Son Haberler
Anasayfa » İngiliz valisi mustafa kemal; » “İngilizler olmasaydı M. Kemal muhtemelen bir dernek başkanı olarak askeri ve siyasi kariyerini tamamlardı.”

“İngilizler olmasaydı M. Kemal muhtemelen bir dernek başkanı olarak askeri ve siyasi kariyerini tamamlardı.”

.”İngilizler olmasaydı M. Kemal muhtemelen bir dernek başkanı olarak askeri ve siyasi kariyerini tamamlardı.”
Prof,Mehmet Çelik

İngilizler bütün üst düzey subaylarımızı (paşa) tutukladılar. iki kişi hariç fevzi çakmak ve mustafa kemal bütün üst düzey subaylarımıı tutukladır. burdan ne çıkıyor. ikişi hariç burdan bir şey çıkar. 10 nisan 1920′ de meclis yani osmanlı meclisi mebusanı kapatıldı. ankarda meclis ne zaman açıldı .12 gün sonra . ne oldu sonra  Hiç bir yasal (başarısı vb) statüsü olmayan mustafa kemal  meclis başkanı oldu.

Prof.Dr. Mehmet Çelik.

Tarihçi-Prof. Mehmet Çelik, resmi tarihin üzerinde hiç durmadığı gerçekleri ifşa ediyor. “Yakın tarihimizdeki üzeri örtülü hadiselerin aslının İngiliz arşivlerinde saklı” olduğunu söylüyor.”İngilizler olmasaydı M. Kemal muhtemelen bir dernek başkanı olarak askeri ve siyasi kariyerini tamamlardı.” İstanbul’u işgal eden İngilizler M. Kamal ve Fevzi Çakmak’a dokunmadı. Bu kişiler işgal altındaki İstanbul’da aylarca kalabildi. Ancak İngilizlere karşı amansız mücadele veren Irak cephesi komutanı Ali İhsan Paşa ve niceleri İstanbul’a ayak basarbasmaz tutuklandı ve Malta’ya sürgün edildi. Bkz.(Malta Belgeleri: İngiltere Dışişleri Bakanlığı ‘Türk Savaş Suçluları’ Dosyası, Belge Y. 2007)

 

Google Aramaları

  • hilmi ışık mason
  • mehmet çelik atatürk olmasaydı
  • mehmet çelik mustafa kemal
  • mehmet çelik ve atatürk
  • prof mehmet çelik kariyer

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*