Son Haberler
Anasayfa » Genel » Kemalistler Cumhuriyetin Arapça bir kelime olduğunu . bilmezler..

Kemalistler Cumhuriyetin Arapça bir kelime olduğunu . bilmezler..

Hani (kemalist) gençleri eleştiriyorum da emekli olmuş (kemalist) yargıçları, STK ve kanaat önderleri, bilim adamları ya da siyaset adamları bu işi ne kadar biliyor ki? Hani İslâm üzerine bu kadar ahkâm kesen kaç yazar, bilim adamı acaba bir defa olsun Kur”an-ı Kerim`i okumuştur..Keşke okusalar. Keşke düşünseler.. Keşke bu kadar kolay oyuna gelmeseler..Selam ve dua ile…(Araştırmacı,tarihçi ve, gazeteci Abdurrahman Dili pak )

Kemalistler “Millet”in Arapça bir kelime olduğunu ve “Millet”in din anlamında kullanıldığını bilmezler. Cumhuriyetin Arapça bir kelime olduğunu da. Bunun Res-publicas’ın tam karşılığı olmadığını ve İmamı Biruni tarafından “çoğunluğu” ifade eden bir kavramdan yola çıkarak üretildiğini de bilmezler.. Hatta bu çocuklara sorun “Demokrasi” ile “Cumhuriyet” arasındaki farkı da bilmezler.. Bakmayın Kemalizmi bu kadar savunuyor gözüktüklerine, “6 ok”u say deseniz sayamaz çoğu..,

(Araştırmacı,tarihçi ve, gazeteci Abdurrahman Dili pak )

İslâm`ın şartı değil mi kulluk, “Abduhu ve resûluhu” derken, Peygamber`in bile kulluğuna gönderme yapmıyor muyuz?.. Yargıtay başsavcısının adının anlamı ne? Kulluktan yurttaşlığa çıkartmışlar, ama (laik,kemalist) rejime kulluk yapmamızı istiyorlar..Kemalistleri bırakın Amentü`yü, Kelime-i Tevhid`i bile bilmiyorlar. Bunlar Kurtuluş Savaşı`ndaki bayrağın, bugün irtica sembolü dedikleri (şeriatın’) Kelime-i Tevhid bayrağı olduğunu bile bilmezler. İlk Meclis nasıl açıldı bilmezler.. İlk Meclis`in kapısında hangi bayraklar asılı idi bilmezler.. Türkiye`nin % 80`i nerede, bunlar nerede, okul amfisinde çoğunluğu ele geçirmekle, Türkiye`nin tek başlarına sahibi olduklarını sanacak kadar da saftırlar.. Ya da mitink meydanlarında, derin güçlerin himmetileri ile bindirilmiş kıtaların, yedekler dahil manşetlik kalabalıkları tek tesellileridir….(Araştırmacı,tarihçi ve, gazeteci Abdurrahman Dili pak )

Farkında mısınız, bunların (kemalistlerin) darbecilere ve çetelere söyleyecek bir sözü yoktur.. Hiç özel harften, kontrgerilladan, çetelerden söz ettiklerini duydunuz mu? Sivas ve Baş bağlar`ı birlikte anmazlar nedense; oysa ikisi de tek bir olay, tetikçiler farklı olsa da, örgütleyen aynı merkez.. Aslında iki davanın birleştirilmesi gerekirdi. Ama bunu tek başına ele alıp, karşı tarafı suçlamaya kalkanlar, aslında bu cinayet örgütü ile eylem birliği içinde hareket etmektedirler.. Yoksa ne Başbağlar`dan dolayı sokaktaki Alevi yurttaşı, ne Sivas`tan dolayı Sünnileri suçlamak mümkün değildir. Mumcu`nun, Hablemitoğlu`nun, Aksoy`un ve Üçok`un ardından gözyaşı dökenlerin hali, timsahın gözyaşlarına benziyor..(Araştırmacı,tarihçi ve, gazeteci Abdurrahman Dili pak )

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*