Son Haberler
Anasayfa » Kemalizm ve Atatürkçülük İlerlemeye Manidir; » Kemalistlerin ortak özellikleri İslam karşıtlığı ve Osmanlı düşmanlığı ;

Kemalistlerin ortak özellikleri İslam karşıtlığı ve Osmanlı düşmanlığı ;

10641088_789436771112889_3241591858453250339_naaaaaaaaaaaa

10354740_802678333122066_28113588146791279_n (1)

Cumhuriyet döneminde şiddetlenerek devam eden, dar bir aydın çevresinin manevi buhranı, Allah inancının ve diğer iman esaslarının yıkılması noktasına varmıştır. Günümüzde, solun ulusalcılık ve Kemalistlikle özdeşleşmesine şaşmamak gerekiyor, ortak özellikleri olan pagan zihniyete mensup oldukları için. İslam karşıtlığı ve Osmanlı düşmanlığı da Dr. Abdullah Cevdet (ateist) psikolojisine düşmüş olmalarından olsa gerek.

“Gerçek aydın ,entelektüel bütün ilimlerin ve felsefe sistemlerinin esasları, tarihi evreleri ve son verileri hakkında bilgi sahibi olan ve bu bilgiyi şahsî meyil ve ihtiraslarının tesirinden kurtarıp objektif fikir haline getiren insandır.”

“Bizde mücerret insanı tanrılaştıran kozmopolitler, Atatürk’ü tanrılaştıran devrimbazlar, mütercimler (yazılı ürün ,makale,kitap,) görülmüştür.” “Bir insan, ne kadar büyük, hayranlığımıza ne kadar layık, ve ne kadar kamil olursa olsun kusuruz değildir. Tanrılaştırılamaz.” “Tenkid kabiliyet ve hürriyetinden mahrum doğu milletlerinde ve Türkiye’de bir insana kayıtsız şartsız hayran olup onu tanrılaştırmak, tahlil ve tenkid kabiliyetinin yoksulluğundan doğan geri düşüncenin şaşmaz belirtisidir.” Hele Tanrılaştırmayı hiç affetmeyen batı medeniyeti ve “Allah’tan başka Allah yoktur” diyen İslamiyet adına bir adamı Tanrılaştırmak ve onu kutsal tanımak, sağcı ve solcu, bütün akidelere aykırı bir geri düşünce alametidir.“Önüne gelene tapma huyuna kadar soysuzlaşan bu zihniyet bir Osmanlı şairine şu beyti söyletmiştir: ‘Ne dalkavuk köpekleriz / Kimi görsek etekleriz!”

Peyami Safa Türk ve şâir, yazar ve düşünür.-İnsanları Tanrılaştırma Zihniyeti

Cumhuriyet döneminde görülen kültürel kırılma;

Türkiye’de Tanzimat dönemiyle başlayan modernleşme, milletimizin maneviyatını fena halde tahrip etmiştir. Toplum Batılılaştıkça özellikle aydın kesiminin inancı aşınmış, gittikçe İslam’dan uzaklaşmalarına yol açmıştır. Osmanlı’da başlayan ve Cumhuriyet döneminde şiddetlenerek devam eden, dar bir aydın çevresinin manevi buhranı, Allah inancının ve diğer iman esaslarının yıkılması noktasına varmıştır. Günümüzde, solun ulusalcılık ve Kemalistlikle özdeşleşmesine şaşmamak gerekiyor, ortak özellikleri olan pagan zihniyete mensup oldukları için. İslam karşıtlığı ve Osmanlı düşmanlığı da Dr. Abdullah Cevdet (ateist) psikolojisine düşmüş olmalarından olsa gerek.

Peyami Safa Türk ve şâir, yazar ve düşünür. “Din / İnkılap / İrtica”

Bir milleti yok etmek isterseniz askeri istilaya lüzum yoktur; Tarihini unutturmak, Dilini (harf inkilabı) bozmak,

Dininden soğutmak ve dolayısıyla manevî değerlerini, ahlâkını yozlaştırmak kâfidir.” !!!

“Yeryüzünde bir tek memleket gösterilemez ki, orada gençler kazara milli kütüphanelerine girerlerse, bir tek eser okuyamadan gitsinler. Böyle bir katliam (harf inkilabı) hiçbir memlekette ve hiçbir memleketin tarihinde yoktur.

Peyami Safa Türk ve şâir, yazar ve düşünür. “Arap Harfleri”, Türk Düşüncesi, Objektif 4

Osmanlıca’yı liselerimizde de ögretmenlerimizi istiyoruz.

Arap, yani eski Türk (osmanlıca) harfleri yerine Latin harfleri kabul edileli otuz bir yıl oldu… O zamanın yer yer ifade edilen endişeleri (nden en büyüğü) de şuydu: Milli kütüphanelerimizdeki yüz binlerle eser ne olacak? Yarınki nesiller kendi edebiyatlarını, tarihlerini, dil ve lugatlerini, felsefe din ve hukuk eserlerini okumak imkanından mahrum kalınca, onlara milli kültür nasıl verilecek?… Yeryüzünde bir tek memleket gösterilemez ki, orada gençler kazara milli kütüphanelerine girerlerse bir tek eser okuyamadan çıkıp gitsinler. Böyle bir katliam hiçbir memlekette ve hiçbir memleketin tarihinde yoktur…

Hele Latin harfleri tamamiyle yerleştikten sonra liselerimizde Arap harfleri okutulmasında hiçbir kanuni mahzur yoktu. Bugün de yoktur…Almanya’da Latin harfleri ile birlikte Alman Gotik harfleri de öğretilir ve bunu bir gericilik (hareketi) saymak hiçbir Alman’ın veya başka bir medeni millet mensubunun hatırından geçmez.

Bizdeki inkilap yobazlığın eşine cihanda rastlanmaz. Bu (b)ilimsiz, çarpık, saçma inkilap ve geri anlayışına genç nesiller kurban olup gidiyor. Devirmbazlar mugalata (mantık yanıltmaca-aldatma) yapmasınlar. Latin harflerini atıp arap harflerini getirmek istemiyoruz. Üniversitelerimizde okutulan arap harflerini ve Osmanlıca’yı liselerimizde de ögretmenlerimizi istiyoruz. buna Türk kanunları engel değildir. Akıl kanunları da bunu emrediyor. Kaynak; (Türk Düşüncesi, Ağustos 1959, Sayı: 59-8)

Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;

Kemalizm ve Atatürkçülük İlerlemeye Manidir-Tüm Linkler;
http://yakintarihimiz.org/kemalizm-ve-ataturkculuk-ilerlemeye-manidir-tum-linkler.html

Google Aramaları

  • Osmanlıca kemalizm
  • osmanli dusmanligi
  • osmanlı düşmanlığı kimdir
  • cumhuriyet döneminde islam düşmanlığı
  • ingilizlerin türk düşmanlığı
  • kemalistlerin osma
  • kemalistlerin osm
  • yaban mersini
  • iliklerine Osmanlı düşmanligi islenmisle
  • cumhuriyetin osmanlı düşmanlığı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*