Son Haberler
Anasayfa » Kemalizm ve Atatürkçülük İlerlemeye Manidir; » Kemalizm, ibadetler dışındaki bütün ayet (kuran-kerim) hükümlerini kaldırmıştır.

Kemalizm, ibadetler dışındaki bütün ayet (kuran-kerim) hükümlerini kaldırmıştır.

 

1908487_813219965401236_3412485355749178809_n

Atatürk’ün yakın dostu, ünlü ”Çankaya” kitabı yazarı;

İslamda bütün meseleler iki büyük bölüme ayrılmıştır:Birinci bölüm, ahireti ilgilendirir ki ibadetlerdir: Oruç, namaz, hac, zekat! İkinci bölüm, dünyayı ilgilendirir ki bunlar da nikah ve aileye ait hükümlerle muamelat denen mal, borç, dava ilişkileri ve ukubat denen (şeriat) ceza hükümleridir. Kemalizm, ibadetler dışındaki bütün ayet (kuran-kerim) hükümlerini kaldırmıştır.

Kaynak; Falih Rıfkı, Atay,1961, Çankaya: Atatürk’ün Doğumundan Ölümüne Kadar

Laik Türk yargıcı Allah’ın indirdiğiyle değil, aslı Italya’dan alınan ve bir çok bakımdan Kur’an’a aykırı olan Türk Ceza Kanunu’yla, gene aslı Isviçre’den alınmış olan Medeni Kanun’la hüküm veriyor.Sonuç çıkarmayı gerekli görmeden bilinenleri tekrarlıyorum:Laik Türk yargıcı, Allah’ın indirdiğiyle hükmetmiyor! Halbuki Mealen ;Din hususunda apaçık bir Şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy, bilmeyenlerin hevâ ve heveslerine (duygu,düşünce) uyma. (Casiye -18) İnsanlardan korkmayın, benden korkun. Ayetlerimi az bir bedel karşılığında satmayın. Kim Allah’ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.(Maide44.)

Kaynak; Avukat -Faik Muzaffer Amaç,Laiklik Sanık Sandalyesinde.

Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;

Laiklik ve Din-Tüm Linkler ;http://yakintarihimiz.org/laiklik-ve-din-tum-linkler.html

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*