Son Haberler
Anasayfa » Mustafa Kemal ve Din » MUSTAFA KEMAL MASONLARIN YÖRÜNGESİNE NASIL GİRDİ!

MUSTAFA KEMAL MASONLARIN YÖRÜNGESİNE NASIL GİRDİ!

MUSTAFA KEMAL MASONLARIN YÖRÜNGESİNE NASIL GİRDİ!

-Atatürk’e Mu kıtsı hakkında bilgi ve raporlar sunan Tahsin bey, Uygurların Mu kıtasından Ortaasya’ya gelen Türklerin ataları olduklarını

-Dünyaya medeniyetin Ortaasya’dan Uygurlardan dağıldığı görüşleri açıklandı.

-Bu görüşleri savunmak üzere Türk Tarih ve Dil Kurumu kuruldu.

– Churchwood bir mason idi. V çalışmalarının kaynağı masonik esoterizme (sırlara) ve sembollere dayanıyordu.

-Atatürk masonların yörüngesine girdi.  yanıltıldı!

Atatürk” ömrü hayatının son yıllarında hayali bir düşüncenin peşinde idi.

Kendisine sunulan görüşler çerçevesinde bütün dünya dillerinin Türkçe’den doğduğu, ilk uygarlığın Ortaasya’da geliştiği ve yayıldığı..Medeniyet kuran beyaz ırkın temsilcisi “Ari” lerin ilk vatanının Ortaasya olduğu…. Mısır, Sümer, Roma, Yunan medeniyetlerinin temellerini Ortaasya’dan göç eden Türkler tarafından atıldığı… Amerikan yerlilerinin Türk asıllı olduğu görüşleri bunlardan bazılarıdır. Kısaca ismine Güneş dil ve tarih teorisi denilen bu görüşlerin kanıtlanması için Türk Tarih ve Dil kurumları kuruldu.

Ve bu yılarda (1930’lar) İngiliz asılı albay ve gezgin James Churchwood’un kayıp mu kıtası görüşleri Mustafa Kemal’e iletildi. Tahsin Bey, 1935 yılında Meksika Büyükelçisi ve araştırmacı olarak görevlendirildi. Ve aynı kişiye Atatürk “Mayatepek” soy adını verdi.

Tahsin Bey, Mu kutası hakkındaki bilgileri, Churcwood’un proje ürünü olan kitapları Türkiyeye gönderdi. Atatürk adı geçen projeleri Türkçeye çevirtti.

Churcwood, 70 bin sene önce Pasifik Okyanusu içinde “Ra-Mu” adında bir kıta ve uygarlığın geliştiğini ileri sürüyordu. Bahsi geçen kıta 14 bin sene önce battı. Ve Doğu Asya sahillerine gelen Ra-Mu kıtasının Uygur halkı Tibet dağlarının eteklerinde Uygur Medeniyetini kurdular. Ve Uygurlar (Türkler) dünyaya dağılarak medeniyetlerin gelişmesine öncülük ettiler.

Bu hayali düşünceler Atatürk’ü derinden etkiledi. Ve o dönem 1930’lu yıllarda basılan tarih kitaplarında Sümer, Mısır, Çinliler, Romalılar, Sümerler, Hintliler, Yunanlıların Türk asıllı oldukları görüşlerine yer verildi.

Aslında İngiliz asıllı Churchwood, görüşlerini Tevrat’a ve masonluk düşüncesinden kaynaklanan gizemli sembollere dayandırıyordu. Özetle o bir mason idi. O’nun düşüncelerini kabul ve uygulayan Atatürk de masonların yörüngesine girdi. “Yanıldı ve yanıltıldı”!…

TARİHÇİ -CEZMİ YURSEVER

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*