Son Haberler
Anasayfa » Kemalizm ve Atatürkçülük İlerlemeye Manidir; » M. kemal’dan sonra yerle bir olan Almanya ve Japonya şimdi Dünya devi olmuşlar. Siz (kemalizm, ve atatürçüler) yetmiş yıldır ne yapıyorsunuz?nerde o bilim, fen edebiyatınızdan kalanlar.

M. kemal’dan sonra yerle bir olan Almanya ve Japonya şimdi Dünya devi olmuşlar. Siz (kemalizm, ve atatürçüler) yetmiş yıldır ne yapıyorsunuz?nerde o bilim, fen edebiyatınızdan kalanlar.

Yıllardır m. kamal’ın fen ve bilim konusundaki çok hassas olduğunu anlatır durur,
ilericilik konusunda onu tek görür, onu sevmeyenler kim olursa olsun gericilikle suçluyorsunuz.
hatta hazreti ali. r.a ya ait olan “Hayatta En Hakiki Mürşit ilimdir” sözünü bile, onu yüceltmek için atanıza yamadınız.

Bugün geldiğimiz deprem ve terör ortamında mevcut sistemi özellikle de eğitim sistemini ciddi ciddi sorgulamamız gerekiyor!
Osmanlı binaları dimdik ayaktayken Cumhuriyet binaları niçin yerlerde sürünüyor. Binalarımız niçin mezar gibi? Depremde tuz buz olmuş binaların mimar, mühendis, tekniker, teknisyen ve müteahhitlerinin diplomalarını cumhuriyet okulları vermedi mi? Bu diplomalı cahilleri kim yetiştirdi? Osmanlı mı ?

Mevcut eğitim sisteminin yetiştirdiği gençler ‘liseli ve üniversiteliler’ niçin yetmiş yıldır birbirlerini öldürüyorlar? Savaş olmadığı halde Kurtuluş Savaşı’nın on katı can niye verildi? Kürt gençleri niçin ellerine silah alıp dağa çıkıyorlar? Niçin bellerine bomba bağlayıp masum anneleri ve yavruları parçalıyorlar? Bunlar hangi okullarda okudular? Bunlar andımızı okumadılar mı? “Ne mutlu türküm diyene!” Demediler mi? Bu gençler niçin mutsuz? Niçin umutsuz? Ne yaptınız bu çocuklara?

m. kamal’e “Büyük Başbuğ, İlk başbuğ” diyen Türkçü gençler, Kemalizm adına ortaya çıkıp Maraş ve Çorum’u Alevilere dar etmediler mi? Her yere bütün kurumlara hâkim olan Kemalistler bu katliamlara nasıl müsaade etti? Niçin seyretti?

İyi matematik, iyi fen öğretmekle iyi mühendisler, iyi doktorlar, iyi öğretmenler yetiştireceğinizi mi zannediyorsunuz? Bu çıkarcılar ordusuyla bu ülkenin ne hale gelebileceğini hiç mi düşünmüyorsunuz? Sizin “İyi insan” yetiştirmek gibi bir derdiniz yok mu? Müslümanlığı da kimseye bırakmıyorsunuz! Siz nasıl Müslümansınız?

Niçin yapılan eleştirilere kulak tıkıyorsunuz? Eleştirileri niçin hakaret olarak algılıyorsunuz? Size yapılan eleştirileri niçin m.kamal’e mâl etmeye çalışıyorsunuz? Niçin onu kalkan olarak kullanıyorsunuz? Hiç mi utanmıyorsunuz? Hiç mi sıkılmıyorsunuz? Hiç mi aklınız, vicdanınız ve merhametiniz yok sizin!

m. kamal’dan sonra yerle bir olan Almanya ve Japonya şimdi Dünya devi olmuşlar. Siz yetmiş yıldır ne yapıyorsunuz?
nerde o bilim, fen edebiyatınızdan kalanlar.
acaba ilericiliği etek boyunda aradığınız için mi bu kadar geriledik?
30 yıl önce çıkan teknolojik âletler neden daha şimdi ülkemize geliyor.
EN BASİT ÖRNEKLERİ: 1889 YILINDA ABDÜLHAMİT HAN BİLE EZAN OKUYAN ROBOT YAPTIRDI, NEDEN SİZ GELİŞTİRMEDİNİZ? GÖRÜNTÜLÜ TELEFON YAKLAŞIK 30 YILDIR DÜNYACA KULLANILIYOR, AMA TÜRKİYEYE, DAHA 3-5 YIL ÖNCE GERİCİ DEDİĞİNİZ İNSANLARIN DÖNEMİNDE GELDİ.
ABDÜLHAMİT DÖNEMİNDE BİLE ELEKTRİKLİ ARABALAR VARKEN, NEDEN İLERİCİ ÇAĞDAŞLARINIZ ÖRTÜYLE, SAKALLA UĞRAŞIRKEN,
O GERİCİLERİN(!) DÖNEMİNDE TÜRKİYEYE GELİYOR.

BUNA DAHA YÜZLERCE ÖRNEK VERİLEBİLİR.

(topal çekirge)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*