yirmi…

milyon müslüman kalmıştır. Buna rağmen bütün müslümanların gözü İstanbul’dadır. Düşmanlarımız maddî kudretimizi yıkmaya muvaffak olsalar dahi, manevî kudretimiz bakî kalacaktır.

“Müslümanların bulunduğu yerlerle irtibatımız daha sıklaşmalı, birbirimize daha fazla yaklaşmalıyız. Gelecek için yalnız bu birlikte ümit vardır. İslâmiyetin birliği devam ettiği müddetçe, İngiltere, Fransa, Rusya, Hollanda elimde sayılır. Çünkü kendilerine bağlı bulunan Müslüman memleketlerinde Halife’nin bir sözü cihadı meydana getirmeye kâfidir ve bu Hristiyanlar için felâket demektir.

“Henüz zamanı gelmiş değil ama, bir gün bütün mü’minler birden kalkınacaklar ve tek bir insan gibi hareket ederek gâvurun boyunduruğunu kıracaklardır.”

Cennet Mekan Sultan 2.Abdülhamid

Google Aramaları

  • kurtuluş savaşı gazete manşetleri
  • ahmet kabaklı bürokrasi kitap özeti

Bir yorum

  1. Halifeligin neden kaldirildigini merak edenlere en buyuk cevap

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*