Son Haberler
Anasayfa » Genel » Mustafa Kemal Paşa kadar zalim ve haris bir asker görülmemiştir.

Mustafa Kemal Paşa kadar zalim ve haris bir asker görülmemiştir.

Mustafa Kemal Paşa kadar zalim ve haris bir asker görülmemiştir. ,laiklik namı altında din düşmanlığına ve diktatörlüğe yürüdü.İsmi Cumhuriyetti ama, yönetim tam şekli ile diktatördü.Tam diktatörlüktü.

Bu adamlar (ismet inönü ve m.kemal) iktidarı ele geçirmişler ve diledikleri gibi herşeyi yapma sevdasında olan insanlardı.Ne yapacaklarını da doğru dürüst bilmiyorlardı.Kimisi kominist olalım peşindeydi, kimisi bilmem ne? Sonunda tabii bu güçlü grup ,laiklik namı altında din düşmanlığına ve diktatörlüğe yürüdü.İsmi Cumhuriyetti ama, yönetim tam şekli ile diktatördü.Tam diktatörlüktü. Cafer Tayyar Eğilmez

Dipnot; Türk asker ,general. ve siyaset adamı ,Cafer Tayyar Eğilmez ,Kuva-yi Milliye yöneticisi ,İstiklal madalyası sahibi.

Kaynak; 1; Abdurrahman Dilipak – İnönü Dönemi s.Sayfa: 153 2; Hıfzı Topuz – Bana Atatürkü Anlattılar.-Bir Osmanlı Askerinin yazdığı Gizli tutulan mektuplardan.

Daha fazla bilgi için şu linklere bakabilirsiniz;

Cafer Tayyar Paşanın ifadesiyle ;Kör olası İngilizler, başımıza Mustafa Kemal Paşa’yı getirdiler! http://yakintarihimiz.org/cafer-tayyar-pasanin-ifadesiyle-kor-olasi-ingilizler-basimiza-mustafa-kemal-pasayi-getirdiler.html

 

 

Google Aramaları

  • bayrak
  • atatürk zalim miydi
  • atatürk ben zalim değilim
  • atatürk zalimdi
  • ismet inonu komünist diktatördü
  • zalım asker

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*