Son Haberler
Anasayfa » Kitap Özetleri » Kemalist dogmaların tek savunucusu yobaz sinan meydan;

Kemalist dogmaların tek savunucusu yobaz sinan meydan;

10665842_770693642987202_5833091223576989234_n
Kemalist dogmaların tek savunucusu yobaz sinan meydan;Seneler önce bu sinan meydan videolarını ,kitaplarını takip etmeye başladım .. Hele ki Sinan Meydan adında bir başlık açılınca, ciddi bir tarihçi her halde diye düşünmeye başladım.. Ancak kendisinin tarih bilgisinin sıfır olduğunu, hatta beraber oturup konuşsam cevap veremez duruma getireceğimden şüphe duymadım..Tarih tartışırken, bakın burada m…. hatası var.. Bu söylemler yersizdir gibi söylemlerde bulunmak, tarihi bu şekilde değerlendirmek komiklikten başka bir şey değil.. Kanalın ismine dikkat ettiğim de kemalist yalakalığını yapan bir siyasi parti başkanının ismiyle karşılaşmamda beni şaşırtmadı…sinan meydan, tarihçi değil, hayal dünyası geniş bir yazar olduğunu bütün kitapları haykırarak haber veriyor.

Kazım karabekir, , Falih Rıfkı Atay, Cemal Kutay, Kılıç Ali, İsmet İnönü Ayşe hür , Murat bardakçı ,Kılıç ali Kemal tahir, Fikret başkaya (obkektif) söylemleri ve vesikaları,

Atatürk’ün medeni bilgiler kitabı ( 1931 tarih kitabı vb’leri) bu tarihi vesikaları doğrulamakla birlikte, karşıt görüş gösteren kesiminde(sinan meydan vb’leri) tutarsızlığını (üç kağıtçılığını) ortaya koymaktadır.

Zaten yakın tarihimizin ‘legal yazılı’ birçok kısmının Mustafa Kemal’in hatıralarına (söylediklerine) dayandığını bu konuları az çok araştıran herkes bilir. Anlattıklarının belgesi yok.

Sinan Meydan,
Kazım Karabekir , Ugur Mumcu, Fikret Başkaya , Kemal Tahir Necip Fazıl Kısakürek’in (vb’lerinin) eserlerinden beslen bence.. İş aş Haydar başı (şia yanlısı btp partisini) takip etmek size bir şey kazandırmaz..

Sinan Meydan Okullardaki inkılap derslerinin tekrarını yapıyor. Bilinenleri hiçbir şey katmadan tekrarlıyor. kitap ve köşe yazılarını okuyorum ara sıra. Birinde wikipedia kaynak göstermiş Birinde Che’nin yakalandığında çantasından Nutuk çıktı diye yazmış Birinde M.Kemal’in Tokyo’da cami yaptırdığını söylemiş Bu kadar sallayanına az rastlanır.(ki aksini ispat ediyoruz) Kitaplarında tamamen resmi tarihin savunuculuğunu yapıyor.

Adam (Sinan meydan) bu (tarihi) yalanlari uydurup, savunmak icin cok caba sarfedip, zaman harciyor..Facebookta onun sayfasini begenip takip ediyordum.. Yemin ediyorum., Sinan Bey diye basladigim ilk mesajimin sonunda, kapi onune(engel) koyuldum..Hep bunlarin lehinde olacaksin, elestiriye asla tahammul gostermiyorlar..

Peki Sinan Meydan, kendi kitabında vermiş olduğu Falih Rıfkı Atay’ın hatıralarında Atatürk’ün şu (vahdettinin gönderdiği )sözlerini niye daha iyi bir şekilde düşünmek ve tam anlamı ile idrak etmek istemiyor:

Bu yalancı yobaz(sinan meydan) palavralarını inandırmak için, târîhi yalancı şâhid gösteriyor. Biraz târîh bilgisi olsaydı, kendini belki biraz bu satırları karalamaya belki sıkılırdı.Çünki, şeref duygusunu taşımak da, bir erdemdir.Bunlara cevap vermek, başkalarının bunlara aldanmasını önlemek içindir. İlaç, hastaları ölümden korumak içindir. Ölüleri diriltmek için değildir.

Sinan Meydan’ın Kabul Etmediği İtiraz Ettiği (veya paşalar) Tarihçiler;)

Örnek :

1. Kazım Karabekir Paşa 2. Ali ihsan sabis Paşa 3;Refet belePaşa 3. Dr.Rıza Nur, 4. Necip Fazıl Kısakürek, 5. H.Hilmi ışık 6. Kadir Mısıroğlu, 7. Prof.S. Nişanyan, 8.Nihal Atsız, 9. Doçent.Fikret Başkaya, 10. Mevlanzade Rıfat, 11. Doçent. İdris Küçükömer, 12. Prof. Eric Jan Zürcher, 13. Araştırmacı tarihçi ;Mehmet Altan, 14. Prof.Burhan Bozgeyik, 15.Mustafa Müftüoğlu, 16. Prof.Cemal Kutay, 17. Gazeteci-Emre Aköz, 18. -Tarihçi Atilla Yayla, 19. 20. Tarihçi Bilimci Taner Akçam, 21. Prof. Cemil Koçak, 22. Doçent.Mümtazer Türköne,23. Tarihçi-Yazar Engin Ardıç, 24. Tarihçi -Türkolog.Mustafa Armağan, 25. Abdurrahman Dilipak 26. Tarihçi -Yazar .Ayşe Hür, 27.Halil Berktay, 28. Alim. Saidi Nursi 29. Tarihçi-PROF KEMAL KARPAT 30. Tarihçi- Gazeteci. Hasan Basri Çantay 31. Kemalist İlhan Arsel – 32.Tarihçi- Yazar Sebahattin Selek 33.Araştırmacı Tarihçi h.h ceylan 34.Prof. Yalçın Küçük, 35. Rauf Orbay 36. Gazeteci- Can dündar 37.Ararştırmacı tarihçi M. Akyol 38. Taha Akyol 39.Tarihçi araştırmacı -yazar, Mehemt Şevki Eygi 40.Tarihçi Prof. Dr. Ahmet Akgündüz 41.Tarihçi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı. Prof. Dr. Ali ARSLAN. 42.Tarihçi gazetci : Yazar Etyen Mahçupyan 43. Edebiyatcı-Tarihçi YAVUZ BAHADIROĞLU 44. Ahmet Kabaklı : 45. Tarihçi-Gazeteci ,MEHMET DOĞAN 46. Prof. HASAN KONİ 47. İsmet İnönü 48: Mahmut Esat 49. Halide Edip Adıvar, 50.Ugur Mumcu

(bu örnekler çoğaltılabilir)

Yobaz ; Bir düşünceye, bir inanca (belgesiz,mesnetsiz) aşırıölçüde bağlıolan (kimse).

[Türk Dil Kurumu]

Tarih öğrenmeye nerden başlamalıyım? Okuyucularımız için okuyup anlayabilecekleri, faydalanabilecekleri makale, kitap, tavsiye etmenizi istesek neler önerirsiniz?

Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;

Türklüğe ve Türkçülüğe düşman olanlar Rıza Nur’u referans alamazlar.

http://yakintarihimiz.org/mustafa-kemal-turk-milletinin-dusmanidir.html

Kitap Özetleri-Tüm Linkler ;http://yakintarihimiz.org/kitap-ozetleri-tum-linkler.html

Milli mücadele dönemi paşalarının son yılları ve onlara yapılan haksızlar;Tüm Linkler ;
http://yakintarihimiz.org/milli-mucadele-donemi-pasalarinin-son-yillari-ve-onlara-yapilan-haksizlartum-linkler.html

Atatürk bir diktatördü-Tüm Linkler ;
http://yakintarihimiz.org/ataturk-bir-diktatordu-tum-linkler.html

İngiliz Valisi M.kemal ;M.kemal Anadolu’dan sorumlu (yahudi) mason (merkezli)bir askerdi .
Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;
http://yakintarihimiz.org/ingiliz-valisi-m-kemal.html

Mustafa Kemal Türk (ve müslüman) Degil ki Atatürk Olsun-Tüm Linkler ;
Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;http://yakintarihimiz.org/mustafa-kemal-turk-ve-musluman-degil-ki-ataturk-olsun-tum-linkler.html

Mustafa kemal bir kahraman mıydı-Tüm Linkler ;http://yakintarihimiz.org/mustafa-kemal-bir-kahraman-miydi-tum-linkler.html

Atatürk inkılâplarının ne derece millî olduğunu sorgulamak istiyoruz-Tüm Linkler ;
Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;
http://yakintarihimiz.org/ataturk-inkilaplari-ne-kadar-milli-idi-tum-linkler.html

Kemalizm ve Atatürkçülük İlerlemeye Manidir-Tüm Linkler;
http://yakintarihimiz.org/kemalizm-ve-ataturkculuk-ilerlemeye-manidir-tum-linkler.html

Osmanlı Devleti’nde Eğitim, Bilim ve Sanayi-Tüm Linkler;
http://yakintarihimiz.org/osmanli-devletinde-egitim-bilim-ve-sanayi-tum-linkler.html

M.kemal’e ait olmayan sözler-Tüm Linkler ;
http://yakintarihimiz.org/m-kemale-ait-olmayan-sozler-tum-linkler.html

Google Aramaları

  • sinan meydan kimdir
  • sinan meydan siyasi gorusu
  • sinan meydan cumhuriyet tarihi yalanları
  • Sinan meydan
  • Yobaz sinan meydan
  • sinan meydan yalanları
  • sinan meydan kazim karabekir
  • tarihçi sinan meydan kimdir
  • necip fazıl kısakürek sinan meydan
  • sinan meydan cumhuriyet tarihi yalanları özeti

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*