Son Haberler
Anasayfa » Genel » Masonluğun ilkeleri Halk partisinin ilkelerine tam tamına uyuyor

Masonluğun ilkeleri Halk partisinin ilkelerine tam tamına uyuyor

Masonluğun ilkeleri Halk partisinin ilkelerine tam tamına uyuyor

Atatürkün doktoru ve mason büyük üstad olan Dr. Mim kemal Öke (Prof. Dr.Mim Kemal Öke-nin dedesi) Atatürkle ilgili tartışmasında:”Masonluğun ilkeleri Halk partisinin ilkelerine tam tamına uyuyor” demektedir..
Ayrıca 1997 yılında Fransa Mason Yüksek kurulu, Türkiye mason üstad’ına bakın ne diyor mektubunda:
“Refah Parti’sinin tutumu kâfi derecede açık olduğundan,fransa yüce konseyi ılımlı bir hükümetin teşkil edilmesinin elzem olduğuna hükmetmektedir. Buna binaen fransa yüce konseyi ‘Kardeşçe’ şunları tavsiye eder:
1-Türk basınındaki ve ilgili kuruluşlardaki biraderleri örgütleyin ve Refah Partisini iktidarı bırakmaya mecbur etmek için gerekli diğer bütün tedbirleri alınız.
2-RP’nin itibarının tamamen yok olması ve seçmenlerinin ümidini kaybetmesi ile neticelenen siyasi bir konjoktür oluşturun.
3-Her çeşit belgeyi,tutanağı,sirküleri ve riskli mektupları büyük sekreterlikten uzak tutun.
4-Locaların toplantılarını belli bir zamana kadar,alışılmış merkezlerde gerçekleştirmekten kaçının.
5-Size ikinci bir talimat ulaştırılıncaya kadar müracaat edenler konusunda son derece dikkatli işlemler yapın;aynı yanlışlıklara düşmeyin.
6-Mason olmayanların ve mason cemiyetinden çıkarılmış eski masonların tapınaklara girişine kesin bir şekilde mani olun.
7-Masonluğa ihanet etme suçunu işlemiş masonlara karşı tahkikatlara devam edin. Dönekleri,İskoç Riti’nin prensiplerine,adetlerine ve geleneklerine uygun bir şekilde cezalandırın.
8-Masonluk aleyhindeki radyo,gazete,televizyon,kitap,dergi gibi yayınları izleyip bunlara mani olun. Refah Partisine mensup islâmcı basını ekonomik,siyasi ve adli baskı yoluyla görevini yapamaz hale getirin.
9-Bağımsız büyük komitemiz’e bu skandala yol açan belirsizlikle ilgili ayrıntılı bir tutanak fezlekesi hazırlamakla görevlendirin ve neticeleri fransa yüce konseyine bildirin.
14-Şubat-1997
Fransız yüksek konseyi
Paul Veysett

Bu mektuptan sonra bakın Türkiyede neler yaşandı..
Devam eden sürede; Yarım asırdan fazla devam eden İmam-Hatiplerin orta dönemleri kapanarak,lise dönemine olan rağbet azaldı,dindar olduğu halde oralarda okutanlar çocuklarını başka okullara kaydettirdiler. Kur’an kursları kapandı. Yaş tahdidi ile orta okulu bitirdikten sonra Kur’an kursuna gidilmesine müsaade edildi. Mevcut öğrenciler eridi. İlahiyatların önleri tıkandı,inançlı insanlar takibe alındı. Yıllardır sekiz yıllık eğitim planda olup uygulanmaya konulmadığı halde İmam-Hatiplere olan hınçla diğer meslek liseleri de kapanmadan,ilgisizlikten paylarını aldılar.Başörtüsüsüne dair şiddetli bir karşı duruş sergilendi..

Acaba Fransa’nın “Türkiye basınındaki kardeşler” diyerek kimi kastetmiş olabilir …Bakıyoruz geçtiğimiz yıllarda Kanal D genel müdür yardımcısı Yalçın Erceber’in mason olduğunu Vakit gazetesi ifşa etmişti,Yalçın Erceber apartopar istifa ettirilerek,başka bir doğan yayın grubuna aktarıldı..(Kimbilir şu an nerde ,nerleri karıştırıyor)..
Genel müdür yardımcısı mason olsun da, genel müdürü olmasın mı yani? Kanal 7, masonların gizli kamera görüntülerini günlerce yayınlıyorda, bi tane büyük tv veya gazete bu haberi yer vermiyor.. Ne Sabah,ne Hürriyet,Ne milliyet,Ne kanal D,ne ATV, ne show..hiçbirisi bu konu hakkında haber yapmadı,,halbuki en adi bir meseleyi bile ballandıra ballandıra haber yapan bu medya grupları, dünya tarihinde ilk defa görüntülenen mason törenlerine ilgi duymaması ve haber yapmaması ,onlarında masonlara destek verdiğine delildir,yönetici kadrolarında masonların olduğuna delildir..Zaten Yalçın Erceber bunlardan biriydi..Bilinmeyenler kaçtane kimbilir…?
Haber sunucusu ve türban karşıtlığıyla ün yapan Ali kırca ,bir sohbetinde “gizli kameraya ” yakalanıyor ve diyor ki :”28 şubatta düğmeye ben bastım” ..
Masonlar bu ülkede gizlice ve sinsice çalışıyorlar..Kendilerini iyi niyetli,dürüst gibi göstermeye çalışıyorlar ama feraset sahibi müminler bu tuzaklara düşmüyorlar.
.

Google Aramaları

  • atatürkün cenaze namazı
  • chp ve masonluk
  • chpli mason
  • mim kemal öke mason
  • mim kemal öke yakın tarih
  • mim kemal öke kadir misiroglu
  • mim kemal öke atatürk sofrası
  • Masonluk ve chp
  • dr mim kemal öke atatürk
  • yalçın erceber ne demek

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*