Son Haberler
Anasayfa » Atatürk milliyetçi miydi? » Gayri (yahudi,hırıstyan,mason) Müslimler Ne Zaman Devlet (ordu’da siyaset’te eğitim’de bürokrasi’de basın’da iş dünyası’nda, sivil toplum örgütleri’nde.ekonomi’de) içine sızdı!

Gayri (yahudi,hırıstyan,mason) Müslimler Ne Zaman Devlet (ordu’da siyaset’te eğitim’de bürokrasi’de basın’da iş dünyası’nda, sivil toplum örgütleri’nde.ekonomi’de) içine sızdı!

Milli İktisat nasıl batırıldı;

Milli İktisat nasıl batırıldı;Milli iktisat liberalizme (kapitalizm) tepki olarak çıkmış ve sermayenin gayrimüslim (yahudi,ermeni,hrıstiyan vb) tüccarların elinden -ne şekilde olursa olsun- alınmasına , buna karşılık türk tüccarı , türk burjuvazisi yaratılmasına dayanır.sürecin kilit adamı küçük efendi namıyla tanınan kara kemal’dir.kendisi pek çok şirket ve kooperatif kurmuş,hamal ve esnaf cemiyetlerini örgütlemiştir.(Milli İktisat Politikası)

Ayrıca bakınız; Milli Mücadele’ye silah, cephane ve subay yapılanmasıyla önemli rol oynayan Kara Kemal idama mahkûm edilmiş, aranırken yakalandığı sırada (İstiklal Mahkemesinde maskara olmaktansa) saşakağına (intihar) sıkmıştır.http://yakintarihimiz.org/milli-mucadeleye-silah-cephane-ve-subay-yapilanmasiyla-onemli-rol-oynayan-kara-kemal.html
Gayri (yahudi, hırıstyan, mason) Müslimler Ne Zaman Devlet (ordu’da siyaset’te eğitim’de bürokrasi’de basın’da iş dünyası’nda, sivil toplum örgütleri’nde.ekonomi’de) içine sızdı!

Osmanlıda gayri müslimlerin devlet yönetimine katılması; 1856’da ilan edilen Islahat Fermanı ile eşitlik ilkesi bir adım daha ileri götürüldü. Gayrımüslimler bu tarihten sonra ilk kez devlet yönetiminin çeşitli kademelerinde görev aldılar. 1858’de ilk kez bir Hıristiyan vezir (paşa) rütbesine yükseltildi. 1867’den sonra bazı kabinelerde gayrımüslim bakanlar yer aldı. 1878’de Hariciye Nezareti (Dışişleri Bakanlığı) görevine atanan Aleksandr Karatodori Paşa bu göreve getirilen ilk gayrımüslim oldu. Osmanlı Ordusunda ise gayrımüslimler daha çok tıbbiye ve istihkâm gibi, muharip olmayan sınıflarda görevlendirildiler. Liva (tuğgeneral) rütbesine kadar yükseldiler. (rehber ansiklopedisi)

Mustafa Kemal Yahudi’dir.  Dolayısıyla M. Kemal de bundan payına düşeni almiş, yahudilerin ve dönmelerin idare anlayışını Türkiye Cumhuriyetine egemen kılmıştir.

İzmir İktisat Kongresi’nde yaşanan olay.;

Kongre Başkanı Kazım Karabekir’in… Açılış konuşmasını Mustafa Kemal’in yapmasına… “Yahu, 2 kere 2’yi toplayamayan adamın burada ne işi var” diye tepki göstermesi…Bu tepki niye, derseniz… Mustafa Kemal, bir poker oyuncusuydu. Ancak ekonomiden anlamazdı. Ticari girişimleri hep hüsranla sonuçlanmıştır. (1)

1929 ekonomik bunalımında dış borç bulamayıp yabancı yatırımcıları ülkeye çekemeyince mecburen “devletçi” olmuştuk. 1927’de Türkiye’de çalışan yabancı şirket sayısı kaçtı biliyor musunuz? Tam 113. Bu sayı, bunalımdan sonra 71’e inmişti (biz kovmadık, kendileri gitti).(2)

Atatürk Rejimi Referans Olamaz; Atatürk devrimleri siyasi ve kültüreldir.yani ekonomik ve bilimsel değildir.(1) Kemalistlerin asıl dramı ise, tüm alanlarda geri (cahil) kalmalarına rağmen, sırf “yaşam biçimleri”(giyim tarzları , seküler dünya görüşleri) nedeniyle kendilerini hala “ileri” sanmalarında yatıyor. Bu yersiz özgüven, onları daha da izole ediyor.bu yersiz özgüven onları daha da yobazlaştırıyor.(3)

Kaynak; 1;  Kemal tahir kurt kanunu-Emre Aköz -Sabah Gazetesi 2;Türkolog -Mustafa Armağan 02.09.2012 3;Kaynak; 1;Taha Akyol ,Türk Gazeteci ve yazar. 10.03.2013 2; ,Türk Gazeteci ve yazar. Yazar Mustafa Akyol.

Doğan çocuklarına TÜRK isim-soyisimleri verip KİMLİKLERİNE de DİNİ İSLAM yazdırarak KENDİLERİNİ GİZLEYEN YAHUDİ-ERMENİ kökenli Sabetayistler bu sayede TSK başta MEDYA,SİYASET,YARGI vs heryere SIZABİLMİŞLER VE Her Köşe Başını Tutmuşlardır.

Yahudilere neden güvenilmez?

Yüreğinde YAHUDİLİK inancını ve kimliğini taşımak şartıyla Musevîlerin Hıristiyan ülkelerinde HIRISTİYAN, Müslüman ülkelerinde MÜSLÜMAN gibi görünmeleride sakınca yoktur.”
Haham Moses Maimonides (musa ibn meymun 1135-1204)

Ayrıca Bakınız; Mustafa Kemal Türk (ve müslüman) Degil ki Atatürk Olsun-Tüm Linkler ;

Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;http://yakintarihimiz.org/mustafa-kemal-turk-ve-musluman-degil-ki-ataturk-olsun-tum-linkler.html

M. Kemal Diyor ki;  Dini ve namusu olanlar kazanamazlar,fakir kalmaya mahkumdurlar!  Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir.  Bunun için önce din ve namus anlayışını değiştirmeliyiz.  Partiyi bunu kabul edenlerle (DİKKAT) kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz!

Kaynak; 1; Uğur Mumcu “Kazım Karabekir Anlatıyor “ syf 84 – alternatif : Bkz. Kazım Karabekir – Paşaların Kavgası : Atatürk-Karabekir Yayına hazırlayan  İsmet Bozdağ Emre Yayınları aralık 1991 s 143 [“Kâzım Karabekir Anlatıyor” başlıklı yazı dizisi 10-29 Haziran 1990 günleri arasında Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanmıştır.]

Vakko şapka inkilabı dönemi şapka satarak zenginleşmiş firmadır. Vitalı Hakko giyim mağazalarını kuran yahudi asıllı iş adamıdır. Vitali vakko 1997 yılında yayınlanan 253 sayfalık Hayatım vakko’ isimli kitabında ; diyorki; Şapka devrimi ,kıyafet devrimi olmasaydı kuşkusuz bugun vakko olmazdı. (1)

Devletçilik: Devletçiliği anlayabilmemiz için Atatürk’ten bir alıntı yapmamız yeterli. Der ki: “Din ve namusu olanlar kazanamazlar. Fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Bunun için önce din ve namus anlayışını değiştirmeliyiz. Partiyi, bunları kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz.”(K.Karabekir, Paşaların Kavgası, Emre Yayınları)

Belli ki Atatür’ün kafasında bir burjuva sınıfı meydana getirmek,19.asır modeli bir kapitalist sistem kurmak var.Bu ise islami değerlerin egemen olduğu bir toplumda mümkün değil.Bu değerlerin yok edilmesi,mümkün olmaz ise zayıflatılması gerekirdi.

Atatürk çok açık konuşuyor, diyor ki: Dindar ve namusu inanlar kazanamazlar: Biz bu değerleri benimsemeyenleri partimize almalı ve çabuk zengin etmeliyiz. Nasıl olacak bu? Devletçilik ile. Yani devlet emme- basma tulumbası görevi yapacak, halktan toplayacak belli kişilerin kasasına dolduracak.

Nitekim öyle yapıldı, günümüzdeki zenginler kulübü meydana geldi. Şu İstanbul’da en zengin semtlerin belediye başkanlıklarını neden hep CHP kazanır, hiç düşündünüz mü?

Baksanıza yerli otomobil üretmek istemiyor, riskli diyorlar. İstemezler çünkü onlar hiç risk almadan, yorulmadan, devlet kesesinden kasalarını doldurmaya alışkınlar

Kaynak; 1;Hayatım vakko 2; Metin Köse – Aynadaki Kemalizm

T.C. kurulmadan önce itilaf devletleri ile anlaşma yapıldı. gizli antlaşmalar yapıldı. anlaşmada ; ülkenin yeraltı zenginliklerine ,100 yıl boyunca değerli yeraltı maden ve kaynaklarını kullanamayacağına ilişkin bir maddenin lozanda imzalandı. Petrol alımı ve kullanımı avrupa petrol şirketleri ile tüketilecek, araplardan direk alınmayacak (halen daha bu geçerlidir) İslami görünüm ve yaşam tarzı derhal terkedilecek, Gayri müslimler (yahudi ve ermeni kökenliler, hırıstyan , mason) devletin önemli (üst kadrolar) noktalarına görevlendirilecekler, köklü müslümanlar olanlar yönetime katiyen katılmayacak..

Kaynak; 1;Yakın tarih ansiklopedisi 3.cild (sahife ;62) 2;Tarihçe, s. 137 3;Büyük (orta) Doğu, sayı 29, , s. 277 4; İngiliz İstıhbaratı Hempher’in Hatıraları  -Kıdemli -Albay H. hilmi ışık

Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;

Bir gün Türkiye’de National Bank Of Turkey’in ve Türkish Petroleum Company’nin arşivi açığa çıkarılacak O gün kahraman olarak gördüğün birçok İttihat ve Terakki komutanın , Milli Mücadale’de efsaneleşen bazı isimlerin ne kadar hain olduklarını; hain yaftası vurulan bazı subay ve komutanların ise hangi amaçla karşı tarafa sızdırıldıklarını göreceksin. Bu bankanın karından hangi komutana ne kadar hisse verildiği ve bu isimlerin bir plan çerçevesinde Abdülhamid’i ve Devlet-i Aliye’yi (osmanlı devletini) yok ettiklerinde Türklüğünden utanacaksın.http://yakintarihimiz.org/selman-kayabas-operasyon-kitabinin-ozeti.html

Chester projesi (yeraltı kaynaklarımızı Amerika’ya teslim eden sözleşme) Amerikan şirketine verilmiştir. Mustafa Kemal imzası vardır! Hatta Atatürk’ün emperyalizm diye bir problemi yoktur, Atatürk’ün antiemperyalist olduğu görüşü 1960’larda solcular tarafından icat (uyduruldu) edildi.http://yakintarihimiz.org/ataturk-amerikancidir1925-yilinda-birlesmis-milletler-turkiye-musul-uzerindeki-hukuki-haklarindan-vazgecmedikce-musulun-bir-baska-devlete-verilmesi-imkansizdir-demesine-rag.html

Atatürkçülük sayılan bu inkılapların anlamı ne idi? Şimdi İnkılap anlamında kültür için neler yapılmış, eleştirelim.Oysa M.Kemal yaptığı inkılaplarla belirli bir burjuvazi sınıfını besledi. Bu burjuvazi sınıfı Türk değildi. Gerçekten bir Türk burjuva sınıfı var edilseydi, bugün bu sınıf çok güçlü olurdu ve emperyalistlerin altında ezilmezdi.http://yakintarihimiz.org/ataturkculuk-sayilan-bu-inkilaplarin-anlami-ne-idi-simdi-inkilap-anlaminda-kultur-icin-neler-yapilmis-elestirelim-oysa-m-kemal-yaptigi-inkilaplarla-belirli-bir-burjuvazi-sinifini-besledi-bu-burjuv.html

Google Aramaları

  • k ataturk osmanliya nasil sizdi
  • hıristyan
  • masonların giyim tarzı
  • Sebatayistler osmanlı ordusuna nasıl sızdılar
  • siyasette yakın tarihimiz
  • sultan ünlü iktisat

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*