Son Haberler
Anasayfa » Kemalizm ve Atatürkçülük İlerlemeye Manidir; » Kemalistler Dine ilişkin herşeyden nefret ederler.”Cami görünce nevri dönen (din karşıtı) Kemalist, sonra da ‘niçin seçimleri kaybediyoruz’ yada (din düşmanı damgası yiyoruz ) diye sormaktan niçin utanmaz?”

Kemalistler Dine ilişkin herşeyden nefret ederler.”Cami görünce nevri dönen (din karşıtı) Kemalist, sonra da ‘niçin seçimleri kaybediyoruz’ yada (din düşmanı damgası yiyoruz ) diye sormaktan niçin utanmaz?”

Kemalistler Dine ilişkin herşeyden nefret ederler.”Cami görünce nevri dönen (din karşıtı) Kemalist, sonra da ‘niçin seçimleri kaybediyoruz’ yada (din düşmanı damgası yiyoruz )  diye sormaktan niçin utanmaz?”

Dine ilişkin herşeyden nefret ederler.

Geçen gün Atina’nın sayfiyesi Glyfada’da bizim hanımla alışveriş ediyoruz, marketin kasasında bayağı kuyruk da var, bir papaz geldi, bir şeyler almış, elinde sepeti… Kasiyer kız herkesi bir yana itti, papazı en arkadan en öne geçirdi, önce onun işini gördü, parasını alıp fişini verdi, kimse de ağzını açmadı.

Bizde bu saygıyı imama göster de yiyeceğin küfürleri gör…

Pardon, Batı’da papazın papaz giysileriyle dolaşması serbest ama Batılı Türkiye’de imamın cami ve cenaze dışında imam giysileriyle dolaşması yasaktı galiba…

Bu ülkede kime sorarsanız sorun, size “tarihte ilk kurtuluş savaşı veren halkın Türk halkı olduğunu” söyleyecektir.

Engin Ardıç/Sabah Bu ülkede kime sorarsanız sorun, size “tarihte ilk kurtuluş savaşı veren halkın Türk halkı olduğunu” söyleyecektir.

Çok fena ezber bozarım ha!

Bu ülkede kime sorarsanız sorun, size “tarihte ilk kurtuluş savaşı veren halkın Türk halkı olduğunu” söyleyecektir.

Çünkü kendisine öyle öğretilmiştir.

Öyle olmadığını öğrenince şaşırır, bozulur ve karşı çıkar.

Öyle olması “gerekmektedir”, başka türlüsü kanına dokunur.

Çünkü bu ülkede birçok kişi bilmemekte, bilmediğini de bilmemekte, öğrenmeyi de reddetmekte, öğretmeye çalışana da kızmaktadır.

Bildiğimizi sandıklarımızın mutlaka “mutlak doğrular” olmaları gerekmektedir… Dünyanın merkezi biz olduğumuz için, tarihten önce de var, tarihten sonra da var olduğumuz için, biz olmasak tarihe yazılacak ne var olduğu için… Öte yandan mazlumluğu da pek sevdiğimiz için…

Öyle ya, büyüklük kompleksiyle aşağılık kompleksi bir paranın iki yüzü değil midir?
Kurtuluş savaşı verilecekse, onu da biz veririz!

Böylece, bizim başkasına karşı yaptığımız operasyon bir kurtuluş savaşıdır ama, başkasının bize karşı giriştiği eylem yalnızca bir “isyan” olarak kalır

Çünkü Emin Oktay Beyefendi Hazretleri lise tarih kitabına öyle yazmıştır: Mora isyanı, Sırp isyanı, Bulgar isyanı, Arnavut isyanı…

Bunlar Osmanlı’ya karşı ayaklanan “nankör” adamlardır… (Hani bizim Osmanlı’yla ne ilgimiz vardı yahu?) Oysa biz, dünya savaşı yenilgisinin sonuçlarına katlanmak istemeyen kahraman kişileriz.

Yunan bize karşı koyunca “isyan”, biz Yunan’a karşı koyunca İstiklal Harbi.
Bizim İstanbul’u almamız, Viyana’ya saldırmamız en doğal hakkımız…
Herifçioğlu İzmir’e sulanınca kahpe.

Bizim Arap’ı sefil bırakmamız talihsiz bir kaçınılmazlık… Arap bize başkaldırınca hain…
İmparatorluk çözülünce diğer halklardan bürokratların kendi bölgelerini seçmeleri, kendi ülkelerine hizmet vermeleri de namussuzluk…

Kürt, kazığı yiyip susacak. Ezilecek, ağzını açmayacak. Konuşmaya kalkarsa, kansız, şerefsiz.
Herkes devlet kuracak, Ermeni kurmak istemeyecek mesela…

Bizim ampul kafalılar da hadlerini bilecekler, ayaklar baş olmaya kalkmayacaklar, yerli yerlerinde oturacaklar, oylarını da bürokrat partisine verecekler, kendileri bürokrat olmadıkları halde. Kendi partileri olmayacak.
Dağdaki çoban, “ben insan değilim, benim oyumu saymayın ağabey” diyecek. Ya da “benimki bir sayılıyorsa manken ablamın oyu iki olsun” diyecek, imana gelecek.

Müslüman kadın, inançlarına aykırı da olsa, zorla başını açacak.

Katolik rahibesi ortalıkta rahibe kıyafetiyle, Ortodoks papazı ortalıkta cüppesiyle dolaşacak ama imam cüppesini ancak cami sınırları içinde giyebilecek, avludan çıkarması yasak.

Bu ezberler bozulduğu için sancı çekiyor Türkiye…

Geçer canım, sancı geçer, son araştırmalara göre oy oranı yüzde 42 çıkmış ama hele şu iktidar gitsin de zayıf bir üçlü koalisyon kurulsun!

Öyle olacakmış ya…
Memleket ne güzel kurtulur, geldiğimiz çukura geri döneriz. İçimiz rahatlar. Çünkü gerçekler bize iki numara büyük geliyor!
Yirmi birinci yüzyıl da büyük geliyor, Avrupa Birliği de.
Engin Ardıç, SABAH (24.06.2012)

Yazının tamamını okumak isterseniz tıklayın; http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/ardic/2012/06/24/hazreti-

Google Aramaları

  • dinsiz kemalistler
  • kemalistler ve din

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*