Son Haberler
Anasayfa » Mustafa Kemal ve Din » -MUSTAFA KEMAL’IN MASONLUK BELGESI;

-MUSTAFA KEMAL’IN MASONLUK BELGESI;

Ataturk Anadolu’dan sorumlu (yahudi) mason (merkezli)bir askerdi

En az 5.000 yillik Masonlugun kurallarinda masonik davetiye yoktur. Bunun yerine su yol izlenir : ustad mason mason olmasini istedigi mason olmayan kisiye soyle bir teklifte bulunur : “Mason olmak istediginiz takdirde size yardimci olabilirim..” Yani mason olmayan biri mason olmayi istemedikce mason olarak kabul edilmez. Yani degil birisini kendisinden habersiz mason uye olarak tanitmak mason olmayan o kisiye davetiye bile gonderilmez. Kendisinin bizzat mason olmayi istemesi sarttir. Yukarida Italyan Mason dergisi Ataturk’u mason uye olarak gosteriyor. Buradan da anlasiliyor ki yukaridaki belgeler isiginda Ataturk masondur. O devirde Ittihat ve Terakki Firkasi toplantilarini mason localarinda yapiyorlardi. Yazar Cemal KUTAY ; Ataturk’un 169 matrikul numarasiyla tekris edildigini belirtmektedir.

M.kemal’in döneminde İçişleri Bakanı`ndan Meclis Başkanına, Ordu komutanından Dışişleri Bakanına,doktoruna kadar Mason kadroydu.

Çevresinde bu kadar Masonun bulunmasına izin veren Atatürk gerçekten de Mason düşmanı olabilir mi?

Atatürk sadece Mason derneklerini değil tek parti ideolojisi dışındaki tüm kurum ve kuruluşları kapatıyor.

Mesela Mason localarının kapatıldığı dönemde `Hamallar Derneği` bile kapatılıyor. Devrimlerin kısa sürede sonuç vermesi için tüm sivil toplum kuruluşların faaliyetlerine 1948 yılına kadar ara veriliyor. Mason localarının kapatılmasından `Atatürk Masonluğa Düşmandı` sonucunu çıkarmak (kulağa hoş gelse de) objektif değil

Zaten Mason locaları kapatılmış olsa da Halkeevleri binalarında ve Beyoğlu`ndaki çeşitli lokallerde faaliyetlerine devam ettiler.

Kaynak;Türkiyedeki üst düzey masonlar Tamer Ayan – Remzi Sanver gibi isimlerin yorumlarıdır.

Tamer Ayan – Atatürk Ve masonluk kitabı

Remzi Sanver Teke Tek Programı

Remzi Sanver Teke Tek Programı
(Fotoğraf: Daniel Ligou’nun “Mason Ansiklopedisi”nde Atatürk’ün mason olduğu belirtilmektedir. Bakınız; yazıdaki 18 no’lu dipnot)
Mustafa Kemal ‘in İslam Hakkındaki 1924 Sonrası Gerçek Düşünceleri!

Aytunç Altındal:Araştırmacı Tarihçi ve ULUSLARARASI İSTİHBARAT UZMANI ‘Mustafa kemal Masondu’  M. Kemâl neden askeri veya siyasi içerikli bir kitap yazmadı da geometri kitabı yazdı?
Masonların Anderson anayasasının (1717) birinci maddesi ve M. Kamâl’in yazdığı manidar kitap!.http://www.youtube.com/watch?v=yu1xYyHTfGM

GEOMETRİ;

Bunları (yunan felsefecileri) akıllı bilen, sözlerine inanan ise, bunlardan daha alçaktır. Onların akla dayanan, düzgün ilimlerinden biri geometri [Hendese]dir ki, ne dünya saadetine, ne de ebedî kurtuluşa Faydası yoktur. Bir üçgenin, üç iç açısının toplamı, iki dik açıya müsâvîdir demek ve bunu isbâtlamak, insanlığa ne kazandırır. Fen bilgileri, modern makinalar ve elektronik âletler ve yeni bulunan herşey, Allahın Peygamberine uyarak kalbleri temizlenmiş, ahlâkı güzelleşmiş îmanlı kimseler tarafından yapılmadıkca ve kullanılmadıkca faydalı olamazlar. İnsan haklarını, rahatı, huzuru sağlıyamazlar. Harbin ve sefâletin ortadan kalkmasına yaramazlar. Zulme, işkenceye vâsıta olurlar.] (İMAM RABBANİ -MEKTUBAT)

Fransa’nın en önemli tarihçisi Hedler Mustafa kemal dahil hükümetin yarısı Masondu!

Fransa’da Bir Televizyon Programı – Türkiye’de Masonluğun Nüfuz Sahası,Ortadoğuda masonluğu icat eden ülke türkiye’dir. Mustafa kemal ve hükümetin yarısı masondur!

YOUTUBE İZLE; http://www.youtube.com/watch?v=GrlfYaYZ5l4

1525444_799846380071928_5907521492127016414_n

1922380_823234634399769_8785335731982496169_n

Google Aramaları

  • atatürkün masonluk belgesi
  • mustafa kemal mason
  • mason kemal
  • atatürkün masonluk belgeleri
  • ataturk masonluk belgesi
  • mason bakanlar
  • mason atatürk
  • atatürk ün mason belgesi
  • mustafa belgesi
  • mason atatürk belge

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*